Sinema TV


Sinema TV, Temmuz 2008 tarihinde D-Smart platformunda yayına başlayan ve Oflaz Medya Grubu'na ait film kanalıdır. Ayda yaklaşık 60'ı yeni olmak üzere toplamda yaklaşık 600 yerli ve yabancı film yayınlamaktadır. Ayrıca filmin yanı sıra tüm dünyanın bağımlısı olduğu yabancı diziler de yayınlamaktadır. İlk başlarda tek kanal olarak yayın yapan Sinema TV, sonrasında Sinema TV 2 ve Sinema TV Aile'nin de açılması ile 3 kanala çıkmıştır. Ekim 2009 tarihinde Sinema TV 2 ile beraber yüksek çözünürlüklü yayına geçmiştir. Şu anda ise Sinema TV, Sinema TV 2, Sinema TV Aile, Sinema TV 1001, Sinema TV Aşk ve Sinema TV Aksiyon olmak üzere, tamamı standart ve yüksek çözünürlüklü yayınlanan 6 kanaldan oluşmaktadır. Kanalların D-Smart bünyesinde yayına başlamasına rağmen, sonrasında Teledünya, Superplay ve Tivibu gibi platformlarda da yayına başlamasıyla izlenebilirliği artmıştır. Ayrıca özel bir sinema kanalının birbirine rakip platformlarda yayın yapması da Türkiye'de bir ilk niteliği taşımaktadır. Aralık 2013'te D-Smart Sinema TV kanallarını 1 Ocak 2014'ten itibaren platformundan çıkarma kararı almıştır. Bu durumdan sonra Sinema TV kanallarının uydu üzerinden izlenebilirliği kalmamıştır. Fakat 2014'ün ilk çeyreğinde Filbox adı altında bir ücretli platformu devreye alarak uydu yayınlarını devam ettirecektir. Uydu üzerinde yayın yapan kanallarında Irdeto 2 şifreleme sistemi kullanılmaktadır.

Konu başlıkları

  • 1 Sinema TV 2
  • 2 Sinema TV Aile
  • 3 Sinema TV 1001
  • 4 Sinema TV Aşk
  • 5 Sinema TV Aksiyon
  • 6 Programları
  • 7 Dış bağlantılar

Sinema TV 2

Sinema TV 2', kanalda oynayan filmi 1 saat 45 dakika sonra tekrarını veren kanaldır. Sinema TV 2 HD adı altında yüksek çözünürlüklü yayını vardır. Teledünya 251. kanaldan yayın yapmaktadır.

Sinema TV Aile

Sinema TV Aile, aile temalı filmler ve animasyon filmleri yayınlayan kanaldır. Sinema TV Aile HD adı altında yüksek çözünürlüklü yayını vardır. TTivibu 223. ve Teledünya 252. kanaldan SD, HD olarak da Teledünya 246. kanaldan yayın yapmaktadır.

Sinema TV 1001

Sinema TV 1001, eski kült filmleri yayınlayan kanaldır. Sinema TV 1001 HD adı altında yüksek çözünürlüklü yayını vardır. Tivibu 224. kanal ve Superplay 3. kanaldan yayın yapmaktadır. Teledünya 247. kanaldan ve HD olarak da 253. kanaldan yayın yapmaktadır.

Sinema TV Aşk

Sinema TV Aşk, aşk temalı komedi, dram v.b filmleri yayınlayan kanaldır. Sinema TV Aşk HD adı altında yüksek çözünürlüklü yayını vardır. Superplay 1. kanaldan, Teledünya 248. kanaldan ise HD olarak yayın yapmaktadır.

Sinema TV Aksiyon

Sinema TV Aksiyon, aksiyon, gerilim, korku, macera v.b filmleri yayınlayan kanaldır. Sinema TV Aksiyon HD adı altında yüksek çözünürlüklü yayını vardır. Superplay 2. kanal ve Tivibu 222. kanaldan SD, Teledünya 249. kanaldan ise HD olarak yayın yapmaktadır.

Ana madde: Sinema TV Aksiyon tarafından yayınlanan programların listesi

Programları

Ana madde: Sinema TV tarafından yayınlanan programların listesi

Dış bağlantılar

  • Resmî site
  • MCD


Sinema TV Hakkında Bilgi


Sinema TV
Sinema TV

Sinema TV Hakkında Video


Sinema TV konusunu görüntülemektesiniz.
Sinema TV nedir, Sinema TV kimdir, Sinema TV açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and videoRastgele Yazılar

Sosyal Hesaplar

Facebook Twitter VK
Copyright © 2014. Türk Arama Motoru