Kate ve Leo

Romance - Bilim Kurgu ve Komedi - Yönetmen - James Mangold - Yapımcı - Christopher Hood - Katie Conrad - Senarist - Steven Rogers ve James Mangold

Oyuncular: Meg Ryan ve Hugh Jackman, Operatör, Stuart Dreiburg, Besteci, Rolf Kent ve Marco Maryangeli, Sting, Film Şirketi
Miramax Films
Süre
118 dak. Bütçe: 48 milyon $ Ülke: ABD ABD | Dil | > 2001
IMDb
ID 0035423

“Kate ve Leo” filminin açıklaması (orijinal adı - Kate ve Leopold)
"Kate ve Leo" (doğum Kate ve Leopold) ) - romantik 19. yüzyılda modern New York'a düşen Duke Leopold'un aşk hikayesini anlatan James Mangold'un yönettiği bir komedi ve iş kadını Kate.
İçindekiler
1 Sahne
2 Oyuncular 3 Ödüller ve adaylar br> 4 Ek Bilgiler - 5 Notlar - 6 Kaynaklar - Scene - New York, 1876. Leopold Alexis Elijah Walker Albany Dükü Gareth Thomas Mountbatten (Hugh Jackman) soylu bir aileden geliyor, ama ailesi iflas etti ve maddi durumunu iyileştirmek için zengin bir Amerikalı ile evlenmeli. Leopold’un katı amcası Millard bu konuda ısrar ediyor, ancak Leopold evlenmek için en ufak bir arzusuna sahip değil, çeşitli icatlarla çok daha fazla ilgileniyor.
Leopold iki kez gözünü alan, ancak derhal kaçan garip bir insanla ilgileniyor kişisel ilgi. Leopold onu Brooklyn Suspension Bridge inşası üzerine mühendis John Roebling'in ilk konuşmasında gördü. İkinci kez alışılmadık bir kişi Leopold’un ofisine girer ve planlarına bakar. Onu takip eden Leopold, köprüde onu yakalar, ancak onunla birlikte yüksekten düşer ve 2001'de düşer.
Leopold ertesi sabah Stuart Besser adında amatör bir fizikçi olan çok garip bir adamın dairesinde uyanır. Leo Schreiber), geçici portallar aracılığıyla geçmişe seyahat etme fırsatı buldu. Stewart, Leo'nun bir hafta sonra (Stuart'ın ortaya koyduğu formüle göre) en kısa sürede geri dönebileceğini ve onun denetiminde olması gerektiğini açıklar.
Stuart köpeği gezdirmek için ayrılır, ancak ona bir kaza olur. rölanti asansörünün miline düşer. Bu arada, yabancı bir ortamda rahat olmaya çalışan Leopold, Stewart'ın komşusu (eski kız arkadaşı dışında) Kate (Meg Ryan) ve kardeşi Charlie'yi (Brekin Meyer) karşılamaktadır. Hırslı bir Kate, emtia uzmanı olarak çalışıyor ve terfi edilmesini bekliyor, kardeşi Charlie talihsiz bir aktörken, bir tarihte davet etmekten korkan bir kıza aşık, Stewart hastanede iken Leopold evinde yaşıyor ve Kate'in çalışmalarında Kate'e yardım ediyor reklam margarini çekimlerinde yer almak. Akşam yemeği sırasında, Kate ve patronu JJ (Bradley Whitford) Leopold ve Charlie restoranında yer alır ve patron Kate için hoş olmayan bir sohbet var. Ertesi gün, Leopold, Kate'e çatıdaki akşam yemeğine şımarık bir akşam yemeği için bir özür olarak davet mektubu gönderir.
Tam olarak bir hafta sonra, Stuart Leopold'u 19. yüzyıla geri götürür. Stewart, geçmişe yolculuk sırasında çekilmiş fotoğraflarda, Kate'i fark eder ve bugün zaman portalını kullanmak için zamana sahip olması gerektiğini fark eder. Charlie ile birlikte, durumu Kate'e anlatıyorlar ve son anda, dükün gelecekteki karısını duyurma töreni için vaktinde geri dönmeyi kabul ediyorlar. Leopold, konukların kalabalığında onu fark eder ve seçimini açıklar - Kate Mackay.
Cast
Aktör
Rol
Meg Ryan
Kate Mackay Kate Mackay
Hugh Jackman
Leo Leo
Aslan Schreiber
Stuart Besser Stuart Besser (Kate'in eski erkek arkadaşı)
Breckin Meyer

Charlie Mackay Charlie Mackay (Kate'in kardeşi)
Natasha Lyonne
Darcy Darcy (Kate'in sekreteri)
Bradley Whitford - JJ Camden JJ Camden (Şef Kate) - Philip Bosco - Otis Otis (uşak)
Paxton Whitehead
Millard Millard Amca
Charlotte Aianna
Patrice Patrice
Viola Davis - Polis memuru - Craig Birko - hareket reklamcılıkta reklam, reklamcılıkta aktör (kredilendirilmemiş)
Marta Madison
ofis kadını ofisi

Ödüller ve adaylıklar
2001 - "En İyi Erkek Oyuncu (komedi / müzikal) kategorisinde Altın Küre Ödülü'ne aday gösterildi ) ”(Hugh Jackman)
2001 - Sting tarafından yazılmış ve yapılan“ Until ”kompozisyonu için En İyi Şarkı kategorisinde Altın Küre Ödülü.
2002 - En İyi Şarkı kategorisinde Oscar adaylığı “Until” şarkısı için
ABD'de, film 25 Aralık 2001'de Noel Arifesinde yayınlandı, bu nedenle “Bu Noel şövalyeliği geri dönüş yapıyor” etiketinin anlamı.
Pre Filmin prömiyeri Rusya'da 7 Mart 2002'de gerçekleşti.
Çekimden önce, filmdeki aristokrat Leopold'un rolünü üstlenen Hugh Jackman, İngiltere'ye gitti ve iyi davranışlarda dersler aldı, dans ve ata biniyor [1]. Leopold, yanlışlıkla, İngiliz bilim kurgu dizisi The Prisoner'ı yayınlayan TV'yi açar.
Kate ve Leo, Titanic (Leonardo DiCaprio ve Kate Winslet) filminde aşık olan iki aktörün isimleridir. Doğru, erkekler söz konusu olduğunda sadece isimlerin kısaltılmış versiyonları çakışıyor - Hugh Jackman'ın isminin kahramanı Leonardo değil Leopold.
Film, Leopold ile ilk güvenli asansörün mucidi, Otis'in kurucusu Elisha Graves Otis arasında bir paralel çiziyor. Filmde Otis adında bir uşak da var.
Notlar
Hugh Hugh Jackman (İng.) İle röportajı görünWikiquote'un Kate ve Leo
konulu bir sayfası var. “ İnternet Film Veritabanında Kate ve Leo ”
James Mangold Filmler
Şişman Adam • Polis • Kesintisiz Yaşam • Kate ve Leo • Kimlik • Çizgiyi Geçiş • Yuma'ya Tren • Günün Şövalyesi • Wolverine: Ölümsüz


Кейт и Лео

Случайные Статьи

Польско-срединнолитовская граница

Польско-срединнолитовская граница

Граница Польши со Срединной Литвой — государственная граница между Срединной Литвой и Польской ...
Тепловой эффект химической реакции

Тепловой эффект химической реакции

Тепловой эффект химической реакции или изменение энтальпии системы вследствие протекания химической ...
Квартерон

Квартерон

Квартеро́н (от лат. quarta — четверть) — в колониальной Америке так называли человека...
Эйдфьорд

Эйдфьорд

Норвегия Норвегия Губерния (фюльке) Хордаланн Адм. центр Эйдфьорд Население (20...