Murat Güloğlu


Murat Güloğlu, Türk haber spikeri, televizyon ve İnternet gazetecisi, televizyon programı yapımcısı.

Akademik geçmiş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-Televizyon ve Sinema Bölümü mezunudur. Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Avrupa Birliği ve Dış Politika Programı'nda yüksek lisans derecesine sahiptir. IPI (Uluslararası Basın Derneği) Türkiye Ofisi Sertifika Programı sahibidir.

Mesleki geçmiş

Medya geçmişi 1995 Şubat ayında başlar. Uzun süre bir çok TV kanalı haber ve program departmanında spiker, muhabir, editör ve yapımcı olarak görev almıştır. 1999 yılında üyesi olduğu Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından "Yılın En İyi Televizyon Gazetecisi" ödülüne layık görülmüştür. Muhabirliğin ardından kamera önüne geçerek haber spikerliği ve program sunuculuğu yapmıştır. Halen FOX'ta Evinizin Oğlu Murat Güloğlu sloganıyla program sunuculuğu - haber spikerliği yapmakta, Çalar Saat Hafta Sonu kuşağını sunmaktadır. Bununla beraber Gazete Habertürk'ün pazar röportajlarını gerçekleştirmekte ve gazeteci Güneri Cıvaoğlu ile çalışmaktadır. Murat Güloğlu'nun "Gitmesen...Gitme Sen." isimli bir kitabı bulunmaktadır.

Üyelikleri

Güloğlu, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) ile IPI Türkiye Ofisi, Uluslararası Basın Enstitüsü Derneği yönetim kurulu üyesidir.Murat Güloğlu Hakkında Bilgi


Murat Güloğlu
Murat Güloğlu

Murat Güloğlu Hakkında Video


Murat Güloğlu konusunu görüntülemektesiniz.
Murat Güloğlu nedir, Murat Güloğlu kimdir, Murat Güloğlu açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and videoRastgele Yazılar

Sosyal Hesaplar

Facebook Twitter VK
Copyright © 2014. Türk Arama Motoru