Elis

Gotik metal - Yıl 2003-2003 - Ülke
Lihtenştayn Lihtenştayn - Şehir - Vaduz - Etiket - Napalm Records - Diğer projeler
Hayaller Sanity - Erben der Schöpfung - elis.li
Elis, 2003 yılında kurulan ve gotik metal yapan Liechtenstein müzik grubudur. İçindekiler
1 Grubun tarihi
2 Kompozisyon
2.1 Eski üyeler - 3 Diskografi - 3.1 Studio albümleri - 3.2 Tekler - 4 Bağlantılar - Grup geçmişi - Bu makale veya bölümün elden geçirilmesi gerekiyor.
Lütfen makaleyi uygun şekilde iyileştirin makale yazma kuralları ile.
Grupların orijinal adı - Erben der Schöpfung. Klavyeci Oliver Falk, gitarist Pete Straight ve vokalist Sabina Dunser'ı içeren bir üçlüydü (27 Haziran 1977 - 8 Temmuz 2006). 2001'de ilk single'ı “Elis” i ve ardından Twilight'ı çıkardılar. Stüdyo etkinlikleriyle sınırlı kalmamak için grup gitarist Jürgen Broger, davulcu Frankie Keller ve basçı Tom Saxer ile yenilendi. Grup, Leipzig'deki Wave Gotik Treffen'de gerçekleştirilen, DAC-Charts'a katılan ve basında birçok basım eleştirisi alan birçok başarılı konser verdi; örneğin, Alman Gotik dergisi Orkus, bunları ayın en iyi açılışını ve ardından 2001'i aldı. Birdenbire grubun başarısına rağmen, kurucusu Oliver Falk bırakmıştı (mahkemeye geldi). Gerisi ismi değiştirmek zorundaydı, çünkü Oliver hakları vardı. İki kez düşünmeden ekip en meşhur şarkıları ve ilk single'ları tarafından Elis adını aldı. Yeni isim, Sabina'nın en sevdiği şair George Trakl'ın An den Knaben Elis'in şiiriyle de ilişkili.
Yeni basılan takım hemen, albümü kaydetmeye başladığı yapımcı Alex Krull (Atrocity, Leaves 'Eyes) ile Mastersound Studio'ya gitti. Kayıt tamamlandıktan sonra, grup Napalm Records ile bir sözleşme imzalamayı başardı ve 18 Ağustos 2003'te "Tanrı’nın sessizliğini, şeytanın cazibesini" açıkladı. Aynı zamanda, ilk çıkış diski olan Erben Der Schopfung - 'Alacakaranlık' yeniden yayınlandı. Grup, Avrupa'da Eishelig ve The Visions kasvetli ile tura çıkıyor. Aynı zamanda, Elis bir sonraki albüm için materyal hazırlıyordu. Mart 2004’te Mastersound stüdyosuna tekrar girdiler. O yıl 4 Ekim'de tekrar Alex Krull yönetiminde “Mükemmel bir gökyüzünde kara bulutlar” adlı yeni bir albüm çıkarıldı. Bu 11 parça ve bir bonus, M. McKee "Show me heaven" şarkısının kapak versiyonunu içeriyordu. “Der letzte tag” şarkısı için bir video çekildi. Ekip, yeni materyali Wave Gotik Treffen ve M’era Luna festivallerinde halka açık bir şekilde test etti ve ardından Atrocity, Leaves 'Eyes ve Battlelore ile Avrupa turnesine çıktı. Kompozisyonu değiştirdikten sonra, müzisyenler tekrar üçüncü albüme yeni fikirler ile stüdyoya gittiler.
Albüm hazırdı, piyasaya sürülecek yaz için planlandı, ancak 7 Temmuz 2006'daki korkunç olaylar albümün yayınlanmasında gecikmeye neden oldu: bir prova sırasında, Sabina beyin kanaması geçirdi . Ertesi gün hastanede öldü.
Vokalistin ölümü müzisyenleri öldürdü, siteyi ağdan kaldırdılar ve e-postalara cevap vermediler. Ama yine de albümü çıkarmaya karar verdiler, çünkü Sabina çocuğuna olduğu gibi davrandı ... "Griefshire" 24 Kasım 2006'da serbest bırakıldı. Elis, var olmaktan vazgeçip yeni bir vokalist aramak için yola koyulduğunu açıkladı. Daha önce Sanity ve Siegfried'in vokalisti olarak bilinen Sandra Schleret (Sandra Schleret) oldu ve aynı zamanda Samael'in kayıtlarına katıldı. Elis ile ilk rekoru 2007 single “Show Me the Way” tir. Grubun Catharsis adlı Sandra Schleret adlı yeni albümü 27 Kasım 2009'da yayınlandı.
8 Mayıs 2011'de grubun resmi sayfasında, Sandra'nın yaratıcı farklılıklar nedeniyle gruptan ayrıldığını belirten bir mesaj çıktı. 16 Haziran'da, aynı sayfada, eskiden Legenda Aurea ve Felony gibi gruplarda vokal olan Simone Christinat'ın (Simone Kristinat) grubun yeni vokali olduğu haberi vardı. Ancak, zaten Şubat 2012'nin sonunda, çok büyük bir stres nedeniyle gruba göre gruptan ayrıldı ve grup var olmaya son verdi. Kompozisyon
Simone Christinat - vokaller (Haziran 2011'den beri)
Pete Streit - gitar
Chris Gruber - gitar
Tom Saxer - bas, hırıltı
Max Naescher - davul - Eski üyeler
Sandra Schleret - vokaller (2006—2011)
Sabine Dünser † - vokaller (2003-2006) - Franky Koller - davullar - René Marxer - davullar
Jürgen Broger - gitar
Discography
Studio albümleri
2003 - God's Silence, Devil's Temptation
2004 - Mükemmel Gökyüzündeki Kara Bulutlar - 2006 - Griefshire - 2009 - Catharsis - Singles
2007 - Bana Yolu Göster - Cc İpuçları
elis.li - Elis resmi sitesi - Ansiklopedi Metallum web sitesinde Elis

Ercy der Schöpfung (En) Ansiklopedi Metallum web sitesinde - Elis resmi Myspace sayfası Napalm Records'daki
Elis


Elis

Случайные Статьи

Эквивалентность массы и энергии

Эквивалентность массы и энергии

Состояниеотпатрулирована Перейти к: навигация, поиск Эта ста...
Honda Legend

Honda Legend

Honda Legend — седан премиум-класса, выпускавшийся компанией Honda с 1984 по 2013 года. Впервые...
Регулярные клирики

Регулярные клирики

Регулярные клирики — в Католической церкви разновидность монашеского ордена, члены которого зан...
Бертрада де Монфор

Бертрада де Монфор

Бертрада де Монфор (фр. Bertrade de Montfort; ок. 1070 — 1115/1116[1], Фонтевро) — до...