Shake That


"Shake That", Eminem'in 2005 yılında çıkardığı Curtain Call: The Hits adlı toplama albümünden yayımlanan ikinci ve son teklidir. Şarkıda daha önce birçok parçasında Eminem'e eşlik etmiş olan Nate Dogg'un vokalleri de bulunmaktadır.

Eminem'in çoğu albümünün ikinci teklisinin daha karanlık ve daha sert bir havası vardır. "Shake That", öncekilerden çok daha farklı bir atmosfer sunmaktadır. Şarkıda Eminem ve Nate Dogg seksten, striptiz kulüplerinden ve uyuşturucudan bahsetmektedirler.

Şarkı, 2007 Grammy Ödülleri'nde "En İyi Rap/Sung İş birliği" kategorisinde ödüle aday gösterildi, ancak ödülü Justin Timberlake ve T.I.'ın "My Love" parçası kazandı.

"Shake That"in Eminem, Obie Trice ve Bobby Creekwater vokalleri içeren bir remixi bulunmaktadır ve bu remix Eminem Presents the Re-Up albümünde yer almaktadır.

Liste başarıları

"Shake That" Amerika Birleşik Devletleri'nde hit oldu ve 6 numaraya yükseldi. İngiltere'de yalnızca dijital ortamda piyasaya sürüldü ve dijital indirme listelerinde 28 numara oldu. Ancak, CD formatında yayımlanmadığından dolayı, diğer İngiltere listelerine giriş yapamadı.

Listeler

Liste (2006) Tepe
noktası
ABD Billboard Hot 100 6
ABD Billboard Hot Rap Tracks 11
ABD Billboard Pop 100 6
İsveç 25
Portekiz 25

Dış bağlantılar

  • "Shake That" video klibi


Shake That Hakkında Bilgi

Shake That

Shake That
Shake That

Shake That Hakkında Video


Shake That konusunu görüntülemektesiniz.
Shake That nedir, Shake That kimdir, Shake That açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and video