Demobilizasyon (askeri işler)

Demobilizasyon (fr. Tercüme, Latin de…) - kaldırılma, fesih ve mobilis anlamına gelen önek - mobil) - silahlı kuvvetlerin ve ulusal ekonominin savaşın bitiminden sonra veya bir çatışma durumunun barışçıl çözümünün sonucu olarak, savaş hukukundan barışa aktarılması
seferber edildi.
Askeri birimlerin, oluşumların ve ittifakların, karargahların, ajansların, destek birimlerinin dağıtılması, fazlalık personelin serbest bırakılmasıyla gerçekleştirildi.
Demobilizasyon, mobilizasyonun tersi bir süreçtir.

İçindekiler
1 Terimin Tanımı
2 Demobilizasyonun Sonuçları
3 4'ün kısaltması Bkz. ayrıca
5 Notlar
6 Bağlantılar
Terimin tanımı
Ukrayna Kanunu uyarınca “Mobilizasyon eğitimi ve mobilizasyonu” [1] Ukrayna'da bir terimin yasal tanımı:
demobilizasyon - önlemler, prosedür hakkında karar ve Ukrayna Devlet Başkanının kabul ettiği holding şartları, ülke ekonomisinin, devlet otoritelerinin, diğer devlet organlarının, yerel özerk devlet organlarının, işletmelerin, barış zamanında çalışacak ve işleyen kurumların ve kurumların ve Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin vb. sistematik olarak aktarılmasını amaçlamaktadır. Sivil Savunma Operasyonları ve Kurtarma Hizmeti - Teşkilat ve Barış Dönemi Ülkeleri;
Sovyet Ordusunun askeri askerleri arasında, demobilizasyon terimi aynı zamanda gayri resmi olarak aktif görevden sonra resupply süreci olarak da adlandırıldı. Terimin bu tür bir kullanım geleneği, genel askeri hizmetin bulunduğu Sovyet sonrası ülkelerin ordularına uygulanmaya devam ediyor.
Demobilizasyonun Sonuçları
I. Dünya Savaşı'nın sonlarında demobilize edilmiş Kanadalı askerlerin iadesi Toronto, 1919. Demobilizasyonun bir sonucu olarak, ülke ekonomisi mevcut çalışan nüfusta bir artış, yani işgücü arzında bir artış almaktadır. Bir yandan, ekonominin verimliliğini artırmaya yardımcı olurken, diğer yandan, özellikle büyük ölçekli savaş sonrası demobilizasyon bağlamında, işsizliğin artması ve sosyal durumun kötüleşmesi riskini taşıyor. yaklaşık 8,5 milyon insan harekete geçirildi. Bu, milyonlarca yaralı ve özürlü de dahil olmak üzere eski askerlerin tıbbi rehabilitasyonu için sosyal korunma ve adaptasyon için önemli sorunlar yarattı. Kentsel istihdama, mesleki eğitime ve yeniden eğitime ilişkin problemler de akut hale geldi.
Ekonomiden olumlu, demobilizasyonun bir sonucu olarak, sivil veya çift kullanımlı ekipman, ekipman ve ordunun ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik diğer üretim araçlarının piyasaya sürülmesiyle ortaya çıkıyor. Böylece, savaş sonrası 1945-47'deki sanayileşme sırasında sanayi ve SSCB tarımı yaklaşık 150 bin araba ve 1 milyon at aldı. Ayrıca, 1.500'den fazla deniz ve nehir gemisi olan uçak uçağı da serbest bırakıldı.Sovyet Ordusu ve Ukrayna Ordusu, bir askerin askerlik hizmetinden alındığını belirten DMB kısaltmasını kabul etti. ayrıca Ukrayna'da Seferberlik Dalgaları (2014-2015)
Notlar
Mobil Ukrayna “Seferberlik Eğitimi ve Seferberlik Kanunu” Kanunu'nun 1. Maddesi, 21 Ekim 1993 N 3543-XII (Kanun 2435-IV 02.03.2005) - O.’ya bağlantılar E. Lysenko Savaş Sonrası Sovyet cumhuriyetlerinde ve 1921-24'te SSCB'de ve 1945-47'de SSCB'de demobilizasyon. Ukrayna Ulusal Bilimler Akademisi, Ukrayna Tarihi Enstitüsü. F. Shipyk Frontline, savaş sonrası ilk yıllarda Stalin bölgesinin sosyal yapısında askerleri ve savaşı geçersiz kılar. Mariupol Devlet Beşeri Bilimler Üniversitesi. Bu, askeri meselelerle ilgili bitmemiş bir makaledir.
Bir projeye onu düzelterek veya ekleyerek yardım edebilirsiniz.


Демобілізація (військова справа)

Випадкові Статті

Мале Ситно

Мале Ситно

село Мале Ситно біл Малое Сітна Основні дані 55°41′39″ пн ш 29°21′23″ с...
Бабуняк Ярослав Іларіонович

Бабуняк Ярослав Іларіонович

Бабуняк Ярослав Іларіонович (2 січня 1924, село Вербів, нині Бережанського району Тернопільської...
Пелагія Каленикович

Пелагія Каленикович

Пелагія Ничипорівна Каленикович д/н —1699 — перша дружина Івана Скоропадського до отриманн...
Альмонасід-дель-Маркесадо

Альмонасід-дель-Маркесадо

Альмонасід-дель-Маркесадо ісп Almonacid del Marquesado — муніципалітет в Іспанії, у складі авто...