Rasim Ozan Kütahyalı


Rasim Ozan Kütahyalı, Türk köşe yazarı ve televizyoncu.

Eski Taraf gazetesi yazarıdır[1]. Şimdi ise Takvim ve Sabah gazetesinin Pazar ekinde köşe yazarlığı yapmaktadır. Kanaltürk'te yayınlanan Ters Cephe ve Beyaz TV'de yayınlanan Dinamit, Beyaz Futbol ve Derin Futbol programlarında yorumcudur. Taraf gazetesindeki köşe yazarlığından önce Sinan Çetin'in firması Plato Film'de metin yazarlığı ve kast direktörlüğü yaptı. Aralık 2008'den itibaren Kanal T'de ana haberleri yorumladı. Aynı kanalda Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür ile birlikte Politik Performans programını sundu. Nisan 2009 içinde Kanal T'den ayrıldı ve yayın danışmanı olarak CNN Türk'e geçti. Bir süre Reha Muhtar ile Çok Farklı programının danışmanlığını yürüttü. Aralık 2009'dan itibaren Ters Cephe programında yorumculuk yapmaya başladı. Mayıs 2010'dan itibaren de Beyaz TV'de Dinamit programında yorumculuk yapmaya başlamıştır.

Özel hayatı

Babası mühendis, annesi öğretmen olan Kütahyalı, İzmir 60. Yıl Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra İstanbul’da gidip Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde okumaya başladı, fakat ikinci sınıftan ayrıldı. Milliyet gazetesi yazarı Nagehan Alçı ile evli olup Betül Yasemin ve Ayşe Ela adında ikiz kızları vardır.[2]

Kaynaklar

  1. ^ "Taraf Gazetesi". http://www.taraf.com.tr/rasim-ozan-kutahyali/. Erişim tarihi: 2014-02-11. 
  2. ^ "Rasim Ozan Kütahyalı Biyografi". Biyografi.info. http://www.biyografi.info/kisi/rasim-ozan-kutahyali. Erişim tarihi: 2014-02-11. 

Dış bağlantılar

  • "Özgürlükçü Liberalim" adlı yazısı hakkında


Rasim Ozan Kütahyalı Hakkında Bilgi

Rasim Ozan Kütahyalı

Rasim Ozan Kütahyalı
Rasim Ozan Kütahyalı

Rasim Ozan Kütahyalı Hakkında Video


Rasim Ozan Kütahyalı konusunu görüntülemektesiniz.
Rasim Ozan Kütahyalı nedir, Rasim Ozan Kütahyalı kimdir, Rasim Ozan Kütahyalı açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and videoRastgele Yazılar

Sosyal Hesaplar

Facebook Twitter VK
Copyright © 2014. Türk Arama Motoru