Sat . 20 Jun 2020
RU | UK | KK | BE | EN |

Samanyolu TV

samanyolu.tv, www.samanyolu.tv
Samanyolu TV, 13 Ocak 1993 tarihinde yayın hayatına başlamıştır. Samanyolu Televizyonu daha çok İslam ve kültürel konuları işlemesi ile bilinir. Kısa adı STV 'dir. D-Smart, Digiturk, Türksat ve normal anten üzerinden yayın yapmaktadır. Kanalın Fethullah Gülen'e yakınlığı bilinmektedir.

Konu başlıkları

 • 1 Tarihçe
 • 2 Programları
 • 3 Yayın ağının ulaştığı ülkeler
 • 4 Kaynakça

Tarihçe

Samanyolu TV, ilk olarak 25 Eylül 1996 yılında Türksat 1C uydusunun hizmete girmesiyle Orta Asya Türk Cumhuriyetlerine yayınlarını ulaştırdı. 17 Haziran 1999'da ise Eutelsat-2 uydusu ile Avrupa ve Kuzey Afrika ülkelerine ulaştı. 11 Ocak 2000'de Hazar Denizi çevresinde ve Azerbaycan'da kendi stüdyolarında Hazar TV ile yayına başladı. 27 Kasım 2000'de Samanyolu TV'nin yayınları, Amerika kıtasına ulaştı. 1 Mayıs 2004 itibariyle Samanyolu TV, Türksat 2A uydusundan digital olarak yayınlarını sunmaktadır.

Samanyolu Yayın Grubu'nun toplamda 8 televizyon kanalı, 3 radyo kanalı bulunmaktadır. Televizyon kanalları şu şekildedir; Kültür ve din üzerine yayın yapan Mehtap TV, habercilik ve kültür üzerine yayın yapan Samanyolu Haber TV, ingilizce yayın yapan Ebru TV, çocuklar için Yumurcak TV ve genel bir içerik üzerine yayın yapan Samanyolu Avrupa TV, Samanyolu US ve Samanyolu TV kanallarından oluşmaktadır.

Programları

Ana madde: Samanyolu TV tarafından yayınlanan programların listesi

Samanyolu TV'nin, 1999 yıllarında gizemli ve sırlı olayları anlatan Sır Kapısı programı ile bilinirliği artmış ve Türkiye'nin gündemine oturmuştur. Sır Kapısı daha sonra Sırlar Dünyası ismini alarak devam etmiş ve 2007 yılında yayından kaldırılmıştır.

Hayat Dersi ve Boşanmak İstemiyorum isimli iki programi birleştirilerek Aile Mahkemesi adını aldı. Daha sonra 2010 Kasım ayında programı ismi Gereği Düşünüldü olarak değiştirilmiştir.

2007 yılında başlayan Hakkını Helal Et adlı dizisi bazı kesimler tarafından Amerikan komedi dizisi olan My Name is Earl'nin çalıntısı olarak iddia edilmiştir. Hakkını Helal Et dizisinin yapımcısı Melih Sezgin bu dizide karakterin ve senaryonun Fudayl bin İyaz'ın hayatı ile oluşturulduğunu söylemiş, hiç bir şekilde çalıntı olmadığını belirtmiştir.

2008 yılına geldiğinde ise Türkiye'nin Güneydoğu bölgesinde görev yapan bir doktorun hayatının anlatıldığı Tek Türkiye adlı dizisi ile reytinglerde ön plana çıkmaya başlamıştır. Dizi Samanyolu TV'nin en çok izlenen programı olmuştur.

Yayın ağının ulaştığı ülkeler

 • Asya: Afganistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Çin, Hindistan, Irak, İran, İsrail, Katar, Kuveyt, Lübnan, Moğolistan, Özbekistan, Pakistan, Suudi Arabistan, Suriye, Tacikistan, Türkmenistan, Umman, Ürdün, Yakutistan, Yemen.
 • Avrupa: Almanya, Arnavutluk, Avusturya, Azerbaycan, Belçika, Beyaz Rusya, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Ermenistan, Finlandiya, Fransa, Gürcistan, Hırvatistan, Hollanda, İngiltere, İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Makedonya, Malta, Moldova, Monako, Norveç, Kazakistan, Kıbrıs, Kırım, KKTC, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Sırbistan, Slovakya, Ukrayna, Vatikan, Yunanistan.
 • Amerika: Amerika Birleşik Devletleri, Bahamalar, Belize, Dominik Cumhuriyeti, El Salvador, Guatemala, Haiti, Honduras, Jamaika, Kanada, Küba, Meksika, Nikaragua, Porto Riko.
 • Afrika: Cezayir, Etiyopya, Fas, Libya, Mısır, Sudan, Tunus.
 • Okyanusya: Avustralya, Yeni Zelanda, Diğer Ada Ülkeler

Kaynakça

Samanyolu TV, Afrika'da yayında

 1. ^ Hocaefendi Medyası Dünyaya Açılıyor
 2. ^ 'Hakkını Helal Et' kültürümüzün ürünü
 3. ^ Tek Türkiye, Kurtlar Vadisi'nin ensesinde

samanyolu tv canli, samanyolu tv canli izle, samanyolu tv canli izle iki dunya arasinda, samanyolu tv dizileri, samanyolu tv haber, samanyolu tv live, samanyolu tv sungurlar 40 bolum, samanyolu tv yeni kodu, samanyolu.tv, www.samanyolu.tv


Samanyolu TV Hakkında Bilgi

Samanyolu TV


 • user icon

  Samanyolu TV beatiful post thanks!

  29.10.2014


Samanyolu TV
Samanyolu TV
Samanyolu TV konusunu görüntülemektesiniz.
Samanyolu TV nedir, Samanyolu TV kimdir, Samanyolu TV açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and video

Rastgele Yazılar

İsmail Kılıçarslan

İsmail Kılıçarslan

İsmail Kılıçarslan, (d. 1976 Ankara) Şair. Konu başlıkları 1 Hayatı 2 Eserleri 2.1 Şiir 2.2 Ma...
Assi Dayan

Assi Dayan

Asaf "Assi" Dayan d 23 Ekim 1945 - ö 1 Mayıs 2014, Tel Aviv , İsrailli yapımcı, yönetmen, senarist v...
Heredot Cevdet Saati

Heredot Cevdet Saati

Heredot Cevdet Saati, 6 Nisan 2015 tarihinde Hasan Kaçan tarafından TRT 1 ekranlarında sunulan 2002-...
Radoslav Velikov

Radoslav Velikov

Radoslav Velikov (d. 2 Eylül 1983, Tırnova, Bulgaristan), Bulgar millî güreşçidir. 2008 Pekin Olimpi...