Fri . 19 Jan 2019

Sons of Anarchy

sons of anarchy, sons of anarchy cast
Bu sayfa, bir tv dizisi olan "Sons of Anarchy" ile ilgilidir.

Sons of Anarchy (SOA) Amerikan yapımı, suç ve drama içerikli bir tv dizisidir. Yapımcılığını Kurt Sutter yapmaktadır. Aynı zamanda bazı sahnelerinde de rol almaktadır. bkz "Otto Delaney"

Dizinin başrolünde Charlie Hunnam (Jackson "Jax" Teller) oynamaktadır.

Diğer rollerde ise Ron Perlman (Clarence "Clay" Morrow), Katey Sagal (Gemma Teller Morrow), Maggie Siff (Tara Knowles), Kim Coates (Alex "Tig" Trager), Mark Boone Junior (Robert "Bobby" Munson), Tommy Flanagan (Filip "Chibs" Telford), Ryan Hurst (Harry "Opie" Winston), Theo Rossi (Juan Carlos "Juice" Ortiz), Dayton Callie (Wayne Unser), William Lucking (Piney Winston) görev almakta.

Californiya Central Valley'de, Charming adlı bir kasabada, yasa dışı işler yapan, aynı zamanda Charming'deki suçları ve suçluları kontrol altında tutmaya çalışan ve diğer yandan da kanunlarla mücadele eden bir motosiklet kulübünün maceralarını anlatmaktadır.

Asıl olarak tüm dünyada bilinen "Hells Angels" adlı motosiklet kulübünden esinlenerek bu diziye uyarlama yapıldığı düşünülmektedir. Dizinin yapımcısı ve yönetmeni Kurt Sutter'ın dizinin oyuncu kadrosuna Efsanevi Hells Angels üyesi Sonny Barger'ı Lenny "The Pimp" Janowitz rolünde dahil etmesi bunun en büyük göstergesidr.

Bu motosiklet kulübü aynı zamanda "SAMCRO" olarak da bilinmektedir. Açılımı "Sons of Anarchy Motorcycle Club Redwood Originals" şeklindedir. Dizide de pek çok kez bu adla anılmaktadır.

Dizinin ilk bölümlerinde Çetenin lideri (president) Clay Morrow'dur. Jax ise başkan yardımcısıdır (VP, Vice President). Clay, başkanlık görevini kulübün kurucusu ve Jax'in babası olan John Teller'dan, Gemma ile ortak kurduğu bir kumpas sonucu elde etmiştir.

Kulübün kuruluş amacında bu yasadışılık yoktur, Clay bu nedenle ele geçirmek istemiştir. Jax'in eline babasından kalma anı defterleri geçmiştir. Bu anıları okudukça olayın aslında bilindiği gibi olmadığını anlamaya başlar ve kulübü yeniden eski haline döndürmek için bir çabaya girer.

Jax, babasına kurulan kumpası fark edince akıllıca hamlelerle başkanlığı eline alır ve Clay'in başkanlığına son verir. Fakat Clay, göçebelerden 3 kulüp üyesini, sattıkları eroinden yüzde vermeyi vaat edip kiralamış, sonrasında gece halktan kişilerin evlerine baskın düzenletip, kasabayı kaosa sürüklemeye çalışmıştır.

sons of anarchy, sons of anarchy 2018, sons of anarchy cast, sons of anarchy cast members, sons of anarchy episodes, sons of anarchy jax, sons of anarchy merchandise, sons of anarchy seasons, sons of anarchy theme song, sons of anarchy wiki


Sons of Anarchy Hakkında Bilgi

Sons of Anarchy


  • user icon

    Sons of Anarchy beatiful post thanks!

    29.10.2014


Sons of Anarchy
Sons of Anarchy
Sons of Anarchy konusunu görüntülemektesiniz.
Sons of Anarchy nedir, Sons of Anarchy kimdir, Sons of Anarchy açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and video

Rastgele Yazılar

Kanada Silahlı Kuvvetleri

Kanada Silahlı Kuvvetleri

Kanada Silahlı Kuvvetleri İngilizce: Canadian Armed Forces CAF, Fransızca: Forces armées canadiennes...
Erdurağı, Kurtalan

Erdurağı, Kurtalan

Erdurağı, Siirt'in Kurtalan ilçesine bağlı bir köydür. Konum olarak Milan Dağları ile Garzan Ovası a...
Dirk Schuster

Dirk Schuster

Dirk Schuster (d. 29 Aralık 1967, Karl-Marx-Stadt) Şu an SV Darmstadt 98'de teknik direktörlük yapan...
Jack Nicklaus

Jack Nicklaus

Jack William Nicklaus (d. 21 Ocak 1940), ABD'li profesyonel golfçüdür. "Altın Ayı" takma adıyla tanı...