Zorla

Silom (Heb. לֹהילֹה, Shilo; Lat. Silo), Hakimler döneminde MÖ ikinci binyılın ikinci yarısında bir İbranice şehirdir. e. Sözleşmenin Tabernacle'ı bulundu (Nav. 18: 1) ve İsrail'in gözlemleri kutlandı (Fısıh). Shem'den (Shechem) Beit El'e (Bethel) giden yolun doğusundaydı (Yargı 21:19). Bu makale kaynakların veya dış bağlantıların bir listesini içerir, ancak bireysel iddiaların kaynakları,
Kaynaklar tarafından desteklenmeyen ifadeler sorgulanabilir ve silinebilir

Daha kesin kaynak göstergeleri yaparak makaleyi geliştirebilirsiniz.
Canaan'ın fethi ve ayrılmasından sonra, bir Mishkan gemiyle uzun süre burada kaldı ve kurban sunağı: “Ve İsrail oğullarının bütün cemaati toplandı Tığ ve toplantının çadırını oraya yerleştirdiler, çünkü toprak onlar tarafından bastırıldı ”(Jehoshua, 18: 1). Buna göre, Shiloh İsrail'in ilk dini başkenti oldu, Tabernacle yaklaşık üç yüz yıl boyunca (MÖ 13-11 yüzyıl) Shiloh'da bulundu. Fısıh, Shavuot ve Sukkot için ülkenin dört bir yanından gelen Yahudiler buraya geldi. Shiloh'daki merkez halkın kabilelerini tek bir birlik halinde birleştirdi.
Shiloh'da İsrail'in kabileler arasında bir bölünmesi vardı: “Ve Yeşu toprağı tarif etmeye gidenlere şöyle dedi: git, toprağa git, onu tarif et ve bana geri döneceğim ve seni atacağım İşte Şiloh'ta Rab'bin önünde olan çok şey. Ve bu insanlar gittiler ve dünyaya yürüdüler ve şehirlerdeki bir kitapta, yedi parselde tarif ettiler ve kamptaki Shiloh'daki Yehoshuya'ya geldiler; Yehoshua, Shiloh'da Rab'bin önünde onlara çok şey attı ve Yehoshua'yı bölünmelerine göre İsrail oğullarının ülkesine böldü ”(Yeşu 18: 8-10).
Hakimler döneminde, Silom putperestlikten kaçmadı:“ Ve Micah'ın imajını kurdular ki bunu yaptı; (ve o durdu) Shiloh'daki Tanrı'nın evinin tüm günleri ”(Şoftim 18:31)
Samuel'in kitabı, Shiloh'daki Eli adlı Rahibe rahibini ayrıntılı olarak anlatıyor. Eli burada Tabernacle'a halefi Yahudi halkının ruhani lideri olan peygamber Samuel'i getirdi ve Saul ve Kral Davut'u krallığa tayin etti.
“Rab Shiloh'da Shemuel'e Rab'bin sözüyle ifşa etti” (Samuel 3:21)
İçindekiler
1 Silom'un Düşüşü
Arap yönetimi döneminde Silom'un 2'si
3 Modern Shilo köyü
4 Notlar
5 Kaynaklar
Silom'un Düşüşü
Filistinliler, İlyas’ın hayatının sonuna kadar İsrail’e saldırdılar, hakkında MÖ 1050 e. Shiloh'u yıktılar, Mishkan, antlaşmanın Gemisini ele geçirdi. Silom ruhsal merkez olarak rolünü kaybetti ve Ephraim kabilesi diğer kabilelere karşı avantajını kaybetti, daha sonra Samuel, Benjamin'in mirası olan Mitzpe'de insanları toplayacak, ancak burada 15. Ava'nın genç şarabının yıllık şenlikleri düzenlendi [1]: “burada, (yaklaşan) yıllık tatil Rab Shiloh'da, Beit Ayle'nin kuzeyinde, Beit El'den Shekham'a giden yolun doğusunda ve Levona'nın güneyinde. Ve Binyaminov'un oğullarına, üzüm bağlarında gidip pusu kurduklarını söylediler, Ve Shilo'nun kızlarının yuvarlak danslarda nasıl dans ettiklerini gördüğünüzde, o zaman üzüm bağlarından dışarı çıkıp eşinizin her birini Shilo'nun kızlarından alın ve Binyaminov'un ülkesine bırakın ”(Shoftim) 19:21)
Kudüs'te Tapınağın inşasından sonra, Silom önemini sonsuza dek kaybetti, ancak eski bir kült merkezi olarak kabul ediliyor. Kuvvet'ten on kez bahseten Hakimler döneminden sonraki günlerde, kelimenin tam anlamıyla bir bölüm var: “İnsanlar Shem'den, Shiloh'dan ve Shomeron'dan, traş sakallı ve yırtık kıyafetli ve çizik seksen kişi” (Yermeyahu 41: 4). Süleyman'ın ölümünden sonra, Silom rahipleri şehirlerinin rolünü canlandırmaya çalıştı, ancak ülkenin bölünmesiyle bile, İsrail'in manevi merkezi Beit El ve Dan'a yerleşti. Ve MÖ 721'de. e. Kuvvetle, İsrail'deki diğer şehirler gibi Asurlular tarafından yok edildi.
Şehir, daha sonraki dönemlerde restore edilmemesine rağmen, restore edilmedi. Eusebius (4. c.) Mentions Silom "Şema'nın 20 mil güneyinde." Silom, Medva'dan (7. c.) Bir mozaik harita üzerinde tasvir edilmiştir. Arap egemenliği döneminde Silom
Arap fetihinden sonra Müslümanlar Silom geleneğini bir kült merkezi olarak ödünç aldılar. Bölgenin adı Bizans kiliselerinden biri olan camiye dönüşen Khirbet-Saylun (Silom kalıntıları) olarak adlandırılmıştır. Tel-Shilo Vadisi Araplar Mardzh al-Eid (Festivaller Vadisi) veya Mardzh al-Banat (Kızlar Vadisi) tarafından çağrıldı - açıkça, Shiloh kızlarının Benjamin kabilesinden erkeklerin kaçırılması anısına. Yahudi gezgin Estori ha-Parhi'nin (14. yüzyıl) ifadesine göre, Yahudiler Rahip Eli mezarındaki dua için Silom'u ziyaret etmeye devam etti; mezarın yanı sıra, Estori Silom'da bir sunak ve bir cami buldu.
Modern Shilo köyü
Ana madde: Shilo (yerleşim)
Shilo yerleşim sinagogu, Tabernacle şeklinde - Şimdi antik Silom (Tel-Shilo) kalıntıları iyidir ana yolun Kudüs - Şem doğu tarafında görünür. İsrail yerleşimi Shilo'nun evleri, Samaria dağlarının eteklerinde üstlerine tırmanıyorlar.
Notlar
↑ Kaynak Gihon - Davut şehrinin yaşam suyu - Kaynaklar - A. Parnis sitesi
Igor Torik, İsrail Kudüs Ansiklopedik Rehberi , 2008
D. E. Genis, “Shiloh - İsrail'in antik kenti” - Shiloh ve Samaria'nın görüşleri


Силом

Случайные Статьи

Лебедев, Алексей Алексеевич (подводник)

Лебедев, Алексей Алексеевич (подводник)

Алексей Алексеевич Лебедев Дата рождения: 1 августа (19 июля) 1912(1912-07-19) Место рождения...
Вьен

Вьен

Вьен (фр. Vienne [viɛn ], франкопров. Vièna) — коммуна и город во Франции, находится в рег...
Мегабанк

Мегабанк

Публичное акционерное общество Деятельность Финансовые услуги Девиз «Ви маєте плани. Ми маєм...
Гагаринский район

Гагаринский район

Гага́ринский райо́н: Гагаринский район — муниципальный район в Смоленской области России. Гага...