Metal Fırtına 3 - Kızıl Kurt


Metal Fırtına 3 - Kızıl Kurt, Metal Fırtına serisinin Orkun Uçar tarafından kaleme alınan üçüncü romanı. Roman, Orta Asya'da Rus Mafyası ile geçen savaşı anlatmaktadır.

Kitap Hakkında Bilgi

Orkun Uçar Metal Fırtına 3’te Gökhan Birdağ’in politik maceralarına devam ediyor. Komutanı Kurt’un kızı ile evlenip Alanya’ya yerleşen Gökhan, yeni kimliğiyle sakin bir hayat sürmektedir. Bu güzel günler gelen bir haberle sona erer; Kurt, Orta Asya’daki bir görev sırasında Rus mafyasının eline düşmüştür. Romanlarını “politik kurgu” olarak tanımlayan Orkun Uçar, bu tür kitapları sadece roman olarak nitelendirmek imkânsızdır, diyor. Metal Fırtınalar’da kurgu, açıkta veya gizlenen olaylar üzerine inşa edilmiştir ve yazara göre kitaplar, Soğuk Savaş sonrası insanları nasıl bir dünyanın beklediği konusunda aydınlatıcı bir misyona sahiptir. “Bu kitapların içindeki bilgi, araştırma kitabı şeklinde sunulsa bu kadar yaygın bir kitleye ulaşamazdı. Kurgunun gücü bu işte… Kitaplar özetle; artık eski uluslararası ittifakların kalmadığını, Türkiye’nin dikkatli ve tedbirli olması gereken bir dönemece girdiğini anlatıyor,” diyor Orkun Uçar.

Metal Fırtına 3 - Kızıl Kurt; Gökhan, MİT ajanı Eşref Kapılı’nın uyarısıyla hamile karısı ve kızıyla birlikte İstanbul’a doğru yola çıkar ama yolda saldırıya uğrarlar. Roketle vurulan arabadan sadece Gökhan tamamen yanmış bir şekilde sağ çıkar ama doktorlar sadece birkaç saat ömür biçer. Saldırıyı duyan Eşref Kapılı hastaneye geldiğinde Gökhan’ı yaşatmak için tek bir çaresi olduğunu düşünür… Bir süredir gözlem altında tuttukları bir gen şirketinde ilginç deneyler yapılmaktadır. Eşref Kapılı, Gökhan’ın tamamen yanmış bedenini bu şirkete götürür ve yeni geliştirilen bazı teknolojilerin üzerinde uygulanmasını sağlar…Gökhan birkaç hafta sonra mucizevi şekilde iyileşmiştir, hatta deneyler hesapta olmayan bazı ilginç güçler kazanmasını sağlamıştır. Şimdi intikama sıra gelmiştir… Gökhan tedavi edilirken Eşref Kapılı araştırmalarını sürdürmüştür. Gökhan’ı öldürmeye çalışan ve Kurt’u tutsak alan teşkilatın adı Opriçnina’dır ve gizemli liderleri Korkunç İvan olarak anılmaktadır.Metal Fırtına 3 - Kızıl Kurt Hakkında Bilgi


Metal Fırtına 3 - Kızıl Kurt
Metal Fırtına 3 - Kızıl Kurt

Metal Fırtına 3 - Kızıl Kurt Hakkında Video


Metal Fırtına 3 - Kızıl Kurt konusunu görüntülemektesiniz.
Metal Fırtına 3 - Kızıl Kurt nedir, Metal Fırtına 3 - Kızıl Kurt kimdir, Metal Fırtına 3 - Kızıl Kurt açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and video