Sun . 20 Aug 2020
RU | UK | KK | BE | EN |

The Illustrated London News

the illustrated london news, the illustrated london news illustration
The Illustrated London News, Londra'da yayımlanmış eski resimli aylık sanat ve haber dergisi. Dünya'daki ilk resimli haftalık haber dergisidir. İlk kez 1842'de yayımlanmış, 1971'den itibaren gideren uzayan sıklıklarla yayımlanır hale geldikten sonra 2003 yılında kapanmıştır.


Grafik sanatlarda çeşitli uygulamaların öncülüğünü yapmıştır. 1842'de Herbert Ingram tarafından haftalık bir dergi olarak kuruldu ve 1971'de aylık olarak çıkmaya başladı. İlk sayısının 16 sayfasında yer alan 32 adet ağaç baskı ile Londra'da yayımlanan ilk resimli dergi oldu. Bundan sonra pek çok ağaç ve oymabaskıya yer verdiği gibi, ilk kez fotoğraf yayımlayan dergi olma niteliğini de kazandı. The Illustrated London News daha ilk sayısında çok tutulmuştu. Kısa bir süre sonra Canterbury başpiskoposunca onaylanınca, düzenli olarak kiliseye giden kesimin de desteğini elde etti. Dergide yayımlanan ilk resimlerde daha çok İngiltere'deki toplum yaşamı ele alınıyordu. Daha sonra haberler ve güzel sanatları da kapsayacak biçimde konularını çeşitlendiren dergi, olayları anında izlemek ve saptamak üzere bütün dünyaya ressam muhabirler gönderdi. 1912'de, rotogravür tekniğiyle, resimlerin metin içine konduğu bölümler yayımlayan ilk dergi oldu. The Illustrated London News aylık olarak çıkmaya başladığında, dünya çapındaki kültürel etkinlikleri aktaran fotoğraflarıyla ün kazandı.

Aylık olarak yayımlanmaya başladığı 1971'den sonra giderek daha uzun sıklıklarla yayımlandı. Kapandığı yıl olan 2003'e gelindiğinde yılda iki ekz yayımlanır hale gelen gazete aynı yıl kapandı.

Kaynakça

  1. ^ Encyclopædia Britannica Fifteenth Edition
  2. ^ 5 Things To Know about The ILN Historical Archive, Cengage Learning, http://gale.cengage.co.uk/images/ILN%205%20Things%20To%20Know.pdf, erişim tarihi: 12 Temmuz 2011 

the illustrated london news, the illustrated london news 1858, the illustrated london news 1865 hen print, the illustrated london news archives, the illustrated london news august 25 1883, the illustrated london news coronation 1953, the illustrated london news illustration, the illustrated london news magazine, the illustrated london news royal wedding number 5117, the illustrated london news value


The Illustrated London News Hakkında Bilgi

The Illustrated London News


  • user icon

    The Illustrated London News beatiful post thanks!

    29.10.2014


The Illustrated London News
The Illustrated London News
The Illustrated London News konusunu görüntülemektesiniz.
The Illustrated London News nedir, The Illustrated London News kimdir, The Illustrated London News açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and video

Rastgele Yazılar

Just Dance

Just Dance

"Just Dance", Amerikalı şarkıcı Lady Gaga'nın çıkış şarkısı. 8 Nisan 2008'de The Fame albümünün ilk ...
Zeytinköy, Efeler

Zeytinköy, Efeler

Zeytinköy, Aydın'ın Efeler ilçesine bağlı bir mahalle. Efeler'in mahalleleri ...
Mersin İdman Yurdu A2

Mersin İdman Yurdu A2

Şu anki sezon Mersin İdman Yurdu, 1925 yılında Mersin'de kurulan Türk spor kulübüdür.Taraftar gru...
Ersin Kuruel

Ersin Kuruel

Ersin Kuruel d 9 Temmuz 1971; Erfelek, Sinop Türk profesyonel güreşçi 2002 - 2009 yılları arasında r...