Regia Marina


Regia Marina ( Kraliyet (İtalyan) Deniz Kuvvetleri ) İtalya'nın Birleşmesi ( il Risorgimento ) ile 1861 tarihinde kurulmuş, 1946'da İtalya Cumhuriyeti'nin ( Repubblica Italiana ) doğmasıyla adı İtalyan Donanması olarak değiştirilmiştir.

Kuruluşu

Regia Marina'nın 1900 yılına kadar kullandığı bayrağı

İtalyan Kraliyet Donanması, İtalyan Krallığı'nın ilanıyla 17 Mart 1861 tarihinde kurulmuştur. Bu donanma, o dönemki İtalyan Devletleri olan Napoli ve Sardunya Krallığı'nın donanmalarını birleştirmesi sonucu oluşturulmuştur. Yeni donanmanın güçleri büyük ölçüde yelkenli ve buharlı gemilerdi.

İlk olarak Donanma'da bütünlük ve uyum eksikliği yaşandı. Ekipmanlar birbiriyle uyuşmuyordu ve iki devletin subayları birbirleriyle geçinemiyordu. Bu yüzden 1881'de Livorno'da iki krallığın askerlerinin ortak eğitim alacağı Livorno Deniz Harp Okulu açılmıştır.

İkinci olarak İtalya gelişen teknoloji karşısında çok güçsüz durumdaydı. Fransa, İngiltere ve Amerika gibi ülkeler gelişmiş tersanelerde güçlü ve son teknolojiyle donatılmış gemiler üretirken İtalya'nın elinde hala yelkenli gemiler bulunuyordu. İlk olarak İtalya, gelişmiş tersaneler açmayı düşündüyse de altyapısı buna hazır olmadığı için yapamadı. Bundan dolayı dönemin Deniz Kuvvetleri bakanı Carlo di Persano yabancı savaş gemilerinin alımıyla ilgili önemli bir program başlattı.Regia Marina Hakkında Bilgi

Regia Marina

Regia Marina
Regia Marina

Regia Marina Hakkında Video


Regia Marina konusunu görüntülemektesiniz.
Regia Marina nedir, Regia Marina kimdir, Regia Marina açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and videoRastgele Yazılar

Sosyal Hesaplar

Facebook Twitter VK
Copyright © 2014. Türk Arama Motoru