Ruhsal Zekâ


Muhammed Bozdağ'ın ikinci eseridir ve ilk baskısı 2000 yılında yapılmıştır.

Hakkında

Yazar Ruhsal Zekâ kitabında, derin bir ruhani nedensellik sisteminin tanımını yapıyor. Açıkladığı sisteme göre, evren, hayat ve başımıza gelen olaylar, tesadüflerin eseri değil, bir ilahî kudretin belli amaçlara, hikmetlere ve ilkelere bağladığı kaderiyle oluşmaktadır. Olaylar doğal sebep-sonuç ilkeleriyle belirleniyor gibi görünse de, bu görünür sistemin arkasında gizemli bir manevi nedensellik sistemi vardır. Doğal nedenselliğe yönelik bu türden ruhani müdahaleleri biz şans, kaza, tesadüf gibi kavramlarla açıklıyoruz.

Oysa yazara göre hayatta şans, kaza yoktur ve yaprak bile rasgele düşmez. Ruhsal Zekâ sistemi, öncelikle kaderin içeriğini oluşturan üç unsurdan biri olan şarta bağlı boyutla ilişkilidir.

Yazara göre, zihinsel ve duygusal zekânızla doğa yasalarına ve hormon sisteminizin gereklerine göre davranırsınız. Ruhsal Zekânızla ise işte bu gizemli nedensellik sisteminin sırlarını keşfeder, böylece hayatınızı çok daha derinden etkileyen ilkeleri kavrarsınız.

Böylece mesela sadakanın belayı nasıl def edebildiğini, kötü niyetin nasıl işleri derinden çökertebildiğini, inanmanın nasıl bir destek gücü oluşturduğunu kavrarsınız.

Neden işleriniz hep ters gidiyor? Neden kimseden yardım ve destek göremiyorsunuz? Ya da neden sanki gücünüzden birkaç kat büyük desteklerle uçuruluyorsunuz gibi hissediyorsunuz? Çevrenizde gizemli ruhani destekler veya köstekler var mı? Sizi bir kurtuluş mu bekliyor bil bela mı? Tüm bunların bağlı olduğu sistemin özellikleri nedir?

Muhammed Bozdağ yukarıdaki soruları cevaplama bağlamında okuyucuya yedi adet ruhsal zeka aracı sunuyor: Bu araçları “İnanma, Niyet, Duygu, Israr, Kanaat, Ruhani Etkileşim ve İlahi İrade Gücü” olarak tanımlıyor. Her bölümün ilk kısmında belirtilen güce neden ihtiyaç duyacağımızı açıklıyor; ikinci kısmında da o güce nasıl sahip olabileceğimize dair önermelerde bulunuyor.Ruhsal Zekâ Hakkında Bilgi


Ruhsal Zekâ
Ruhsal Zekâ

Ruhsal Zekâ Hakkında Video


Ruhsal Zekâ konusunu görüntülemektesiniz.
Ruhsal Zekâ nedir, Ruhsal Zekâ kimdir, Ruhsal Zekâ açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and videoRastgele Yazılar

Sosyal Hesaplar

Facebook Twitter VK
Copyright © 2014. Türk Arama Motoru