deniz kırlangıcı

Kırıklar, bazen ayrı bir aileye (Sternidae) izole edilen Mars ailesindeki (Laridae) kuşların alt aileleridir (Sterninae) [1]. Çoğu kırığı Sterna cinsindendir, ancak moleküler analiz bu cinsin birkaç küçük türe bölünmesini önermektedir [2] [3] Kırıklar daha ince bir vücut ve daha kısa bacaklarla martinden farklıdır. Kırıkların uzun çatallı bir kuyruğu, ince gagaları ve dar kanatları vardır. Bu kuşlar çoğunlukla küçük balıklarla beslenirler. Çoğu ılıman yuvalama kırığı göç eder, aralarında kutup sumrusu (Sterna paradisaea) her yıl diğer hayvanlardan daha fazla gün ışığı görür ve Arktik üreme alanlarından Antarktika kışlama alanlarına geçer.
↑ Van Tuinen, Marcel; Suevi, David & amp; Dyke, Gareth J. (2004). Ribaundda kuş moleküler sistematiği: modern kıyı kuşu filogenetik ilişkilerine yeni bir bakış. Kuş Biyolojisi Dergisi 35 (3). c. 191-194.
↑ Del Hoyo, J .; Elliott, A. & amp; Sargatal, J. (editörler) (1996). Dünya Kuşları El Kitabı. 3: Hoatzin'den Auks'a. Barcelona: Lynx Edicions. ISBN 84-87334-22-9.

Bridge, E.S .; Jones, A.W. & amp; Baker, A.J. (2005). MTDNA dizilerinden çıkarılan kırlangıçlar için bir filogenetik çerçeve (Sternini): taksonomi ve tüylerin evrimi için çıkarımlar. Moleküler Filogenetik ve Evrim 35. s. 459-469. 2006-07-20 için orijinalin arşivi.
Bu ornitolojide devam eden bir çalışmadır.
Projeyi düzelterek veya ekleyerek yardımcı olabilirsiniz.
Yer Bilimleri Oşinoloji Okyanus biyolojisi


Крячкові

Випадкові Статті

Мале Ситно

Мале Ситно

село Мале Ситно біл Малое Сітна Основні дані 55°41′39″ пн ш 29°21′23″ с...
Бабуняк Ярослав Іларіонович

Бабуняк Ярослав Іларіонович

Бабуняк Ярослав Іларіонович (2 січня 1924, село Вербів, нині Бережанського району Тернопільської...
Пелагія Каленикович

Пелагія Каленикович

Пелагія Ничипорівна Каленикович д/н —1699 — перша дружина Івана Скоропадського до отриманн...
Альмонасід-дель-Маркесадо

Альмонасід-дель-Маркесадо

Альмонасід-дель-Маркесадо ісп Almonacid del Marquesado — муніципалітет в Іспанії, у складі авто...