Nokia 5730 XpressMusic


Nokia 5730 XpressMusic 2009 Mart ayında duyurulmuş kayar gövdeli çokluortam ve müzik odaklı bir akıllı cep telefonudur. Haziran 2009'da satışa sunulmuştur. Aygıt kullanıcıya arkasında bütünüyle açılabilen bir tuş takımı, kamera, ses ayar düğmesi, oyun ve müzik düğmeleri, Wi-Fi (801.2b/g) bağlantıları ve bir yalın ivmeölçer sunmaktadır. Aygıt Nokia'nın Symbian işletim sistemi sürüm 9.3 S60 taşınabilir cep sürümüyle çalışmaktadır. Nokia E75 ile birçok yönden benzerlik göstermektedir, aralarındaki ayrılıkların başlıcası 5730'ın müzik odaklı üretilmiş olmasıdır.

Aygıtta 2.4 inçlik (çapraz olarak ölçülmüş) TFT, 240 x 320 piksel QVGA çözünürlüklü bir ekran bulunmaktadır. Aygıt 3.5mm kulaklık girişi ile standart kulaklıklar ile de çalışabilmektedir. Aygıt kırmızı, mavi, pembe veya boz renkleriyle satışa sunulmuştur. Ayrıca aygıt Ovi ağ uygulaması önceden yüklenmiş olarak gelmektedir. Bu uygulama Nokia'nın çevrimiçi olarak kullanılara oyun, müzik, görüntü, uygulama, ortam paylaşımı sunduğu bir uygulamadır.

Kendi sınıfındaki birçok aygıt gibi, 3.15 megapiksellik Carl-Zeiss mercekli, LED flaşlı ve 30 kare/saniye VGA görüntü kaydedebilen bir kameraya sahiptir. Ek olarak A-GPS (GPRS destekli GPS) barındırmaktadır. N-Gage oyun düzeneği benzetimi yapılarak N-Gage oyunlarını kullanıcılara almadan önce deneme, satın alıp oynama olanağı vermekte ve üç boyutlu N-Gage oyunlarını çalıştırılabilmektedir (Bu uygulama ve oyunlar yazılım üzerinden indirilebilmektedir). Ayrıca 3.5G/HSDPA uyumludur, 7.2 MB/s'ye kadar genel ağ kullanımını sağlayabilmektedir (aynı şekilde ses iletisi, görüntülü konuşma ve e-ileti ile de uyumludur). Bilgisayar veya dizüstüne bağlandığında, kurulu telefon ağı üzerinden kablosuz bir modem gibi çalışabilmektedir.

Aygıt ayrıca Microsoft Word, PowerPoint ve Excel belgelerini okuyabilir ve kısıtlı bir şekilde belgenin ana bölümlerini düzenleyebilir (sadece düzenleyici sürümünde). Adobe Reader LE 1.5.0 Uygulamasıyla PDF belgeleri okunulabilir. RealPlayer uygulamasıyla görüntü akışı yapılabilinir ve görüntüler düzenlenilebilir.

Kaynakça

  1. ^ Forum.nokia.com Telefon Detayları -- Nokia 5730 XpressMusic (İngilizce)

Dış bağlantılar

  • Ana Nokia Avrupa Başlığı
  • Bütün Özellikleriyle Nokia Tartışma Başlığı
  • android headphone


Nokia 5730 XpressMusic Hakkında Bilgi


Nokia 5730 XpressMusic
Nokia 5730 XpressMusic

Nokia 5730 XpressMusic Hakkında Video


Nokia 5730 XpressMusic konusunu görüntülemektesiniz.
Nokia 5730 XpressMusic nedir, Nokia 5730 XpressMusic kimdir, Nokia 5730 XpressMusic açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and videoRastgele Yazılar

Sosyal Hesaplar

Facebook Twitter VK
Copyright © 2014. Türk Arama Motoru