Who Are You


Uyarı: Yazının devamı, eserin konusu hakkında ayrıntılı bilgi içermektedir.

Özet

Buffy (Faith'in bedeninde) Gözetmenler Konseyi tarafından tutuklanır. Faith (Buffy'nin bedeninde) ise Buffy'nin hayatını karıştıracak şeyler yapmaya başlar. Kilisede vampirlerin saldırısına uğrayan bir grup insanı kurtardıktan sonra, Willow ile Tara'nın büysünün yardımıyla tekrar doğru bedene dönerler.

Genişletilmiş Anlatım

Buffy'nin bedenindeki Faith, aynada Buffy'nin yüzünü ilginç şekillere sokar ve Scooby'lere kafa karıştırıcı laflar etmeye başlar. Burada Spike ve Buffy arasındaki en garip sahnelerden biri gerçekleşir. Faith ilk kez Spike'a asılır. Spike ilk kez gerçek anlamda cinsel açıdan Buffy'den etkilenir.

Barda Tara ve Willow'la karşılaşınca ikili arasındaki o büyük sır ilk kez biri tarafından öğrenilir. Faith Oz'la olan ilişkisinden sonra bu konuya ne kadar şaşırdığını söylemekte haksız olmasa da kullandığı kelimelerle Tara'yı yerin dibine geçirir. Ancak bu Tara'nın her ne kadar daha önce hiç Buffy'le karşılaşmamış olsa da onun Buffy olmadığını anlamasını sağlar. Bu noktada Tara'nın iç güdülerinin çok güçlü olduğunu anlayabiliyoruz.

Tara " O senin arkadaşın değil " dedikten sonra ikisi birlikte çok güçlü bir büyü yaparak Buffy'nin ruhunu inceler ve geri alabilmesi için büyüden bir alet yaparlar. Faith bedenindeki Buffy ise kaçmayı başarmıştır. Bu arada Buffy bedenindeki Faith Riley'le beraber olmakla meşguldür.

Faith bir anne tarafıdan sevilmenin, arkadaşlar tarafından önemli bulunmanın, kurtardığı insanlar için kahraman olmanın ve bir sevgili tarafından bedenini kullanmak için değil sevmek için sevişmenin ne demek olduğunu öğrenir. Öyle şaşkındır ki şokla geri çekilip " Ondan ne istiyorsun ? " diye soracak kadar korkmuştur. Çünkü o böyle bir yakınlığı daha önce paylaşmamıştır. Buffy Faith'in bedeninde ona ne denli pislik muamelesi yaptıklarını anlamış mıdır ? Tabii ki hayır... Buffy/Faith, Giles'a giderek hissettiklerini anlatmaya çalışır.

Faith uçak bileti elinde kaçmak üzereyken bir kilise dolusu insanı rehin almış vampirleri öğrenince yapması gerekenin aksine kaçmak yerine oraya gider. Faith belki de hayatı boyunca ilk kez " Yanlış " kelimesinin anlamının bilincinde görevi için oradadır. Müthiş bir performans ortaya koyar. Buffy'de olaya yetişmiştir. İkisi yine izleyenleri memnun eden bir kapışmaya girişirler ancak bu kez Faith acının verdiği bir üstünlükle dövüşmektedir. Kendisinden nefret ettiğini suratına vura vura, bağırarak ağlaya ağlaya söyler. Buffy tam zamanında elindeki sihirle vücutlarını eski bedenlerine döndürmeyi başarır.

Faith şokla ve şaşkınlıkla kaçar, Buffy Riley ve Faith'in seviştiğini anlayınca dumur olur. Belki de Riley ile aralarındaki o büyük soğukluğun ilk temeli o gün atılmıştır. Faith ise harap bir halde Los Angeles'ın yolunu tutar. Artık bir amacı kalmamış, ne denli büyük yanlışlar yaptığının farkına varmış ve yaşama isteğini kaybetmiştir. Kendisi intihar etmeye cesaret edemediği için bunu onun için yapabileceğinden emin olduğu tek kişinin peşine düşmeye gitmiştir...

Uyarı sonu.

Notlar

  • Faith, yedinci sezonda Dirty Girls bölümünde, Sunnydale'e geri döndüğünde, Spike'la arasında ikinci bir kez yakınlaşma olduğunda Faith ona bu bölümü hatırlatacak, Spike da ona "Beni şampanya gibi patlatmıştın," diyecektir.
  • Faith, bölüme göre, 29 Şubat'ta Los Angeles'a gider; ancak Angel dizisine, 25 Nisan'da konuk oyuncu olarak gelir ve Five by Five ile, Sanctuary bölümüne katılır.


Who Are You Hakkında Bilgi


Who Are You
Who Are You

Who Are You Hakkında Video


Who Are You konusunu görüntülemektesiniz.
Who Are You nedir, Who Are You kimdir, Who Are You açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and videoRastgele Yazılar

Sosyal Hesaplar

Facebook Twitter VK
Copyright © 2014. Türk Arama Motoru