Yardımcı Harry Potter karakterleri listesi


Aşağıdaki liste J. K. Rowling tarafından yazılan Harry Potter serisinin yardımcı karakterleri listesidir.

Konu başlıkları

  • 1 Dursley'ler
  • 2 Mızmız Myrtel
  • 3 Cedric Diggory
  • 4 Victor Krum
  • 5 Rita Skeeter

Dursley'ler

Dursley ailesi Harry Potter'ın yaşayan son akrabalarıdır. Harry bebekken Harry'nin güvenliğini sağlamak amacıyla, Albus Dumbledore Dursley'lere teslim ettmiştir.Dursley'ler Number 4, Privet Drive, Little Whinging in Surrey, England da oturuyor. Tüm Muggle - ve genel olarak olağan dışı bir şey - dünyası gibi sihir ve büyüye sıcak bakmıyorlar.

"Dursley" adı Rowling'in doğduğu yerin yakınında, küçük bir kasaba Gloucestershire'den esinlenmiştir

Mızmız Myrtel

Hogwartsda kendi tuvaletinde yaşayan Mızmız Myrtel okuldaki öğrenciler tarafından sevilmez ve genellikle kendisine sürekli kitap atıldığından bahseder. Hogwarts'da öğrenciyken Tom Riddle  tarafından açılan efsanevi Sırlar Odası'ndaki Basiliski'in gözlerine bakmasıyla ölmüştür.

Cedric Diggory

Üç büyücü şampiyonasında Peter Pettegrew tarafından öldürülen kişidir.Çok cesurdur ayrıca dersleride iyidir.Harry'nin arkadaşıdır.Cho'ya aşıktır.

Victor Krum

Harry Potter ve Ateş Kadehi filminde oynamış Igor Karkaroff'un müdürlüğünü yapan Durmstrang Enstitüsü'nde okur.Labirentte Harry'i öldürmeye çalışmıştır ama Cedric Diggory onu engellemiştir.

Rita Skeeter

Sarışın ve 41 yaşındadır. Gelecek Postası'nda yazı yazmaktadır. Kayıtsız bir Animagus'tur. Harry Potter ile ilk olarak süpürge dolabında röportaj yapmıştır.Yardımcı Harry Potter karakterleri listesi Hakkında Bilgi


Yardımcı Harry Potter karakterleri listesi
Yardımcı Harry Potter karakterleri listesi

Yardımcı Harry Potter karakterleri listesi Hakkında Video


Yardımcı Harry Potter karakterleri listesi konusunu görüntülemektesiniz.
Yardımcı Harry Potter karakterleri listesi nedir, Yardımcı Harry Potter karakterleri listesi kimdir, Yardımcı Harry Potter karakterleri listesi açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and videoRastgele Yazılar

Sosyal Hesaplar

Facebook Twitter VK
Copyright © 2014. Türk Arama Motoru