Stargate Worlds


Stargate Worlds (Kısaca: SGW)[1] oyununun geliştiricisi Cheyenne Mountain Entertainment, bu MMORPG'u kapalı betasına dışarıdan oyuncu kabul ederek evreni kullanmaya başladılar. 2008'in sonlarında başlanan kapalı beta, 2009'un ortalrında tüm kullanıcılara açılmayı planlanıyordu, fakat yapımcılar maddi sorunları yüzünden oyunun çıkış tarihi biraz ertelendi.

Konu başlıkları

 • 1 Gelişme
 • 2 Senaryo
 • 3 Seçilebilen Karakterler
 • 4 Yayın İzni
 • 5 Kaynaklar
 • 6 Dış bağlantılar
  • 6.1 Ekip Söyleşileri
 • 7 Kaynakça

Gelişme

2008 yılı sonlarında birkaç kişi(arkadaş ve ailesi) tarafından denenen kapalı beta sürümü ilk aşamasını tamamladıktan sonra, Stargate Worlds'ü yakında bir beta denemesi daha bekliyor. Oyunun çıkış tarihi 2009 yılı başlarında tahmin edilirken birkaç aksaklık yüzününden çıkış tarihi askıya alındı.

Senaryo

Şimdilik SG-1; sezon 8, sezon 9 ve SGW arasında gerçeleşecek gibi gözüküyor.

Seçilebilen Karakterler

Arkeolog: (Örnek: Daniel Jackson) Arkeologların bir grup için araştırmalarda önemli rolü vardır. Onun bilgisiyle örneğin düşman ve dost halkları çözmek, bulmacalar arasındaki farkları bulmak vs. şeyler yapılabilir.

Asgard: Fiziksel olarak zayıflar ancak en gelişmiş ırkıdır. Savunma ve uzaktan kontrollü gemiler alanında oldukça ileri bir teknolojiye sahiptirler. Asgardlar, Klon teknolojisine bağımlı olarak hayatta kalmaya ve gelişmeye çalışırlar. Asgardlar elinden her iş gelen tüm becerilere sahiptir. Ne zaman korkunç durumlarla karşı karşıya kalsalar, büyük Yıldız Gemisi(Starship) ile özel bir saldırı şeklinde düşmanı yok ederler. Asgard'lar özel olacaklar...

Goa'uld: Hizmetkârları fazla güç elde edecek. Becerileri geliştirip kölelerini çıkardığında, birkaç farklı komut ile Asgard'lar kadar güçlü olabilir. Bu köleler muhtemelen Jaffa ya da insan görevlileri olabilir. Kendi kölelerine ek olarak, Goa'uld'lar sakat düşmanların zehirlerine erişebilirler.

Jaffa: (Örnek; Teal'c) Oyunun en yıkıcı saldırılarına sahip olamasının yanı sıra, Jaffa'lar kişisel silah ve meydan kavgası mücadelelerinde kullanılabilir. Dayanışma ve takım gösterisi, Jaffa'lar özellikle diğer Jaffa müttefikleri güçlendirmek için yemin edebilir. Fiziksel gücü ile, Jaffa'nın çok özel saldırı ve dayanıklılığından yararlanıp, mücadeleye devam edebilirsiniz.

Bilim İnsanı: (Örnek; Samantha "Sam" Carter) Teknik olarak mühendisler ve bilim insanları bir arada olacak. Bilim insanları analiz etmede, onarımda ve teknoloji kullanımında uzmanlaşabilecek. Ayrıca kişisel becerilerinizi geliştirerek yeni teknolojiler kullanabilirsiniz. Savaşlarda faydalı olacak gelişmeler; silah becerilerini yükseltme, uçak kontrolü ve kalkan geliştirme, hedef engelleyici gibi işleri yapabilecekler. Ayrıca şifa ve diriltmede uzman olunabiliyor. Bir arkeolog gibi, bir bilim insanı da bulmacalar çözebilir, ancak teknolojik alanda. Bu bulmacalar küçük-oyun şeklinde olacaktır.

Asker: (Örnek; Jonathan "Jack" O'Neill) Yıldız Geçidin'de koruma gerektiği zaman oldukça değerli. Çeşitli silahlar alanında uzmanlaşabilir, bomba da dahil olmak üzere, otomatik silahlar, makineli tüfek, havan topu ve roketatar ile düşmana karşı saldırabilir. Ek eğitimler ile temel şifaları öğrenip, yaratık ve takım arladaşlarınız üzerinde kullanabilirsiniz.

Komando: Bunlar, parçalayabilir, bozabilir ve düşmanı etkisiz hale getirebilir. Düşmanda gizlenebilme özelliğine sahip olmalarının yanı sıra düşmanı algılamak için de teknolojileri var. Komandolar tuzakları da tespit edebiliyor.

Yayın İzni

Şubat ayında, Cheyenne Mountain Entertainment(CME)'in 2006 kişilik üretim ekibi Stargate Worlds oyunun resmî forumunu başlattı. Daha sonra Mart aylarında oyun için resmî web sitesi açıldı. Ardından 2007 yılında, Stargate Worlds Metro-Goldwyn-Mayer(MGM) ile tüm üretim ekibi tarafından imzalı, satış telif hakkı için bir anket oluşturdu. 20 Eylül 2008'de Stargate Worlds geliştiricileri kendi YouTube kanalı açtı ve Stargate Worlds için hak sahibi olduklarını duyurdu.

CME ve Stargate Worlds web sitesi, oyunu 2008 yılının son çeyreğinde yayınlamasını beklediklerini yazdılar, ancak daha sonra bu tarihi 2009 olarak değiştirdiler. 4 Ocak 2008 tarihinde Stagate Worlds için bir tanıtım filmi yayınlandı. Aynı gün kapalı beta için hak kazanan üyeleri açıkladı.

Düzenli içerik güncellemelerine ek olarak gelişleme paketlerinin olasılığı tartışıldı. Geliştirmeler ne kadara mâl oldu şu an da bir bilgi yok. İlk geliştirme paketi Stargate Atlantis olarak planlanmaktadır. Atlantis ve Pegasus Gökadası günümüze kadar ek içerik olarak, beş sezon bedelinde oyun açıklamsı sırasında tarafından yapıldı. Oyun bir gelişme paketi için idealdir, Stargate geliştiricilerinin bu yönde niyeti olduğu görülmektedir. Bilinmeyen bir hayelet oynanabilir bir karakter olacak.

İlk açıklamaya göre oyuncu-kontrollü gemiler olmayacaktır. Ancak görev uzayın neresindeyse, nerede açık varsa oyuncu alınacak, tıptı televizyon dizisindeki savaşlar gibi. Oyuncuların Ha'tak sınıfı anagemiyi keşfetmeleri mümkün olacak.

Oyuncu-kontrollü gemiler geliştirilmeye açık, bir güncelleme veya ek paket ile oyuncu kontrollü emiler mümkün kılınacak. Bazı topluluk üyeleri olarak Atlantis paketiyle birilikte oyuncu uzay uçuşu ve uzay yolculuğunun oyuna dahil edilebileceğine inanıyoruz.

Kaynaklar

Stargate Worlds Wiki

Dış bağlantılar

 • Resmî Topluluk Sitesi
 • Resmî Stargate Worlds Wiki (SGW)
 • Cheyenne Mountain Entertainment
 • Metro-Goldwyn-Mayer

Ekip Söyleşileri

 • Joe Ybarra on Ten Ton Hammer
 • Chris Bernert on Firing Squad
 • Zeb Cook on MMORPG
 • Dan Elggren and Joe Ybarra on The Escapist Lounge
 • Jake Simpson on Online Welten
 • Jake Simpson on Jolt
 • Chris Klug on Warcry
 • Dan Elggren, Chris Klug, Howard Lyon, Demetrius Comes and Kevin Balentine on Massively

Kaynakça

 1. ^ "Check out the SGW page at Gamespot". Stargate Worlds. 9 Eylül 2008 tarihinde erişildi.


Stargate Worlds Hakkında Bilgi

Stargate Worlds

Stargate Worlds
Stargate Worlds

Stargate Worlds Hakkında Video


Stargate Worlds konusunu görüntülemektesiniz.
Stargate Worlds nedir, Stargate Worlds kimdir, Stargate Worlds açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and video