kolej

Collage (French collège) Fransa'da ve bazı Fransız kültürü ülkelerinde (Belçika, İsviçre, Kanada'da Quebec) ikincil bir eğitim kurumudur.
İçindekiler
1 Tarihçe
2 Terminoloji
3 Program
4 Öğretme cihazı
5 Ayrıca bakınız
6 Linkler
Tarihçe
Gör ayrıca: Kolejler
"Kolej" kelimesi, Latin dilindeki "collegium" kelimesine geri döner (buna karşılık "kolej", aynı kelimenin Fransızca'dan İngilizce'ye ödünç aldığı bir ortaçağ ödünç almadır). Bu isim tarihsel olarak bazı lise dışı kurumlara (örneğin, College de France) uygulanmıştır. 1789 devriminden önce Paris Üniversitesi, Navarre Koleji gibi kolejlere bölündü ve ayrıca “tam” (üniversiteye benzer bir eğitim veren) ve “küçük” kolejler de vardı, bunların yaklaşık 300'ü vardı, devrim “kolejleri“ merkezi okullarla değiştirdi ve el koydu. mülkleri

Konsolosluk (1802) kapsamında “kolejler” veya “ortaokullar” restore edildi, Restorasyon sırasında devlet (“kraliyet”) ve “belediye” ortaokulları ayırt edildi. XIX-XX yüzyıllarda, birçok kolej teorik olarak lise ile eşdeğerdi, mezunları lisans derecesi aldı, fakat diğerleri şimdi olduğu gibi lise için öğrencileri hazırladı. 1865 yılında geleneksel klasik eğitimin yanı sıra, ortaokul özel (“modern”) kolejler (Rus ve Alman sistemlerinde gerçek bir okulun benzeri) kolejler oluşturulmuştur (1824'ten beri kız çocuklarının kolejleri (1924'ten beri kadın kolejleri resmen özel ortaokullar ile eşittir)). Fransız Koleji - Yaş - Unvan - Kısaltma - 11-12 yaş - Altıncı Sınıf (Sixième)
6e
12-13 yaş - Beşinci Sınıf ( Cinquième)
5e
13-14
Dördüncü Sınıf (Quatrième)
4e
14-15
Üçüncü Sınıf (Troisième)
3e
B 1910-1930'da kolejlerin hazırlık okullarıyla yakınlaşma eğilimi yoğunlaşıyor okullar kendileri ve bir "ikiz" okullar oluşturun. 1960'ların başında - 1960'ların başlarında - modern "orta öğretim" kolejleri sistemi tanıtıldı. 1977 yılına kadar beş yıllık bir döngüye sahip “genel eğitim kolejleri” de vardı, şimdi, 11 Temmuz 1975’teki Aby’nin yasasına göre, tüm öğrenciler için tek bir ücretsiz kolej var. dört yıl, yaklaşık 11 ila 15 yıl. Sınıfların sıralaması, Alman veya Rus sisteminden farklı olarak, azalan sırayla ("altıncı sınıftan" öğrenci "beşinci" ye gider).

Üniversiteye devam eden öğrenciye collégien (erkek) veya collégienne (kız) denir. Öğretmenlere profesörler denir.
Bir öğrenci, ilkokuldan hemen sonra giriş sınavı olmadan kolejin "altıncı" sınıfa girer ("ikinci sınıf orta öğretim kursu" olarak adlandırılır, moyen deuxième année). Ancak, altıncı sınıf öğrencileri arasında, seviyelerini değerlendirmek için çeşitli testler yapılır.Ders Notları
Sınıftan başlayarak

Beşeri ve diller
Fransız dili ve edebiyatı
Dilbilgisine ve yazımına dikkat edilir; Fransızca ve çeviri çalışmaları incelenmiştir - 6e - Tarih ve coğrafya - Çoğunlukla Fransızca, ancak yabancı ülkelerin incelenmesi ile
6e - İlk yabancı dil1

Première langue vivante étrangère (LV1)
6e - İkinci yabancı dil1 veya bölgesel dil - Deuxième langue vivante étrangère (LV2)
4e - Sanat ve el sanatları
6e - Müzik
6e - Medeni hukuk
Eğitim civique, juridique ve sociale (Sivil, Hukuk ve Sosyal Eğitim, ECJS)
6e
1 Aşağıdaki diller çalışılmaktadır: İngilizce, Almanca, Arapça, İspanyolca, İtalyanca, Portekizce ve Rusça, diğer dilleri mevcuttur ayrı eğitim kurumlarında sh. Çoğu öğrenci İngilizce'yi birinci veya ikinci dil olarak öğrenir.
Doğal ve Uygulamalı Bilimler - Matematik - 6e - Biyoloji ve Jeoloji - Bilim ve Doğa Bilimleri (“Yaşam ve Yer Bilimleri” », SVT)
6e - Teknoloji
6e - Fizik ve kimya
5e - Seçmeli Dersler - Teknoloji - Küçük gruplar halinde ilave saatler
6e
Latin dil - 5e - Eski Yunan dili - 3e - Bir okul haftası yaklaşık 26 akademik saat ve 3-4 saat beden eğitiminden oluşur. Saatlerin çoğu Fransızca dili ve edebiyatı (haftada 4-5 saat), 4 saat - matematik, bir saatten 3 buçuk'a kadar olan diğer konular.
Bu program, Fransa Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilmiştir ve eyaletteki tüm üniversitelere uygulanmaktadır. Yurtdışındaki Fransız Eğitim Ajansı’nın acentelerine Akademiler ve özel okullar programı biraz değiştirebilir. Hükümetin kurallarına uygun olarak, öğretmenler kurs planları hazırlar ve ders kitaplarını seçerler.Her konu ayrı bir öğretmen tarafından öğretilir, çoğu öğretmen farklı yaş gruplarında öğretmenlik yapar. Üniversite öğrencileri tüm derslerde aynı seçmeli dersler alırlar (seçmeli dersler hariç). Farklı seviyelerdeki öğrencilerin aynı grupta yer almaları gerektiğine inanılır, yeteneklerin “güçlü” ve “zayıf” sınıflara ayrılmasının çok nadir olduğu düşünülmektedir.
Bir sınıfta, genellikle 20 ila 35 öğrenciden oluşur. Her sınıfta bir “ana öğretmen” (profesör müdür) vardır - sınıf öğretmeninin bir analoğu, yönetim ve öğrenciler arasında bir bağlantı sağlar. Her okul yılının başında, her sınıftaki öğrenciler iki “delege” (délégués) ve iki milletvekili (destekçiler) seçerler. Sınıfta yılda üç kez toplanan öğrencileri temsil ederler. Öğretmenleri ve idarecileri de içeren konsey toplantılarında, her öğrencinin seviyesi tartışılır, okul disiplini ile ilgili sorular vb. Sınıf konseyi, öğrencileri kişisel bülten panolarına (bülten notu) övgüye değer veya eleştirel açıklamalar koyar.
Kolej'in amacı; lisede eğitim. “Üçüncü sınıf” ın sonunda, öğrenciler özel bir diploma sınavı alırlar, ancak ulusal lise Brevet diploması için sınavlara girerler, zorunlu olmamakla birlikte, liseye giriş garantisi vermezler.
Son “sınıf konseyi” sırasında, genellikle Haziran ayında öğretmenler ve idareciler akademik performansını, çalışkanlığını ve davranışını değerlendirerek bir veya başka bir öğrenciyi bir sonraki sınıfa transfer edip etmeyeceğine karar verir. Üç sonuç elde edilebilir:
öğrenci bir sonraki sınıfa transfer edilir;
ikinci sınıfta kalır (tekrarlama);
bir sonraki sınıfa değil, bir taneden sonra (nadiren) transfer etmesi istenebilir.
İkinci sınıf öğrencisi kararı kesin olan özel bir “Temyiz Kurulu” na itirazda bulunma

ayrıca
Koleji
Collegium
Linkler
Ulusal Pedagojik Dokümantasyon Merkezi (fr.)
“Üniversitede ne öğretiliyor?” NCPD web sitesinde broşür (fr.)


Коллеж

Случайные Статьи

Кварто

Кварто

Куарто (итал. Quarto) — коммуна в Италии, располагается в регионе Кампания, в провинции Не...
Уррусменди, Хосе Эусебио

Уррусменди, Хосе Эусебио

* Количество игр и голов за профессиональный клуб считается только для различных лиг нацио...
Go! Mokulele

Go! Mokulele

2009 Хабы международный аэропорт Гонолулу международный аэропорт Кона Бонусная программа ...
Саулкалне

Саулкалне

Са́улкалне (латыш. Saulkalne), — посёлок в Саласпилсском крае Латвии, расположен на правом бере...

Случайные Статьи (searchxengine.com)

Наследственность, Гюрюн

Наследственность, Гюрюн

Кындыралык - это деревня в районе Сивас Гюрюн. 1 История 2 Культура 3 География 4 Климат 5 Населе
Дакка

Дакка

Просмотренная точность - Перейти к: навигация, поиск Координаты: 23 ° 42′0 ″ с.ш., 90
Свяжитесь с участником Coskun напрямую

Свяжитесь с участником Coskun напрямую

Coskun Demirbakan (род. 10 ноября 1954 г., Эскишехир), турецкий тренер, бывший император по прозвищ
Славомир Мрозек

Славомир Мрозек

Славомир Мрожек (29 июня 1930 - 15 августа 2013) Польский драматург, писатель и карикатурист В 196