ultras

Ultras Hareketi veya sadece Ultras, başta futbol kulüpleri olmak üzere spor takımlarını desteklemek için taraftar grupları oluşturuyor. Bu fenomen Avrupa ve Latin Amerika'da en yaygın olanıdır, fakat aynı zamanda diğer kıtaların ülkelerinde de mevcuttur.
İçindekiler
1 Gelişim Tarihi
2 Yapı
3 Ultras Kültür
4 Nitelikler
5 Sanatta
6 Ayrıca bkz. 7 Notlar
Gelişim Tarihi
İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra ilk organize ultrason geldi. 1966'da, Ultras grubu Milan göründü - Komando Tigre. İtalyan ağrı şekli daha sonra birçok Avrupa ülkesine yayıldı. En gelişmiş olanları İtalya, Sırbistan, İngiltere, İspanya, Almanya ve bir çok Avrupa ülkesinin ultrasları. Rusya'da, Ultras hareketinin üstte, birinci ve hatta ikinci bölümlerde birçok kulübü var.
Güney Amerika'da, ultraslara Barra Bravas deniyor. En engelsiz Barra Bravas'tan bazıları, Boca Juniors ve River Plate gibi Arjantinli kulüp hayranları ve Uruguaylı (Peñarol ve Nacional), Kolombiyalı, Şili, Brezilya, Meksika vb.
Yapı
Group Ultras, kural olarak, her türlü bilgi amaçlı tanıtım ve destek ekibine destek veren, en aktif taraftarlarını on ile birkaç bin arasında birleştiren, resmi olarak kayıt dışı bir yapıdır. ia (grafiti, çıkartma, el ilanı vb.), biletlerin dağıtılması ve satışı, standlarda özel şovların düzenlenmesi (destek, performans), en sevdiğiniz takımın misafir maçlarına gezi düzenlenmesi

Kural olarak, üyelik pahasına üyelerinin katkıları. En güçlü Avrupa kuruluşları, futbol kulüplerinin üst yönetimi ile doğrudan temas halindedir ve bir kereden fazla olduğu gibi, kulüp politikası üzerinde güçlü bir etkiye sahiptir. Ultras, lehine veya bazı oyunculara ve kulübün diğer kararlarına karşı meselelere karar verdi bile.
İtalya'da, hemen hemen tüm kulüpler stantlarda rezonansa neden olabilecek tüm konularda liderlerine danışıyorlar. Ayrıca, pratik olarak tüm Avrupa ultras gruplarının kulüp ile ticari ilişkileri vardır. Kulüp, ultrasların paranthernalia, biletler üzerinden para kazanmalarını mümkün kılıyor.
En büyük ultras grupları, desteklenen ekiplerin ticari faaliyetlerine aktif olarak katılıyor, kendi mağazalarını, barlarını ve bira salonlarını, emlaklarını koruyor, böylece stantlarda coreography düzenlemek için gerekli miktarları alıyor. Bu maliyetler maç başına on binlerce dolara ulaşabilir [kaynak 2655 gün belirtilmedi] Ultras-Kültür
Ultras-Kültür çeşitli takım destek tarzlarının bir karışımıdır: İngilizceden atkılar ve bayraklar sallamaktan "Acı", Brezilya usulü torsida ve orijinal İtalyan tarzı.
7 temel kurallar:
Maçın sonucuna ve sonucuna bakmaksızın takımı desteklemekten vazgeçmeyin; Maç boyunca oturmayın;
Mümkün olan her yeri ziyaret edin fiyatına ve mesafesine rağmen kulübünün maçları;
Yükleyiciye sadakat (h Grubun bulunduğu yere ayakta duranlar için);
“Kulüp renklerini savunmak”;
Hareketi popülerleştirerek ultra kültürün gelişmesine yardımcı olmak;
Kulübeye sadık olmak.
Ultras
Atkılar (Rusya ve Argodaki BDT “güller” dir, bazı sebeplerden ötürü Sovyet döneminde taraftarlar eşarplarını “rozetler” veya “güller” olarak adlandırmaya başlamışlardı; “rozet”, Avrupa fanlarının eşarp modası görünmeden önce göğsüne tutturdukları bir kulüp çiçekleri kurdelesi olmasına rağmen)
Bayraklar
Flamalar (pankartlar ile karıştırılmaması gereken pankartlar), Afişler, İki elle, Çıkartmalar, Piroteknik köknar ağacı - Sanatta - Ultra (film) - Green Street Hooligans (film)
Hücre (film)
Kimlik kartı (film)
Futbol Fabrikası (kitap)
Futbol Fabrikası ( filmi) - Cass (film) - Okolofutbola - Firma (film)
See ayrıca
Vikipedi hakkında ek bilgiler Ultmons?
Futbol holiganları - Futbol kültürü
Argo futbol holiganları
Notlar
Bu makaleyi geliştirmek için tavsiye edilir mi? yazılı onaylayan kaynaklar.


Ультрас

Случайные Статьи

Маура, Кармен

Маура, Кармен

Carmen García Maura Дата рождения: 15 сентября 1945({{padleft:1945|4|0}}-{{padleft:9|2|0}}-...
Ворошиловский район (Донецк)

Ворошиловский район (Донецк)

Украина Статус район Донецка Входит в Донецк Дата образования 1973 Население (20...
Moonlight Shadow

Moonlight Shadow

«Rite of Man» Выпущен 6 мая 1983 Формат 7-inch vinyl 12-inch vinyl Записан Denham ноябрь...
Коты-Воители

Коты-Воители

Эрин Хантер Жанр: Приключенческий роман-фэнтези Страна: Великобритания Великобритания ...