Pinus elliottii

Pinus elliottii (Elliott Pine) - çam ailesinin çam ailesinden bir tür.
Stephen Elliott (1771-1830) botanikçinin adını taşıyan bu tür. 2 Açıklama
3 Kullanım
4 Tehdit ve Koruma
5 Linkler
6 Galeri
Dağıtım, Ekoloji
Ülkeler: Amerika Birleşik Devletleri (Alabama, Florida, Georgia, Louisiana, Mississippi, Güney Carolina) ). Bu subtropikal çam, düşük irtifada ılık ve nemli iklimlerde yetişir. Yaz aylarında ortalama yağış miktarı: 1270 mm kış ılık, ılık ve kurudur. Her ne kadar özellikle açık gecelerde don meydana gelir. Türler özellikle sulak alanlarda yetişir.


Ahşap yoğunluğu: 0.54 gr / cm3. 30 m boyunda yaprak dökmeyen bir ağaç olarak büyür. Gövde düz veya 0,8 m çapında bükülür. Dallar yatay olarak düzenlenmiştir, geniş, kubbeli, açık bir taç oluşturur. Kabuk, portakal-mor-kahverengidir, büyük düzensiz, ince plaka ölçekleri ile dikdörtgen şeklindedir. Dallar turuncu-kahverengi, yaşlılıkta koyu kahverengi, kaba pulludur. İğneler 2 veya 3, 2 yıl boyunca saklanır, boyut 15-20 (23) cm x 1.2-1.5 mm, düz, hafif deforme olmuş, sarıdan mavi-yeşile kadar esnek. Polen konileri silindirik, 30-40 mm uzunluğunda, mor. Tohum konileri simetrik, açıldığında mızrak-oval, açıkken oval veya oval-silindirik, (7 -) 9-18 (-20) cm uzunluğunda, hafif çikolata-kahverengi, 3 cm'ye kadar kaynaklanıyor. kahverengi 6-7 mm gövde; kanat 20 mm'ye kadar. 2n = 24.


Tür, tekneleri su geçirmez hale getirmek için kullanılan sahaların ana tedarikçisidir. Bu tür daha çok plantasyonlara ekilir ve büyük bir odun ve kağıt hamuru tedarikçisi konumundadır. Amerika Birleşik Devletleri'ndeki doğal yaşam alanlarından ve diğer ülkelerin subtropikal ve orta derecede ılık bölgelerinde yetiştirilir Tehditler ve korunma
Türler çeşitli korunan alanlarda bulunur. br> Ağaç
Woodlands
Yol boyunca ağaçlar
Ağaç kabuğu
Polen konileri
Tohum konileri
AhşapKuzey ve çam ağaçlarının türleri Orta Amerika
Pinus albicaulis · Pinus aristata · Pinus arizonica · Pinus attenuata · Pinus ayacahuite · Pinus balfouriana · Pinus bankalar · Pinus caribaea · Pinus cembroidleri · Pinus chiapensis · Pinus clausa · Pinus bankalar · Pinus caribaea · Pinus cembroides · Pinus kübapisis klapolaisisola Pinus devoniana · İğne durangensis ile · Pinus echinata · Pinus edulis · Pinus elliottii · Pinus engelmannii · Pinus flexilis · Pinus glabra · Pinus greggii · Pinus herrerae · Pinus jaliscana · Pinus jeffreyi · Pinus jolabisi · Pinus herrerae · Pinus jaliscana · Pinus hukukçusu · · Pinus lumholtzii · Pinus maximartinezii · Pinus maximinoi · Pinus monophylla · Pinus montezumae · Pinus monticola · Pinus muricata · Pinus nelsonii · Pinus oklentitalis · Pinus ookarpa · Pinus orizabensis · Pinus palüstris · Pinus patelus · Pinus pusin pinie ptanae pringlei · Pinus pseudostrobus · Pinus pungens · Pinus quadrifolia · Pinus remota · Pinus resinosa · Pinus rigida · Pinus sabiniana · Pinus serotina · Pinus strobiformis · Pinus strobus · Pinus taeda · Pinus tecunumanii · Pinus tropuslar Bu aile hakkında bitmemiş bir makale Çam Ağacı.
Projeyi düzelterek veya bitirerek yardımcı olabilirsiniz.


Pinus elliottii

Випадкові Статті

Кошелівська сільська рада (Хустський район)

Кошелівська сільська рада (Хустський район)

Сільській раді підпорядковані населені пункти: с. Кошельово с. Залом Зміст 1 Населені пункти...
Зертаський сільський округ

Зертаський сільський округ

Зерта́ський сільський округ каз Зертас ауылдық округі, рос Зертасский сельский округ — адм...
Метрика Фрідмана-Леметра-Робертсона-Вокера

Метрика Фрідмана-Леметра-Робертсона-Вокера

Метрика Фрідмана-Леметра-Робертсона-Вокера - метрика простору-часу, яка описує однорідний ізотропний...
Копалнік-Менештур

Копалнік-Менештур

Копалнік-Менештур (рум. Copalnic-Mănăștur) — село у повіті Марамуреш в Румунії. Адміністративни...