Tue . 19 Aug 2019
RU | UK | KK | BE | EN |

Tez (film)

super film, super filmes hd
Tez (İspanyolca özgün adıyla Tesis), yönetmenliğini Alejandro Amenábar'ın üstlendiği, psikolojik gerilim türündeki 1995 yapımı İspanyol filmi. Başrollerini Ana Torrent, Fele Martínez ve Eduardo Noriega paylaşmaktadır. Bir üniversite öğrencisinin hazırladığı tezi sırasında, üniversitesinin film arşivinde keşfettiği snuff filmler sonrasında yaşananları konu alır.

1996 Goya Ödülleri'nde sekiz kategoride aday olan Tez, En İyi Film dahil yedi Goya Ödülü'nün sahibi oldu.

Konu başlıkları

 • 1 Konusu
 • 2 Oyuncular
 • 3 Kaynakça
 • 4 Dış bağlantılar

Konusu

Madrid Complutense Üniversitesi'nde sinema-televizyon eğitimi gören Ángela Márquez (Ana Torrent), medyada şiddet konulu bir tez hazırlamaktadır. Şiddet içerikli ve pornografik filmlerden oluşan bir arşive sahip olan, aynı sınıfta okuduğu Chema (Fele Martínez) ile, arşivinin tezinde yardımcı olacağı düşüncesiyle arkadaşlık kurar. Diğer taraftan, Ángela'nın tez danışmanı Profesör Figueroa (Miguel Picazo); üniversitenin film arşivinde konuyla ilgili araştırma yaparken, gizli bir kısımda bulduğu kasedi üniversitenin sinema salonunda izler. Salonda Figueroa'nın cansız bedeniyle karşılaşan Ángela, kasedi alır. Chema'nın evinde kasedi izleyen ikili, bir çeşit snuff film şeklinde olan kasette, üniversitenin eski öğrencilerinden birine işkence yapıldığı ve sonrasında öğrencinin öldürüldüğünü anlar. Chema'nın bir şekilde kasetin çekiminde kullanılan kameranın modelini öğrenmesinin ardından üniversite kantininde, iki yıl önce ortadan kaybolan ve filmde işkence edilerek öldürülen kızın eski erkek arkadaşı olan Bosco Herranz'da (Eduardo Noriega) aynı model kamerayı öğrencilerden gören Ángela, Bosco'dan şüphelenmeye başlar. Bunun üzerine Ángela ile Chema, olayın peşine düşer. Kısa süre sonra ikili, Figueroa'nın ölümünün ardından yerine gelen ve Ángela'nın yeni danışmanı olan Profesör Jorge Castro'nun (Xabier Elorriaga) da film işinin içinde olduğunu öğrenir. Bir yandan da Ángela, Bosco'dan hoşlanmaya başlamıştır. Chema ise üniversitenin film arşivinde, ilkine benzer şekilde çekilen birkaç snuff film daha bulur.

Ángela, Bosco'nun kız arkadaşı Yolanda (Rosa Campillo) ile görüşmesinin adından Bosco ile Chema'nın eski arkadaş olduklarını öğrenir ve yaşananlarda Chema'nın da payı olma ihtimalini düşünür. Buna rağmen arşive giden ikili, diğer filmleri ve bu filmlerin çekiminde kullanılan kameraların izini sürerler. Ancak arşivin gizli bölmesinin, ikili içerideyken kilitlenmesi ve ışıkların söndürülmesinin ardından Jorge Castro, Ángela'yı yakalayıp, işkence yapmak ve onun filmini de çekmek amacıyla sandalyeye bağlar. Tam kendisini tabancayla vurmak üzereyken, Chema gelir ve Castro'yu öldürerek Ángela'yı kurtarır.

Ertesi gün, filmerin çekildiği model kamerayı Chema'nın evinde de bulan Ángela, tüm yaşananların içinde Chema'nın da olduğunu düşünür ve kendisinden hoşlandığı Bosco'nun evine gider. Evde oldukları sırada elektriklerin kesilmesinin ardından Bosco, eve gizlice giren Chema'nın saldırısına uğrar. Boğuşmalar sonucunda mağlup olan ve yerde yatan Chema'ya yaklaşan Ángela, Chema'nın söyledikleri üzerine filmdeki saldırıları yapanların Bosco olduğunu anlar. Ancak durumu farkeden Bosco, Ángela'yı sandalyeye bağlar, bu sırada garajda Yolanda'nın cesedini de gösterir. Kendisine işkence yapılmaya başlanacakken Ángela sandalyeden kurtulur ve yerden aldığı silahla Bosco'yu vurur. Daha sonra televizyonda gösterilen bir haberde, Bosco'nun evinin bahçesinde altı ceset bulunduğu bilgisine yer verilir.

Oyuncular

 • Ana Torrent - Ángela Márquez
 • Fele Martínez - Chema
 • Eduardo Noriega - Bosco Herranz
 • Xabier Elorriaga - Jorge Castro
 • Miguel Picazo - Figueroa
 • Nieves Herranz - Sena Márquez
 • Rosa Campillo - Yolanda
 • Francisco Hernández - Ángela'nın babası
 • Rosa Ávila - Ángela'nın annesi

Kaynakça

 1. ^ "Şiddet, ölüm ve video kasetler". Milliyet Kültür-Sanat eki: ss. 9. 2 Ocak 2003. 

Dış bağlantılar

 • Internet Movie Database'te Tez
 • All Movie Guide'da Tez (İngilizce)

super film, super film 2018, super film kos, super film pl, super film sixy sixy sixy women's, super film turkey, super filmes hd, super filmes online gratis, super filmy, tez film k song


Tez (film) Hakkında Bilgi

Tez (film)


 • user icon

  Tez (film) beatiful post thanks!

  29.10.2014


Tez (film)
Tez (film)
Tez (film) konusunu görüntülemektesiniz.
Tez (film) nedir, Tez (film) kimdir, Tez (film) açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and video

Rastgele Yazılar

Amerikan Pastası (film serisi)

Amerikan Pastası (film serisi)

Amerikan Pastası , Adam Herz tarafından düşünülmüş bir gençlik filmi serisidir. Serideki ilk film 9 ...
Bayburtlu Zihni

Bayburtlu Zihni

Bayburtlu Zihni (d. 1795 - ö. 1859), hem Divan hem de halk şiiri türündeki yapıtlarıyla tanınmış bir...
Neostigmin

Neostigmin

Neostigmin, bir parasempatomimetiktir. Özellikle geri dönüşümlü kolin esteraz baskılayıcısıdır. Böyl...
Yönetim merkezi

Yönetim merkezi

Yönetim merkezi, bir devletin ve ülkenin yönetsel birimlerinin yönetildiği kentlere denir. Devletler...

Rastgele Yazılar (searchxengine.com)

Birch Kostinskaya

Birch Kostinskaya

Birch Kostinskaya Belor Beroza Beyaz Rusya'nın Brest bölgesinin Kobrin bölgesinde bir köy olan K
Stepanov, Peter Efremovich

Stepanov, Peter Efremovich

Petr Efremovich Stepanov 14 Haziran 1908, Rus İmparatorluğu - 5 Haziran 1988, Moskova - Sovyet ve Ru
Salvador (film, 1986)

Salvador (film, 1986)

Drama Yönetmen Oliver Stone Yapımcı Oliver Stone John Daly Derek Gibson Senarist Oliver Ston
Bagration, Alexander Iesseevich

Bagration, Alexander Iesseevich

Alexander Iesseevich Bagration kargo Isaac, Isaac-Beg kargo ისაკ-ბ+