Ninja Okulu


Ninja Okulu: İspanyol, Fransız ve İngiliz ortak yapımı çizgi dizidir. İlk gösterimi 20 Ağustos 2006'de Nickelodeon tarafından ABD'de yapılmıştır. Fransız Xilam Şirketi tarafından yapılmış birçok ülkede Jetix tarafından yayınlanmıştır.

Konusu

Dizinin konusu; yatılı bir Ninja Okulu'na giden üç çocuğun ağırlıklı olarak okulda olmak üzere başlarından geçen olayların anlatımıdır. Bölümlerin içinde bolca kullanılan dövüş sahneleri ve her ne denli bir anime olmasa da kullanılmış olan anime mimik ve jest ifadeleri diziye ayrı bir tat katmaktadır.

Karakterler

  • Eizan Kaburagi: Dizinin başrol karakteridir. Siyah düz saçlı ve saçının tepesinde koca bir at kuyruğu vardır, kısa boylu, 10 yaşındadır ve Ninja Okulu'nun en iyi öğrencisi ve gördüğü ninja derslerinin de en başarılsı yani ninja adaylarının en iyisidir. Zeki, çalışkan ve okulu seven bir tiptir. Arkadaşları arasında çok popülerdir, öğretmenlerinin gözdesidir. Babası pirinç yemekleri satarak geçimlerini sağlarken annesi de tam bir ev hanımıdır.
  • Jimmy: Eizan'ın en iyi arkadaşıdır. Ona sürekli olarak yardım eder ve tam bir arkadaştır. 11 yaşındadır.Asıl üç kişiden ikincisidir. Zenci, kısa boylu ve siyah, kıvırcık ve kabarık saçlıdır. Amerikan olup New York'lu bir aileye üyedir. Rap müziğe ve Break dans'a bayılır. Modaya,giyimine ve kuşamına ayrıca da süsüne çok dikat eder. Kaykayı aynı zamanda bir silahıdır.
  • Okuri Dohan: Eizan'ın arkadaşıdır. 10 yaşındadır. Asıl üç kişiden kız olandır. Kumral yapılıdır, sinirli bir mizaca sahiptir. Japondur. Okuldaki derslerine çok önem verir,kitapları sever. Sınıfın en başarılı öğrencilerinden biridir, Eizan gibi en büyük hayali çok iyi bir Ninja olmaktır. Origami bilir.

Uluslararası yayın

Ülke Kanal Başlık
ABD Nickelodeon Shuriken School
 Birleşik Krallık CITV, Jetix, Kix! Shuriken School
 İtalya Mediaset Shuriken School
 Fransa Jetix, Gulli Shuriken School
 Almanya Jetix, Nickelodoen Generation Ninja
 Polonya Jetix Szkoła Shuriken
 Çekoslovakya Jetix Shuriken School
 Rusya Jetix Shuriken School
 Romanya Jetix Shuriken School
 Yunanistan Jetix Shuriken School
 Türkiye Kanal 7, Kidz TV Ninja Okulu
 Birleşik Arap Emirlikleri MBC 3 Shuriken School
 Hindistan Jetix Shuriken School
 Japonya Jetix 手裏剣スクール
 Arjantin

 Brezilya

 Meksika

Jetix (Latin Amerika) Shuriken School
 Kanada YTV Shuriken School
 Avustralya Nickelodoen, Disney XD Shuriken School

Resmi sitesiNinja Okulu Hakkında Bilgi


Ninja Okulu
Ninja Okulu

Ninja Okulu Hakkında Video


Ninja Okulu konusunu görüntülemektesiniz.
Ninja Okulu nedir, Ninja Okulu kimdir, Ninja Okulu açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and videoRastgele Yazılar

Sosyal Hesaplar

Facebook Twitter VK
Copyright © 2014. Türk Arama Motoru