JSTOR

JSTOR, İngilizce bilimsel dergilerin dijital tam metin veri tabanıdır.
Sistem Tanımı
Sistem 1995 yılında bir süre kar amacı gütmeyen, hibe fonlu bir kuruluş olarak kurulmuştur. Daha sonra ücretli bir içerik aboneliğine geçiş gerçekleşti. Veritabanı saygın bir yayın kurulu ile profesyonel yayınları içerir. 1665'ten beri yayınlanmıştır ve veritabanındaki tüm materyallerin tam metin aramasına izin vermektedir.
2 Kasım 2010 itibariyle, veritabanı 20 koleksiyonda 1289 dergi içeriyordu [Kaynak?]. Makaleler ücretli bir abonelik için çoğunlukla kurumsal kuruluşlar (üniversiteler, araştırma merkezleri vb.) Tarafından kullanılabilir. Ocak 2013 itibariyle yaklaşık 1.700 kuruluşun böyle bir aboneliği vardı. [1] 6 Eylül 2011'de JSTOR, 1923'ten önce ABD'de ve 1870'e kadar diğer ülkelerde yayınlanan makalelere ücretsiz erişim sağladı.
Başlangıç 9 Ocak 2013'te ücretsiz erişim programı genişletildi. Kayıtlı kullanıcılar artık yalnızca aboneler tarafından kullanılabilen 4 milyondan fazla makale indirebilir. Bunlar ilk sayılarından 3-5 yaşındaki sayılara kadar değişen yaklaşık 1.200 sayıdır (en son yayınlar kullanılamayacaktır). İndirilebilir malzeme miktarı da oldukça sınırlıdır - iki haftada bir değiştirilebilecek en fazla üç makale. Bazı yayınlar ücretli indirme seçeneğine sahiptir. Bu tür eşyalar sonsuza dek kullanıcıya açık kalacaktır [2] [3]. Ayrıca Aaron Schwartz tarafından yazılmıştır. Kaynaklar
↑ Olga Silver (2013-01-14). Telif hakkı veya ölüm. Radyo Özgürlük. 2013-08-24 için orijinalin arşivi. (eng.)
↑ Meredith Schwartz (2013-01-09). Birçok JSTOR Dergi Arşivi Şimdi Herkese Açık. Kütüphane Dergisi. 2013-08-25 için orijinalin arşivi.

↑ Kayıt & amp; Okuyun. Özyeğin.


JSTOR

Випадкові Статті

Кошелівська сільська рада (Хустський район)

Кошелівська сільська рада (Хустський район)

Сільській раді підпорядковані населені пункти: с. Кошельово с. Залом Зміст 1 Населені пункти...
Зертаський сільський округ

Зертаський сільський округ

Зерта́ський сільський округ каз Зертас ауылдық округі, рос Зертасский сельский округ — адм...
Метрика Фрідмана-Леметра-Робертсона-Вокера

Метрика Фрідмана-Леметра-Робертсона-Вокера

Метрика Фрідмана-Леметра-Робертсона-Вокера - метрика простору-часу, яка описує однорідний ізотропний...
Копалнік-Менештур

Копалнік-Менештур

Копалнік-Менештур (рум. Copalnic-Mănăștur) — село у повіті Марамуреш в Румунії. Адміністративни...