Rogue


Rogue X-Men çizgi roman karakteri

Rogue, 2. nesil X-Men'in en güçlü karakterinlerden biridir.

Mutant güçleri onun için bir hediye ve bir ceza gibidir. Dokunduğu kişinin gücünü ve hafızasını dokunma süresinin 20 katı bir güçle kopyalamaktadır. Ama her kişi bir parçasını zihninde bırakmaktadır.

İlk kez Erkek arkadaşı Cody ile öpüşürken gücü ortaya çıkar ve çocuğu komaya sokar. Bu korku ve dışlanma ile evden kaçar. Onu Mystique bulur ve kendi kızı gibi bakıp ona güçlerini nasıl kullanacağını öğretir. Ve bir gün bu güçleri Ms. Marvel'a (Carol Danvers) karşı kullanır. Bilinmeyen bir sebepten (Ms. Marvel'in Kree genetikleri sonucu olması muhtemel) onun bütün güçlerini kalıcı olarak emer. Artık dokunup güç emmenin yanında uçabilmektedir. Bedeni zarar görmez bir hale gelir ve büyük ağırlıkları kaldırabilecek bir güce sahip olur. Rogue'un güçleri daha sonra tekrar bir değişim geçirmiştir, artık daha önce dokunmuş olduğu kişilerin güçlerini istediği zaman kullanabilmektedir.

Rogue, ilk önce kötü melezler birliğinde Mystique yanında savaşmaktadır ve bu örgütün başı "Magneto"'dur. Bu sırada The Avengers, uzay şövalyesi Rom ve sonunda X-Men'le çatışıp ve neredeyse tek başına X-Men"i yenebilecek bir seviyeye yükselmektedir. Fakat zihnindeki Ms. Marvel'in zorlaması ile kaçar ve Charles Xaiver'a danışır. X-Men'e kabul edilir. Önce düşmanca karşılanan Rogue, bir kavgada Wolverine’in sevgilisinin hayatını kurtarmak için kendi hayatını feda edercesine öne atılmasıyla kendini kabul ettirmeye başlar.

Gambit ile yaşadığı derin acılı aşk, sevdiklerine dokunamamak, kurtarılması gereken insanlar, mutantlar... Bu gelgitler arasında yaşam savaşı veren Rogue, güzelliği ve tavrı ile en sevilen X-Men'lerden biridir.Rogue Hakkında Bilgi


Rogue
Rogue

Rogue Hakkında Video


Rogue konusunu görüntülemektesiniz.
Rogue nedir, Rogue kimdir, Rogue açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and video