Thu . 19 Jan 2019

Samurai Champloo

samurai champloo, samurai champloo fuu
Masaru Gotsubo (çizim)

Yayımcı Kadokawa Şoten Yayınlandığı yer Shonen Ace Gösterim 2 Ağustos 2004-29 Ekim 2004 Cilt sayısı 7

Samurai Champloo, (サムライチャンプルー, Samurai Çanpurū?) 26 bölümlük bir anime serisidir. Cowboy Bebop'ın ünlü yönetmeni Shinichiro Watanabe'nin çalışmasıdır ve Manglobe tarafından üretilmiştir. Hikâye Japonya'nın Edo Dönemi'nin kurgusal bir versiyonuna kurulmuştur. Aksiyon, macera ve komedinin anakronik olarak hip-hop müziklerle harmanlanmasından doğmuştur. "Çanpurū" ismi de "harmanlamak" veya "karıştırmak" anlamına gelmektedir.

Konu

Fuu'nun çalıştığı çay bahçesi Mugen'le Jin arasındaki kavgada yandıktan sonra. Fuu, Mugen ve Jin'i yanına alarak Ayçiçeği Kokan Samurayı aramaya koyulurlar.

Anime, yolculukları sırasında başlarından geçenleri konu alır. Ne kadar samuraylar zamanında geçse de Van Gogh'tan tutunda grafitinin veya baseballun bulunmasına kadar birçok şeyi komedi, dram ve gerilim unsurları ile ele alır.

Karakterler

Mugen: Orta uzunlukta sapıyla kılıcı arasındaki bölümde iki tane sivri çıkıntı olan bir kılıç kullanır. Kılıç kullanma stilini kendisi geliştirmiştir. Teknikten çok pratikliğe, çevik reflekse, el/ayak oyunları ile şaşırtmaya ve kaba kuvvete önem verir. Jin'e göre; karşılaştığı en kötü tekniğe sahip rakibidir ama aynı zamanda tek öldüremediği rakibi olduğunu da belirtir. Çabuk sinirlenir, asabidir, kadınlara düşkün ve ahlaksızdır. Günü günüe yaşar. Eskiden korsanlık yapmıştır. Turuncu ceket içine beyaz t-shirt ve altına gri bir şort giyer. Ayaklarında, altına çelik plaka kaplanmış takunyalar varıdr.
Jin: Serinin gözlük takan, cılız ve umursamaz samurayıdır. 2 tane katana taşır. Her samuray gibi katanalarına ilahi bir bağla bağlanmıştır. Zeki ve soğuk kanlı bir tiptir. Uzun arkadan bağladığı saçları vardır. Mavi bir erkek kimonosu giyer. Mugenle sürekli lafdalaşında bulunur.
Fuu: 15 yaşındadır. Grubun kız üyesidir. Mugen'le Jin'in başına bu serüven belasını saran, çok konuşan, saf ve ilgi odağı olmaktan hoşlanan genç bir kızdır. Pembe bir kimono giyer. Hiçbir dövüş kabiliyeti yoktur, ancak kaçırılma konusunda ondan iyisi bulunamaz.

Dış bağlantılar

  • ::AniDB.net:: Anime - Samurai Champloo
  • Samurai Champloo

samurai champloo, samurai champloo characters, samurai champloo english dub, samurai champloo episode 1, samurai champloo episodes, samurai champloo fuu, samurai champloo mugen, samurai champloo ost, samurai champloo torrent, samurai champloo wallpaper


Samurai Champloo Hakkında Bilgi

Samurai Champloo


  • user icon

    Samurai Champloo beatiful post thanks!

    29.10.2014


Samurai Champloo
Samurai Champloo
Samurai Champloo konusunu görüntülemektesiniz.
Samurai Champloo nedir, Samurai Champloo kimdir, Samurai Champloo açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and video

Rastgele Yazılar

Makoto Okubo

Makoto Okubo

Makoto Okubo d 3 Mart 1975 eski bir Japon futbol oyuncusudur İstatistikleri Kulüp performansı Lig ...
Kuzey Kutbu

Kuzey Kutbu

Kuzey Kutbu Dünya'nın ekseninin üst kısmında, (kuzey)de kalan noktayı tanımlar. Güney Kutbu Antarkti...
Bojan Markovski

Bojan Markovski

Bojan Markovski (d. 8 Ağustos 1983), Makedon futbolcu. Kıbrıs 1.Lig takımlarından Apollon Limassol'd...
Sai Mustafa Çelebi

Sai Mustafa Çelebi

Osmanlı şair, nakkaş (ressam) ve biyografi yazarı. (d.?-ö.1595, İstanbul) Çocukluk arkadaşı Mimar Si...