Чэмпіянат Украіны па шахматах 2005 года

74-ы чэмпіянат Украіны па шахматах прайшоў у Роўна з 23 жніўня па 2 верасня 2005 г. - Змест - 1 Агульная інфармацыя - 11 Расклад турніраў 2 - 2 правілы турніру - 3 удзельнікі
4 вынікі - 41 1/16 фіналу - 42 1/8 фіналу - 43 чвэрцьфінал - 44 паўфіналы - 45 Матч за 3 месца - 46 фіналаў - 5 спасылак
6 Заўвагі - Агульная інфармацыя -
У другі раз запар чэмпіянат Украіны прайшоў па накаўт-сістэме ў 5 тураў з 32 удзельнікамі
Пяцёра наймацнейшых шахматыстаў Украіны не ўдзельнічалі ў чэмпіянаце з 1 ліпеня 20051 года, у прыватнасці: Васіль Іванчук 2752 , 1 месца, Руслан Панома рэў 2704, 2 месца, Андрэй Валакіцін 2671, 3 месца, Аляксандр Маісеенка 2664, 4 месца, Сяргей Каракін 2645, 5 месца, таксама Павел Ельянаў 2639, 7 месца і Яўген Мірашнічэнка 2634, 8 месца 2005 Чэмпіён Украіны 19-гадовы прадстаўнік Данецкай вобласці Аляксандр Арэшчанка - галоўны суддзя: Днепрапятроўск Гергель В.П. - Месца правядзення: Ровенскі абласны ўкраінскі акадэмічны музычна-драматычны тэатр на вуліцы Тэатральнай, 1, 1 прызавы турнір - 72,4 тысячы грывен Пераможца атрымаў - 15 тысяча срэбра, сярэбраны прызёр - 11 тыс. грн, бронзавы прызёр - 8 тыс. грн хто выйшаў у першы тур, атрымліваў па 700 грн кожны - Ровенскі абласны акадэмічны ўкраінскі музычна-драматычны тэатр - месца правядзення чэмпіянату Украіны 2005 года - Расклад спаборніцтваў 2-й рад
Адкрыццё турніру: 24 жніўня 13-30 ч асноўныя дні партый: 24 жніўня - 1 верасня 14-30 гадзін, 2 верасня 11-00 гадзін, без выхадных - гульнявыя перапынкі: 25, 27, 29, 31 жніўня 20-30 г, 2 верасня 16-00 h
Закрыццё турніру: 2 верасня 18-00 г
Правілы турніру
Спаборніцтвы праводзяцца ў адпаведнасці з Правіламі па шахматах, правіламі турніру і правіламі чэмпіёнаў FIDE World

На ўсіх этапах матчу праводзяцца 2 гульні па 90 хвілін у першых 40 хадах кожнага ўдзельніка і дадатковыя 15 хвілін да канца гульні, пры кожнай завершанай хадзе ад першага, па 30 секунд, у выпадку роўнага выніку пасля заканчэння двух гульняў у у той жа дзень, пасля новага розыгрышу, гуляюць дзве дадатковыя гульні з змяненнем колеру фігуры з 15-хвілінным кантролем кожнага ўдзельніка для кожнага гульца і даданнем 10 секунд за кожны зроблены ход, пачынаючы з першага. Першая дадатковая партыя павінна пачацца не пазней, чым праз гадзіну пасля канец другой гульні ў матчы Даецца 10-хвілінны перапынак паміж першай і другой дадатковай партыяй. Калі лік працягваецца адмяняцца пасля таго, як гуляюцца дзве дадатковыя партыі, дзве бліц-гульні гуляюць з 5-хвілінным кантролем за гульню для кожнага гульца і дадаткам 5 секунд для кожнага зробленага крок, які пачынаецца з першай першай партыі бліц, пачнецца не пазней чым праз 15 хвілін пасля заканчэння другой дадатковай партыі
Калі кошт двух бліц-бакоў працягвае ануляваць, адна бліц-партыя разыгрываецца 6 хвілін у белым і 5 хвілін у чорным без уліку часу на зробленыя хады Перад тым, як партыя атрымае права выбару колеру фігуры. У выпадку розыгрышу ўдзельнік, які гуляў у чорны колер, лічыцца пераможцам матчу
Удзельнік
Захар Яфіменка Данецкая вобласць, 2643 - 60 - Аляксандр Арэшчанка Данецкая вобласць, 2625 - 79 - Баравікоў Уладзіслаў Днепрапятроўская вобласць, 2595 - Уладзімір Баклан, Кіеў, 2584 - Валерый Невераў, Харкаўская вобласць, 2572
Сяргей Федарчук, Вінніцкая вобласць, 2571
Алег Раманышын, Львоўская вобласць, 2570 - Вадзім Малах Кіеў, 2556 - Міхаіл Бродскі, Харкаўская вобласць, 2554 - Антон Корабаў, Харкаўская вобласць, 2554 - Арэст Грыцак, Львоўская вобласць, 2537 - Юрый Кузубаў, Данецкая вобласць, 2535 - Юрый Крупп, Кіеў, 2525
Аляксандр Зубараў Харкаўская вобласць, 2521 - Уладзімір Кавальчук Ровенская вобласць, 2131 - Кацярына Лагно Данецкая вобласць, 2498 - 8 жанчын - Эдуард Андрэеў Данецкая вобласць, 2497 - Днепрапятроўская вобласць Яраслаў Зінчанка, 2493
Аляксандр Мароз Днепрапятроўская вобласць, 2487 - Сяргей Паўлаў, Кіеў, 2459 - Ігар Смірноў, Севастопаль, 2451 - Днепрапятроўск Дзмітрый Кананенка Выская вобласць, 2430 - Канстанцін Тарлёў, Харкаўская вобласць, 2409 - Ігар Лабенскі, Ровенская вобласць, 2407 - Аляксандр Трускавецкі, Крым, 2399 - Ганна Ушэніна, Харкаўская вобласць, 2389 - Мікалай Пяскоў Мікалаеўская вобласць, 2378
Аляксандр Алексікаў Данецкая вобласць, 2369 - Уладзімір Анішчук Івана-Франкоўская вобласць, 2349 - Алег Бурлай Запарожская вобласць, 2344 - Чарнігаўская вобласць Анатоль Несцярэц, 2337 - Валынская вобласць Васіль Недзілка, 2334 тлустым шрыфтам У ліпені 2005 года ўваходзіць у 100 лепшых сусветнага рэйтынгу Elo і 50 лепшых у рэйтынгу жанчын 4
Вынікі працяжнік - 1/16 фіналу - 1/16 фіналу, 24-25 жніўня 2005 г. 5 6 - Пасеў - Імя
Рэйтынг - G1 - G2 - R1
R2
B1
B2
SD - Усяго 1 - Захар Яфіменка - 2643
0
1
½
½
1 | 1
4
32
Васіль Недзілка - 2334
1
0
½ ½ ½ 0 0
0 > 2
2
Аляксандр Арэшчанка - 2625
1
0, 1, 1, 3, 31, 31, Анатоль Несцярэц, 2337
0
1
0
0
1
3
Уладзіслаў Баравікоў - 2595
½
1
1½ - 30
Алег Бурлай - 2344 - ½
0, ½
4, Уладзімір Баклан - 2584, 1, ½, 1½ - 29, Уладзімір Анішчук - 2349 старонка 0 -

½ - 5 - Валерый Невераў - 2572
1,

1½ - 28
Аляксандр Алексікаў - Старонка 2369 - 0 - ½
½ - 6 - Сяргей Федарчук - 2571 - 1
½
1½ - 27
Ол ksij Peskov - 2378 старонка 0 - ½
½ - 7 - Алег Раманышын - 2570 | 0
1
0
½
1½ - 26 - Ганна Ушэніна - 2389
1 - 0, 1 - ½ - 2½ - 8 - Вадзім Малахатка - 2556
1
1
2
25
Аляксандр Трускавецкі - 2399
0
0
0
9 Міхаіл Бродскі - 2554
1
1
2
24
Ігар Лабенскі - 2407
0
0
0
10 Антон Корабаў
2554
1
1
2
23
Канстанцін Тарлёў, 2409
0
0
0
11 Арэст Грыцак, 2537
0 - ½ - ½ - 22 - Дзмітрый Кананенка - 2430 - 1, ½ - 1½ - 12 - Юрый Кузубаў - 2535 - ½ ½ ½ 1 1 1 3 3 21 21 Ігар Смірноў - 2451 ½ ½ ½ 0 0 0 0 1 - 13 - Юрый Круппа - 2525 - ½ - 1 - 1½ - 20 - Сяргей Паўлаў - 2459 - ½ - 0 - ½ Старонка 14
Аляксандр Зубараў
2521 - ½ - 0 - ½ - 19 - Аляксандр Мароз - 2487 - ½ - 1 - 1½ - 15 - Уладзімір Кавальчук
2131
0
0
0
18
Яраслаў Зінчанка - 2493
1
1
2
16
Katerina Lagno
2498 - 1
½ - 1½ - 17 - Эдуард Андрэеў - 2497 - 0 - ½ - ½ - 1/8 фіналу
1/8 фіналу, 26-27 жніўня 2005 г. 7 8 9 - Пасеў - Імя - Рэйтынг - G1 - G2 - R1 - R2 - B1
B2 - SD - Усяго - 1 - Захар Яфіменка - 2643 - 1 - ½ - 1½ - 16 - Кацярына Лагно - 2498
0 | ½
½ - 2 - Аляксандр Арэшчанка - 2625 | 1 | 1 | 2 | 18 | Яраслаў Зінчанка - 2493
0
0
0
3
Уладзіслаў Баравікоў - 2595
½
½ - 1
½
2½ - 19
Аляксандр Мароз - 2487 - ½
½ - 0, ½ - 1½ - 4 - Уладзімір Баклан
2584 - ½ - 0 - ½ - 13 - Юрый Круп, - 2525 - ½ - 1 - 1½ - 5 - Валерый Невераў
2572 - 1
½
1½ - 12 - Юрый Кузубаў - 2535 - 0 - ½ - ½ - 6 - Сяргей Федарчук
2571 - ½ - 0 - ½ - 22 - Дзмітрый Кананенка - 2430 - ½ - 1 - 1½ - 26 - Ганна Ушэніна
2389 - ½ - 1, 1½ - 10 - Антон Карабаў - 2554 - ½ - 0 - ½ - 8 - Вадзім Малахатка
2556
½
½ - 0 - ½ - 1½ - 9 - Міхаіл Бродскі - 2554 - ½ - ½ - 1
½
2½ - чвэрцьфіналы - чвэрцьфіналы, 28-29 жніўня 2005 г. 10 11 - Пасеў - Імя
Рэйтынг - G1
G2
R1
R2
B1
B2
SD - Усяго 1 - Захар Яфіменка - 2643
½ 1 1 1 1
9
Міхайла Бродскі - 2554 - ½ - 0 - ½ - 2 - Аляксандр Арэшчанка - 2625 - 1
1 - 2 - 26 - Ганна Ушэніна - 2389 - 0 - 0 - 0 - 3 - Баравікоў Уладзіслаў - 2595 - ½
½ - 1 старонка ½ - 2½ - 22 - Дзмітрый Кананенка - 2430 - ½ - ½ - 0 - ½ - 1½
13 | Юрый Круппа - 2525
½ ½ ½ 0 0 1 1 0 ½ ½ 3 ½ 5 Валерый Невераў - 2572, ½
½ - 1, 0, 1, 0, ½ - 3½ - паўфінал - паўфінал, 30–31 Жнівень 2005 г. 12 13 - Пасеў насення - Імя, рэйтынг - G1 - G2 - R1 - R2 - B1 - B2 - SD
Усяго | 1 - Захар Яфіменка - 2643 | 1 | 0 | ½ | 1 | 2½ | 5 | Валерый Невераў - 2572
0
1
½ 0 0 1½
2 - Аляксандр Арэшчанка - 2625
0
1
1
0
½ Старонка 1

3
Уладзіслаў Баравікоў - 2595
1
0
0
1
½
0

Матч за 3-е месца - Аляксандр Арэшчанка - Чэмпіён Украіны 2005 г. - Трэцяе месца, 1-2 верасня 2005 г. 14 - Пасеў - Імя - Рэйтынг - G1 - G2 - R1 - R2
B1 - B2 - SD - Усяго - 3 - Баравікоў Уладзіслаў - 2595
½
1
1½ - 5 - Валерый Невераў
2572
½
0
½ - Фінал - Фінал, 1-2 верасня 2005 г. 15 16
Пасяўной
Імя
Рэйтынг - G1
G2 - R1 - R2 - B1 - B2 - SD - Усяго - 1 - Захар Яфіменка - 2643
0
1
0
1
½ 0 0 2½
2 - Аляксандр Арэшчанка - 2625
1
0
1
0
½
1
3½ - Спасылкі - Чэмпіянат Украіны 2005 на сайце Федэрацыі шахмат Украіны - Інфармацыя пра чэмпіянат па Шахматным клубе Львова - Арэшчанка выйграе чэмпіянат Украіны
Усе партыі чэ Чэмпіянат
Заўвагі

↑ 100 лепшых гульцоў ліпень 2005 - Архіў
↑ Расклад турніраў
↑ 100 лепшых гульцоў ліпень 2005 - Архіў
↑ Топ 50 жанчын Ліпень 2005 - Архіў
↑ Вынікі 1 раўнд ↑ Чэмпіянат Украіны 2005 года: заўзятары расправіліся з гросмайстрамі, якія растуць ↑ Вынікі 2 тура
↑ Чэмпіянат Украіны 2005: час сенсацый і дэрбі падрастае ↑ Праходзіць 74-ы чэмпіянат Украіны па шахматах
↑ Вынікі 3 тура
↑ Чэмпіянат 2005 года: нічыя можа быць выбіта! ros
↑ Вынікі 4 тура
↑ Чэмпіянат Украіны-2005: золата адпраўляецца ў Краматорск ros
↑ Вынікі 5 тура
↑ 19-гадовы Арэшчанка - расце чэмпіён Украіны па шахматах
↑ Арэшчанка і Яфіменка гуляў тытул чэмпіёна, расце - n
o


Чэмпіянат Украіны па шахматах у СССР - 1-е 1924 · 2-е 1925 · 3-е 1926 · 4-е 1927 · 5 1928 · 6 1931 · 7 1933 · 8 1936 · 9 1937 · 10 1938 · 11 1939 · 12 1940 · 13 1944 · 14 1945 · 15 1946 · 16 1947 · 17 1948 · 18 1949 · 19 1950 · 20 1951 · 21st 1952 · 22nd 1953 · 23rd 1954 · 24 1955 · 25 1956 · 26 1957 · 27 1958 · 28 1959 · 29 1960 · 30 1961 · 31 1962 · 32 1963 · 33 1964 · 34-е 1965 · 35-е 1966 · 36-е 1967 · 37-е 1968 · 38-е 1969 · 39-е 1970 · 40-е 1971 · 41-е 1972 · 42-е 1973 · 43-е 1974 · 44-ы 1975 · 45-ы 1976 · 46-ы 1977 · 47-ы 1978 · 48-ы 1979 · 49-ы 1980 · 50-ы 1981 · 51-ы 1982 · 52-ы 1983 · 53-ы 1984 · 54-я 1985 · 55-я 1986 · 56-я 1987 · 57-я 1988 · 58-я 1989 · 59-я 1990 · 60-я 1991 - Украіна - 61-я 1992 · 62-я 1993 · 63-я 1994 · 64-я 1995 · 65-я 1996 · 66-я 1997 · 67-я 1998 · 68-я 1999 · 69-я 2000 · · 70-я 2001 · 71-я 2002 · 72-я 2003 · 73-я 2004 · 74-я 2005 · 75-я 2006 · 76-я 2007 · 77-я 2008 · 78-я 2009 ·
79-я 2010 · 80-я 2011 · 81- і 2012 · 82-я 2013 · 83-я 2014 · 84-я 2015 · 85-я 2016 г.


Чемпіонат України з шахів 2005

Випадкові Статті

Дамар (місто)

Дамар (місто)

Координати 14°33′00″ пн. ш. 44°24′06″ сх. д. / 14.55000° пн. ш. 44.4...
Порту-Тромбетас

Порту-Тромбетас

Порту-Тромбетас — гігінтське латеритне родовище гібситових бокситів в Бразилії. Характеристика ...
Зимова Універсіада 2017

Зимова Універсіада 2017

Зимова Універсіада 2017 — XXVIІI зимова Універсіада, що проходила з 29 січня по 8 лютого 2017 р...
Сістеля

Сістеля

Сістеля (кат. Cistella) - муніципалітет, розташований в Автономній області Каталонія, в Іспанії. Зна...