Şahane Misafir


Şahane Misafir (Orijinal : Magnifica presenza), Ferzan Özpetek tarafından yönetilen, 2012 yapımı bir dramatik komedi filmidir.

Konu başlıkları

  • 1 Konusu
  • 2 Üretim
  • 3 Kaynakça
  • 4 Dış bağlantılar

Konusu

Uyarı: Yazının devamı, eserin konusu hakkında ayrıntılı bilgi içermektedir.

Sicilyalı Pietro'nun tek hayali ünlü bir aktör olmaktır. 28 yaşındaki Pietro oyunculuğu kafasına o kadar çok takmıştır ki amacına ulaşmak için bin türlü çılgın yolu denemekte sakınca görmez. Roma'ya gelir ve önce bir pastanede çalışmaya başlar, aynı zamanda da aktörlüğe giden yolları aşındırır. Başta kuzeni Maria’nın evine misafir olarak yerleşir sonra kendi evine çıkar ama kısa sürede evde bir gariplik sezer. Sanki eşyalar kendi kendine hareket etmektedir, gece vakti garip fısıltılar gelmektedir. Pietro sevimli dairesini kendisinden başka "7 buçuk" hayali sakin ile paylaştığını fark edecektir! İtalya'da yaşamını sürdüren Ferzan Özpetek'in dokuzuncu sinema filmi olan yapımın başrolünde Pietro'yu Elio Germano canlandırırken oyuncu kadrosunda Cem Yılmaz da var. Filmin müziklerinin büyük bölümünde İtalyan müzisyen Pasquale Catalano'nun imzası varken, Sezen Aksu'nun da filme özel parçalar bestelediği biliniyor.

Uyarı sonu.

Üretim

24 Ekim 2011'de Roma'da başlayan çekimler, 2012'in başında sona erdi.

Kaynakça

  1. ^ "İtalyan basını Şahane Misafir'i beğendi". Sabah. 16-03-12. http://www.sabah.com.tr/kultur_sanat/sinema/2012/03/16/italyan-basini-sahane-misafiri-begendi. Erişim tarihi: 17 Mart 2012. 
  2. ^ "Yeni filmini anlattı". Vatan. 18-02-12. http://haber.gazetevatan.com/yeni-filmini-anlatti/431760/166/Haber. Erişim tarihi: 22 Şubat 2012. 
  3. ^ "Magnifica presenza, Ozpetek inizia le riprese in segreto". cinema.fanpage.it. http://cinema.fanpage.it/magnifica-presenza-ozpetek-inizia-le-riprese-in-segreto/. Erişim tarihi: 19 Şubat 2012. 
  4. ^ "Ozpetek, concluse le riprese di “Magnifica presenza”". rbcasting.com. http://www.rbcasting.com/altri-articoli/2012/01/07/ozpetek-concluse-le-riprese-di-%E2%80%9Cmagnifica-presenza%E2%80%9D/. Erişim tarihi: 19 Şubat 2012. 

Dış bağlantılar

  • Resmî site (İtalyanca)


Şahane Misafir Hakkında Bilgi

Şahane Misafir

Şahane Misafir
Şahane Misafir

Şahane Misafir Hakkında Video


Şahane Misafir konusunu görüntülemektesiniz.
Şahane Misafir nedir, Şahane Misafir kimdir, Şahane Misafir açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and video