Teletubbies


Teletabiler (Özgün adı: Teletubbies), çocuklar için yapılmış bir televizyon dizisidir. Dünya genelinde geniş bir izleyici kitlesine sahip olmuş animasyona benzer birçok kavramın olduğu çizgi filmdir.

Yüksek üretim değerleri için özellikle Teletubbies'ler, hızla İngiltere'de ve yurt dışında eleştirel ve ticari başarısı oldu ve 1998 yılında bir BAFTA kazandı. Teletubbies 2002 yılında Çocuk BAFTA Ödülleri'nde "En İyi Okul Öncesi En İyi Eğitim Serisi". ödülü verildi.

Karakterler

Tinky Winky (Dave Thompson, Mark Heenehan ve Simon Shelton'ın) oynadığı ilk Teletubby karakteridir. Teletubbies'lerin en büyük olanıdır ve en mor kumaş'la kaplıdır ve kafasına bir üçgen anteni bulunur. Onun için her zaman yanında taşıdığı kırmızı çantası çok önemlidir.

Dipsy (John Simmit oynamıştır) ikinci Teletubby'dir. Onun anteni düz bir yeşil çubuktur ve "Dipsy" olarak adlandırılır. Dipsy Teletubbies'lerin en inatçı olanıdır ve bazen Teletubbies'lerle grup görüşmesine birlikte gitmek için onları reddeder. ve şapkasını çok sever.

Laa-Laa (Nikky Smedley oynamıştır) Üçüncü Teletubby'dir. O sarı renklidir ve kıvırcık anteni vardır. O şarkı söylemeyi ve dans etmeyi sever ve genellikle diğer Teletubbie'lere dikkat ettiği görülmektedir. Büyük bir topu vardır, onu çok sever.

Po (Pui Fan Lee'nin oynadığı) dördüncü ve son Teletubby'dir. O Teletubbies'lerin en küçük ve en genç olanıdır, kırmızıdır, ve sabun köpüğü üflemek için kullanılan bir sopa şeklinde bir anteni bulunur. ve Scooter'ına binmeyi çok sever.

Noo-noo evdeki başlıca amacı bir elektrikli süpürgedir, Teletubbies'lerin 'koruyucusu ve kahyasıdır, uzun bir burnu vardır. Noo-noo bir girişimcidir, yerde kalan döküntüleri ve kırıkları burunu ile temizler.

Popüler kültürde

  • 1998 yılında, Newgrounds'da Tom Fulp tarafından BBC'de bir dava sonuçlandı ve "Teletubby Fun Land" adlı Teletubbies'lerin bir parodisi hazırlandı. medyada Teletubbies'ler eğlence konusu oldu.
  • The Simpsons'ın bir bölümde Homer teletubby'ler gibi elbiseler giyer ve Maggie eğlendirir.


Teletubbies Hakkında Bilgi


Teletubbies
Teletubbies

Teletubbies Hakkında Video


Teletubbies konusunu görüntülemektesiniz.
Teletubbies nedir, Teletubbies kimdir, Teletubbies açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and video