Necdet Zorluer


Mehmet Necdet Zorluer (d. 16 Mart 1954, İstanbul) Türk teknik direktör. Aydınspor'a yakınlığıyla tanınır ve Aydınspor'la elde ettiği başarılardan dolayı takımla özdeşleşmiştir. Kariyerin boyunca ağırlıklı olarak Ege Bölgesinin ekiplerinde görev almaktadır. Bir dönem Trabzonspor, Gençlerbirliği ve Adana Demirspor'da kaleci olarak oynayan ve daha sonra Gençlerbirliği kaleci antrenörlüğü yapan Levent Zorluer'ın babasıdır. 2011-12 sezonunun yaz transfer döneminden beri Bölgesel Amatör Lig ekiplerinden Ayvalıkgücü'nü çalışmaktadır.

Konu başlıkları

  • 1 Teknik direktörlük kariyeri
  • 2 Teknik direktör başarıları
    • 2.1 Kulüp
  • 3 Kaynakça
  • 4 Dış bağlantılar

Teknik direktörlük kariyeri

Yetmışlerden beri Türkiye'de 1. Lig ve Süper Lig'de antrenörlük yapan Necdet Zorluer, 1980-81 sezonunda Gaziantepspor'da teknik direktörlük yaptı. Daha sonra 1987-88 sezonunda Denizlispor'u çalıştırdı.

1988-89 sezonuna o zamanlar alt kademe liglerde mücadele eden Aydınspor'u çalıştırmaya başladı. 1989-90 sezonunda Aydınspor'u lig ikincisine açık ara farkla 1. Lig şampiyonu yaparak Süper Lig'e yükselmesini sağladı. Süper Lig'deki ilk sezonunda ve ilk karşılaşmasında Fenerbahçe'yı Şükrü Şaraçoğlu stadında 1-6 gibi bir farklı skorla yenerek hem Fenerbahçe'ye tarihindeki en ağır yenılgılerden birine uğratmiştir hemde Aydınspor'u Spor medyasının en çok konuşulan takımı haline getirmiştir. Sezon sonu ligi 11 sırada tamamlamayı başarmıştır. Süper Lig'deki ikinci sezonunda çok kısıtlı imkanlara rağmen ligi 5. sırada tamalayıp büyük bir başarıya daha imza atmiştır. Takımıyla Süper Lig'deki 3. sezonunda tutunamayıp ligi 15. sırada bitirip 1. Lig'e düşmüştür.

Daha sonraki yıllar birçok 3. Lig, 2. Lig ve 1. Lig ekibinde görev almıştır.

Dört sezon boyunca teknik direktör olarak çalışmadıktan sonra 2011-12 sezonunun yaz transfer döneminde Bölgesel Amatör Lig ekiplerinden Ayvalıkgücü'nün başına geçmiştir.2012-13 sezonunda Ayvalıkgücü'nü 3.Lig'e çıkarmıştır.

Teknik direktör başarıları

Kulüp

  • 1. Lig: 1
1989-90 (Aydınspor ile.)

Kaynakça

  1. ^ http://www.mackolik.com/Match/Default.aspx?id=64319

Dış bağlantılar

  • TFF Resmî İnternet Sitesi - Teknik Direktör Necdet Zorluer Profili
  • mackolik.com İnternet Sitesi - Teknik Direktör Necdet Zorluer ProfiliNecdet Zorluer Hakkında Bilgi

Necdet Zorluer

Necdet Zorluer
Necdet Zorluer

Necdet Zorluer Hakkında Video


Necdet Zorluer konusunu görüntülemektesiniz.
Necdet Zorluer nedir, Necdet Zorluer kimdir, Necdet Zorluer açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and videoRastgele Yazılar

Sosyal Hesaplar

Facebook Twitter VK
Copyright © 2014. Türk Arama Motoru