Picea retroflexa

Picea retroflexa (Ladin Tapao Shan, Kit. 鳞 皮 云杉) - çam çamı ailesi.
İçindekiler 1 Taksonomik açıklamalar
2 Dağıtım, ekoloji
3 Açıklama
4 Kullanım
5 Tehdit ve Koruma - 6 Referanslar - Taksonomik Açıklamalar
Çin Florasında, Vol. 4: 28 (1999) bu tür P. asperata var. asperata, diğer (Çince) bilimsel yayınlar ise tür unvanını korudu veya P. aurantiaca türü olarak dahil etti. DNA dizileriyle çalışmayı içermesi gereken tekrarlanan çalışma arzu edilir.
Dağıtım, Ekoloji
Ülkeler: Çin (Çinghay, Sişuan). Genellikle asidik toprakların kuzey yamaçlarında deniz seviyesinden 3000 m ile 4000 m arasında meydana gelen tipik bir subalpin türüdür. İklim düşük kıta yağışlı karasal alpin. Daha yüksek rakımlarda saf formda veya Abies squamata ile karışım halinde büyür, ancak Picea likiangensis var. rubescens, P. aurantiaca, Abies chensiensis ve Tsuga chinensis.
Açıklama
Yaprak dökmeyen ağaç olarak 45 metre yüksekliğinde ve 1 metre çapında büyür. Oluklarda gri-kahverengi kabuk ve düzensiz olarak büyük, kaba plakalara ayrılmıştır. Dalların pürüzsüz veya hafif paslı kabuğu başlangıçta kırmızı veya sarı-kahverengidir ve ikinci yılda kahverengi veya kahverengimsi döner. Nisan'dan Mayıs'a kadar hafif kavisli iğneler 1 ila 2 cm genişliğinde ve 0.1 ila 0.2 cm çiçeklenme dönemi. Koniler, 5-16 cm uzunluğunda ve 2.5 ila 3.5 santimetre çapında dikdörtgen-eliptik şekildedir. Başlangıçta, yeşil koniler Eylül veya Ekim aylarında olgunlaşmak için rengini değiştirerek açık kahverengiden kırmızımsı kahverengiye döner. Eliptik, yaklaşık 4 mm uzunluğunda bir tohum, oval kanatları yaklaşık 11 mm uzunluğunda ters çevirmiştir.
Kullanım
Aynı amaç için bölgedeki diğer türlerle birlikte kullanılır. ve 1950 ve 1990 yılları arasındaki subalpin ormanları, bu taksonun sınırlı dağılım aralığı ile birleştiğinde,% 50'nin üzerinde önemli bir nüfus düşüşü ile sonuçlanmıştır. Çin hükümeti kısa süre önce batı Çin'de ormansızlaşma yasağı getirdi. Bir alt popülasyon Juzhajigou Vadisi Ulusal Yaban Hayatı Sığınağı'nda bulunur
Ladin Türleri
Picea abies · Picea alcoquiana · Picea asperata · Picea brachytyla · Picea breweriana · Picea chihuahuana · Picea crassifolia · Picea engelmannii · Picea farreri · Picea glauca · Picea glehnii · Picea jezoensis · Picea koraiensis · Picea koyamae · Picea likiangowis · Picea maraice neoveitchii · Picea obovata · Picea omorika · Picea orientalis · Picea pungen · Picea purpurea · Picea retroflexa · Picea rubren · Picea schchenkiana · Picea sitchensis · Picea smithiana · Picea spinulosa · Picea torus · Picea wilsonii.
Hakkında Yardım Edebilirsiniz düzelterek veya ekleyerek.


Picea retroflexa

Випадкові Статті

Літера

Літера

Літера, іноді буква (від лат. litera) — графічний знак, який сам, або в поєднанні з іншими знак...
Гриневич

Гриневич

Грине́вич — прізвище Відомі носії: Гриневич Валерій Іванович — полковник Збройних сил Укр...
Верхівцевський навчально-виховний комплекс

Верхівцевський навчально-виховний комплекс

КЗ «Верхівцевський НВК» — загальноосвітня школа в місті Верхівцеве Зміст 1 Історія 11 Приміщен...
Ніл Тейлор

Ніл Тейлор

* Ігри та голи за професіональні клуби враховуються лише в національному чемпіонаті. Інформацію поно...