Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi


Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Selçuk Üniversitesi'ne bağlı bir fakültedir. Fakülte dekanı Prof. Dr. Fevzi Günüç'dür.

Tarihçesi

Konya ve ülkemizin kültür-sanat değerlerini yükselterek çağdaş seviyeye ulaştırmak ve bu konuda yetişmiş eleman ihtiyacını karşılamak üzere Güzel Sanatlar Fakültesi 04.12.1999 tarihinde kurulmuştur. 2001- 2002 Eğitim Öğretim yılında Geleneksel Türk Sanatları ( Hat-Tezhip ) ve Seramik Bölümü’ ne, 2003- 2004 eğitim- öğretim yılından itibaren de İç Mimari ve çevre Tasarımı Bölümü’ ne öğrenci almaya başlamıştır. Belirtilen bu üç bölümden, Geleneksel Türk El Sanatları ve Seramik bölümü 2004- 2005 eğitim öğretim yılında, İç Mimari ve Çevre Tasarımı Bölümü ise 2006- 2007 eğitim- öğretim yılında mezun vermiştir. 2005 yılında açılmasına karar verilen Resim, Heykel ve Grafik Bölümleri’nden, 2007-2008 eğitim öğretim yılında Resim, 2008-2009 eğitim öğretim yılında da Heykel ve Grafik bölümlerine 20 şer öğrenci alınmıştır. Endüstri Ürünleri Tasarımı ve Fotoğraf Bölümleri ise açık olup henüz eğitim ve öğretime başlamamıştır. Grekli fiziki alt yapı ve akademik kadro tamamlandıktan sonra eğitim ve öğretime başlaması düşünülmektedir. Fakültenin, Alaaddin Keykubat Yerleşkesi içinde yapımına başlanan yeni binasında eğitim - öğretim kalitesinin daha da artacağı ve Konya’nın kültür ve sanat gelişimine katkılarının yadsınamaz olacağı bir gerçektir.

Bölümleri

  • Geleneksel Türk Sanatları
  • Seramik
  • İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı
  • Resim
  • Grafik
  • Heykel
  • Fotoğraf
  • Endüstri Ürünleri Tasarımı

Dış bağlantılar

  • Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi


Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Hakkında Bilgi


Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi
Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi

Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Hakkında Video


Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi konusunu görüntülemektesiniz.
Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi nedir, Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi kimdir, Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and videoRastgele Yazılar

Sosyal Hesaplar

Facebook Twitter VK
Copyright © 2014. Türk Arama Motoru