Kratu çıkışlı Antonio

Antonio I (liman. António I; 1531 (1531) - 26 Ağustos 1595), Avisi hanedanlığının yok edilmesinden sonra Portekiz tahtını talep eden Portekiz'deki Malta şövalyelerinin önceliğidir (Krato'da ikamet eden). Karanlıkta doğmuş bir kadın olarak doğan (düşmanları Yahudilerin temin ettiği gibi) Infante Luis'in (Manuel I'in oğlu) gayri meşru oğluydu:1580 hanedanı krizi sırasında Portekizli tahtın İspanyol kralı Philip II'ye devredilmemesi için Portekizli Antonio ilan edildi. kral, ancak 20 gün sonra Alcantara'nın altındaki Alba Dükü tarafından mağlup edildi. Kıta Portekiz, İspanya ile birliğe girdi. Antonio, Azor Adaları'nda bir yer kazanmaya çalıştı. Birkaç yıl boyunca Terceira adasına hükmetti, kendisini Kral Anthony I olarak adlandırdı ve kendi madeni parasını bastırdı.
1581'de Don Antonio, Brezilya'yı Fransızlara bırakma sözü vererek, askeri destek karşılığında Catherine de Medici ile bir ittifak müzakere etmeye çalıştı. Floransalı Filippo Strozzi liderliğindeki bir maceracı filosuyla Paris'ten döndü. 1582 Temmuz'unda Azoram'a yaklaşırken Fransızlar İspanyollar tarafından mağlup edildi, daha sonra Antonio sonunda Portekiz mülklerini bıraktı ve Paris'e yerleşti. Henry IV ona küçük bir emekli maaşı verdi.
Philip II'nin Yenilmez Armada'yla İngiltere'yi işgal etmedeki başarısız girişimine cevap olarak Kraliçe Elizabeth, Windsor'ın tezini hatırladım ve adı verilen Admiral Drake tarafından Portekiz'in fethinde Antonio'nun yardımına gönderdim. Contrarmada - "gemide yaklaşık 10.000 askeri olan yaklaşık 150 gemiden oluşan büyük bir filo", "yağmalama dışında bir hedefin bulunmamasından muzdarip" [2]. 1589'da yapılan bu sefer başarısızlıkla sonuçlandı.
Don Antonio, Paris'teki hayatının geri kalanını geçirdi. Portekizli tacının hazinelerinin satışından elde edilen gelirle yaşadı. Selefi gibi, Avisi hanedanının son kralı, papaz olan Kral Kardinal Enrique, Antonio, meşhur bir aile ve mirasçıya sahip olamazdı. Arkasında altı gayri meşru çocuk bıraktı.
Notlar
↑ 1 2 Kayıt # 100013805 // Gemeinsame Normdatei - 2012—2015.
& href = "https://wikidata.org/wiki/Track:Q27302 "https://wikidata.org/wiki/Track:Q304037" & gt; / lt / a & gt; a href = "https://wikidata.org/ wiki / Track:Q256507 "& gt; / a & gt; a href =" https://wikidata.org/wiki/Track:Q170109 "& gt; / a & gt; & lt; a href =" https:// wikidata.org/wiki/Track:Q36578"></a>
↑ Kejmen G. İspanya:İmparatorluğa giden yol. - M:AST; AST MOSKOVA:The Guardian, 2008. - S. 429.
Bağlantılar
Don Antonio, Önceki Krato


Антонио из Крату

Случайные Статьи

Красноярский край

Красноярский край

Красноярский край Флаг Герб Административный центр Красноярск Площадь 2-й ...
Ничего себе поездочка

Ничего себе поездочка

драма / триллер Режиссёр Джон Даль Продюсер Крис Мур Джей Джей Абрамс Автор сценария Клэ...
Павлов, Геннадий Иванович

Павлов, Геннадий Иванович

Геннадий Иванович Павлов Дата рождения:27 апреля 1932(1932-04-27) Место рождения:...
Социализм (фильм)

Социализм (фильм)

драма Режиссёр Жан-Люк Годар Продюсер Рут Вальдбургер Автор сценария Жан-Люк Годар В&...

Случайные Статьи (searchxengine.com)

Дакка

Дакка

Просмотренная точность -Перейти к:навигация, поиск Координаты:23 ° 42′0 ″ с.ш., 90
Crius

Crius

Титан в греческой мифологии. Сын Урана и Гайи. У него был сын по имени Паллас из Еврибии. Из этих дв
Мадам ...

Мадам ...

Мадам де ... 1953 Драматический фильм о любви между Францией и Италией. Другой всемирно известный фи
Текиш Харезмшах

Текиш Харезмшах

Текиш Харезмшах (полное имя:Алааддин Текиш Ала-аль-Дунья и Религия Абул-Музаффер) d. ? - Это. 1200)