Lost (2. sezon)


Amerikan drama televizyon dizisi Lost'un ikinci sezonu, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'da 21 Eylül 2005'te "Man of Science, Man of Faith" bölümüyle başladı ve 24 Mayıs 2006 tarihinde "Live Together, Die Alone" adlı bölümüyle sona erdi. Sezon boyunca, bir uçak kazasın sonucunda Güney Pasifik'teki gizemli bir adada mahsur kalan bir grup kazazedenin hikâyesine, kazadan sonraki kırk dördüncü günden itibaren anlatılmaya devam edildi. Olaylar, 4 ila 27 Kasım 2004 tarihinde geçti. Dizinin yapımcıları, ilk sezonda karakterlerin tanıtıldığını, ikinci sezonda ise kazazedelerin "ambar" dedikleri istasyonlarda araştırmalar yapan 1980'lerin gizemli Dharma Girişimi ile ilgili olduğunu belirttiler.

Sezon, Amerika Birleşik Devletleri'nde çarşamba akşamları saat 21.00'de ABC kanalında yayınlandı. Düzenli bir şekilde gösterilen yirmi dört bölümün yanında sezonunu prömiyerinden önce "Destination Lost", onuncu bölümünden önce "Lost: Revelation", yirminci bölümünden önce "Lost: Reckoning" adlarında üç kolaj bölüm de yayınlandı. Dizinin ikinci sezonunun DVD'si Buena Vista Home Entertainment tarafından Lost: The Complete Second Season - The Extented Experience adıyla yedi diskten oluşan DVD kutu seti olarak 5 Eylül 2006'da Birleşik Devletler'de piyasaya sunuldu.

Konu başlıkları

 • 1 Teknik ekip
 • 2 Oyuncu kadrosu
 • 3 Yayın bilgileri
 • 4 Bölümler
 • 5 DVD
  • 5.1 Notlar
 • 6 Kaynakça

Teknik ekip

Sezonun prodüksiyonu, Touchstone Television (şimdiki adıyla ABC Studios), Bad Robot Productions ve Grass Skirt Productions tarafından gerçekleştirildi ve bölümleri ABD'de ABC kanalında yayınlandı. Yardımcı yaratıcılardan olan J.J. Abrams ile Damon Lindelof'un dışında Bryan Burk, Jack Bender ve Carlton Cuse programın yürütücü yapımcıları olarak programda görev aldılar. Yazar kadrosunda Lindelof, Cuse, yardımcı yönetici yapımcı Steven Maeda, supervising yapımcı Javier Grillo-Marxuach, supervising yapımcılar Edward Kitsis & Adam Horowitz, supervising yapımcı Leonard Dick, supervising yapımcı Jeph Loeb, supervising yapımcı Craig Wright, yapımcı Elizabeth Sarnoff ve Christina M. Kim görev aldılar. Jack Bender, Stephen Williams, kamera operatörü Paul Edwards ve Eric Laneuville sezon boyunca diziyi düzenli yöneten yönetmenler olarak görev aldılar. Dizinin müziği Michael Giacchino tarafından bestelendi.

Oyuncu kadrosu

Soldan sağa doğru: Mr. Eko, Claire, Hurley, Kate, Jin, Ana Lucia, Sayid, Jack, Sawyer, Sun, Charlie, Libby, Michael ve Locke

İkinci sezon, ilk sezondan devam eden on iki oyuncunun yanı sıra toplam on beş oyuncu ana kadroda yer aldı. Karakterler, görüntülenme ve isimlendirilme sırasına göre sıralandılar Matthew Fox, kazazedelerin lideri Jack Shephard'ı oynadı. Terry O'Quinn, "kader adamı" John Locke'ı canlandırdı. Jorge Garcia, Hugo "Hurley" Reyes karakterini canlandırdı. Josh Holloway, düzenbaz biri olan James "Sawyer" Ford'ı canlandırırken, Evangeline Lilly ise kaçak Kate Austen karakterini oynadı. Michelle Rodriguez, kuyruk kısmındaki kazazedelerin lideri Ana-Lucia Cortez karakterini oynadı. Daniel Dae Kim, İngilizce konuşamayan Jin Kwon'u oynadı. Naveen Andrews, eski Irak Cumhuriyet Muhafızı Sayid Jarrah karakterini canlandırdı. Dominic Monaghan, eski rock yıldızı Charlie Pace'i oynadı. Cynthia Watros, kuyruk kısmındaki kazazedelerden Libby'i canlandırdı. Adewale Akinnuoye-Agbaje, Katolik papazı Mr. Eko'yu oynadı. Yunjin Kim, Jin'in İngilizce konuşabilen Sun Kwon karakterini oynadı. Emilie de Ravin, yeni anne Claire Littleton'ı canlandırdı. Harold Perrineau, oğlu Diğerleri tarafından kaçırılan baba Michael Dawson'ı oynadı. Maggie Grace ise Shannon Rutherford karakterini canlandırdı.

Malcolm David Kelley, Michael'ın oğlu Walt Lloyd karakteriyle sadece yer aldığı bölümlerde oyuncu listesinde adı yer aldı. Eski ana oyunculardan Ian Somerhalder, bazı bölümlerde Boone Carlyle karakteriyle tekrar göründü.

İkinci sezonda, çeşitli konuk oyuncular yer aldı. Michael Emerson, Diğerleri'nden olduğu düşünülen ve kendini Henry Gale olarak tanıtan birini canlandırdı. L. Scott Caldwell, Rose Henderson karakteriyle tekrar yer alırken, Sam Anderson ise Rose'un kocası Bernard Nadler olarak görünmeye başladı. Kimberley Joseph, Cindy Chandler olarak yer aldı. Henry Ian Cusick, ambdar üç yıl boyunca yaşayan Desmond Hume'u canlandırdı. M.C. Gainey, Diğerleri'nden Tom'u ve Tania Raymonde ise Alex'i canlandırdı. John Terry, birçok flashbackte Jack'in babası Christian Shephard'ı canlandırdı. François Chau, DHARMA oryantasyon filmlerindeki bilgi veren profesörü oynadı. Clancy Brown, Desmond ile birlikte ambarda yaşayan ve Desmond tarafından kazara öldürülen Kelvin Inman karakterini canlandırdı.

Yayın bilgileri

Damon Lindelof, Emmy'e aday gösterildi.

Lost'un ikinci sezonu, Emmy Ödülleri'ne senaryo, yönetmen ve konuk oyuncu dallarında aday oldu fakat herhangi bir ödül kazanamadı. Drama ve başrol kadın oyuncu dallarında Altın Küre Ödülleri'ne aday gösterilen dizi, bu dallardaki hiçbir ödülü kazanamadı. 2. sezonun DVD seti, piyasaya sunulduğu ilk hafta en çok satanlar listesinde ilk sıraya oturdu ve ilk gün 500.000 kopya sattı. Amazon'da 2006'nın en hızlı satılan DVD'leri arasında yedinci sırada yer aldı. Metacritic'de yapılan altı eleştiriye bağlı olarak DVD seti 100 üzerinden 85 puan alarak "evrensel beğeni" topladı. Sezonun prömiyeri, 23.47 milyon ABD'li tarafından izlenilerek dizileri için yüksek bir rating aldı. Ayrıca sezon boyunca yayınlanan tüm bölümler ortalama 18.91 milyon ABD'li tarafıdan izlenildi.

Bölümler

Ana madde: Lost bölümleri listesi

Aşağıdaki tabloda "Sıra no." sütunu, bölümün tüm dizi içindeki sırasını, "Bölüm no." sütunu ise bölümün ilgili sezon içindeki sırasını göstermektedir. "ABD'li izleyici sayısı (milyon)" sütunu, bölümü canlı izleyen veya kaydedip yayınından sonraki yedi gün içinde izleyen ABD'lilerin sayısının kaç milyon olduğunu göstermektedir. Sezon boyunca yayınlanan tüm bölümlerin toplam uzunlu 1056 dakikadır.

Sıra no. Bölüm no. Bölüm adı Yönetmen Senarist(ler) Merkezî karakter(ler) ABD'li izleyici sayısı (milyonda) Orijinal yayın tarihi
26 1 "Man of Science, Man of Faith" Jack Bender Damon Lindelof Jack 23.47 21 Eylül 2005
Kate, Jack ve Locke ambarı keşfederlerler ve ambarda yaşayan Desmond ile karşılaşırlar. Shannon, Walt'u ormanda görür. Flashbacklerde Jack, daha sonra evleneceği eşini ameliyat eder ve Desmond ile tanışır. 
27 2 "Adrift" Stephen Williams Steven Maeda & Leonard Dick Michael 23.17 28 Eylül 2005
Michael ile Sawyer, kıyıya geri dönmeye çalışlar. Karaya çıktıklarında Diğerleri'nden olduğunu düşündüğü bir gruptan kaçmaya çalışan Jin'i görürler. Ambarda ise Desmond Locke'ı, Hurley'in piyangoyu kazanmasını sağlayan sayıları bilgisayara girmesini için zorlar. Flashbacklerde; Michael, iki yaşında olan oğlu Walt'un vesayetini boşandığı eşine verir. 
28 3 "Orientation" Jack Bender Javier Grillo-Marxuach & Craig Wright Locke 22.38 5 Ekim 2005
Jack ve Locke, ambarın adadaki elektromanyetiği kontrol altına alması için Dharma Girişimi tarafından inşa edilmiş olduğunu öğrenirler. Michael, Sawyer ve Jin; Diğerleri'nden sandıkları grubun aslında adaya düşen aynı uçaktaki kuyruk kısmındaki kazazedeler olduğunu öğrenirler. Flashbacklerde ise Locke'un babasıyla olan sorunları ve bu sorunları çözmek için yardım aldığı Helen ile olan ilişkisi anlatılır. 
29 4 "Everybody Hates Hugo" Alan Taylor Edward Kitsis & Adam Horowitz Hurley 21.66 12 Ekim 2005
Kuyruk kısmındaki kazazedeler Michael, Sawyer ve Jin'i alarak terk edilmiş Dharma istasyonuna götürürler. Hurley, ambardaki yiyecekleri bölüştürür. Flashbacklerde Hurley, piyangoyu kazandıktan sonra işinden ayrılır ve en iyi arkadaşı kendisine geri döner. 
30 5 "...And Found" Stephen Williams Carlton Cuse & Damon Lindelof Sun & Jin 21.38 19 Ekim 2005
Michael, oğlu Walt'u aramaya gider, onu takip eden Jin ve Mr. Eko ile birlikte Diğerleri'ni görürler. Kocasının hayatından endişe duyan Sun, kaybettiği nişan yüzüğünü arar ve bulur. Flashbacklerde ise Sun ile Jin'in ilk kez tanışmaları anlatılır. 
31 6 "Abandoned" Adam Davidson Elizabeth Sarnoff Shannon 20.01 9 Kasım 2005
Shannon, Walt'un adada olduğuna inanır ve onu aramaya başlar. Ana Lucia ve diğerleri, ölmek üzere olan Sawyer'ı uçağın gövde kısmındaki kazazedelerin bulunduğu kampa götürmeye çalışırlar. Ana Lucia, Diğerleri'nden olduğunu düşündüğü Shannon'a ateş eder ve yanlışlıkla onu vurur. Flashbacklerde Shannon'ın babasının ölümünden sonra olanlar anlatılır. 
32 7 "The Other 48 Days" Eric Laneuville Damon Lindelof & Carlton Cuse Kuyruk kısmı kazazedeleri 21.87 16 Kasım 2005
Uçağın kaza yapmasından sonra uçağın kuyruk kısmındaki kazazedelerin adaya düştükleri ilk 48 günü anlatılır. Bazı geceler, Diğerleri'nden birileri kamplarına gelerek kazazedelerden kimilerini kaçırırlar. 
33 8 "Collision" Stephen Williams Javier Grillo-Marxuach & Leonard Dick Ana Lucia 19.29 23 Kasım 2005
Eko, tedavi olabilmesi için Sawyer'ı ambara getirir. Kuyruk kısmındaki kazazedeler, diğer kazazedelerle biraraya gelir. Flashbacklerde, polis memuru olan Ana Lucia'nın karnındaki bebeği öldüren adamı soğukkanlı bir şekilde öldürüşü anlatılır. 
34 9 "What Kate Did" Paul Edwards Steven Maeda & Craig Wright Kate 21.54 30 Kasım 2005
Kate, yaralı olan Sawyer'a ambarda bakarken, diğer kazazedeler Shannon'ın cenazesi için toplanmışlardır. Ana Lucia, cenazeye katılmayı reddeder. İletişim için kullanılması yasak olan ambardaki bilgisayarı kullanan Michael, oğlu Walt olduğunu düşündüğü biriyle iletişime geçer. Flashbacklerde ise Kate'in asıl suçlu olan babasını öldürmesi gösterilir. 
35 10 "The 23rd Psalm" Matt Earl Beesley Carlton Cuse & Damon Lindelof Mr. Eko 20.56 11 Ocak 2006
Charlie, Eko'yu eroinle dolu olan ve adaya çok önceden düşmüş olan bir başka uçağın bulunduğu yere götürür. Eko, uçakta kardeşinin bedenini bulur. Charlie ise içleri eroin dolu olan Meryem Ana heykelciklerinden yanına alır ve bu nedenle Claire, Charlie'ye olan güvenini kaybeder. Flashbacklerde, Eko ile ilgili bilgiler verilir. 
36 11 "The Hunting Party" Stephen Williams Elizabeth Sarnoff & Christina M. Kim Jack 19.13 18 Ocak 2006
Michael oğlu Walt'u bulmak için kazazedelerin yanından ayrılır. Jack, Locke, Sawyer ve Kate; Michael'ı takip ederler fakat ormanda Diğerleri ile karşılaşırlar. Flashbacklerde, Jack'in eşi onu terk eder. 
37 12 "Fire + Water" Jack Bender Edward Kitsis & Adam Horowitz Charlie 19.05 25 Ocak 2006
Charlie, rüyasında Claire'in bebeği Aaron'ın hayatının tehlikede olduğunu görür ve bebeğin bu sebeple vaftiz edilmesi gerektiğini düşünür. Claire ile Charlie arasında bu nedenle tartışma çıkar. Locke, Charlie'nin uçak enkazından getirdiği eroin dolu heykelcikleri ambardaki kilitli odaya koyar. Flashbacklerde, Charlie'nin içinde yer aldığı müzik grubu, eski şöhretli yıllarına dönmeye çalışır. 
38 13 "The Long Con" Roxann Dawson Steven Maeda & Leonard Dick Sawyer 18.74 8 Şubat 2006
Sun, ormanda birileri tarafından saldırıya uğradığında, Ana Lucia, Locke, Kate ve Jack ambardaki silahlar hakkında tartışmaktadırlar. Sawyer ve Charlie, ambardaki tüm silahları Sawyer için ele geçirmişlerdir. Charlie, böylece Locke'tan intikamını alır. Flashback sahnelerinde ise Sawyer, daha sonra aşık olacağı kadını kandırmaya çalışır. 
39 14 "One of Them" Stephen Williams Damon Lindelof & Carlton Cuse Sayid 18.20 15 Şubat 2006
Rousseau, ormanda yakaladığı ve Diğerleri'nden olduğuna inandığı bir adamı Sayid'e teslim eder. Sayid de adamın Diğerleri'nden olduğuna inanır ve kendi yöntemleriyle adı "Henry Gale" olan adamdan bilgi almaya çalışır. Flashbacklerde Sayid, ilk kez bir mahkûma işkence yapar. 
40 15 "Maternity Leave" Jack Bender Dawn Lambertsen Kelly & Matt Ragghianti Claire 16.43 1 Mart 2006
Aaron hastalanınca; Claire, Kate ve Rousseau daha önce Claire'in rehin tutulduğu Dharma istasyonuna ilaç bulma umuduyla giderler. Jack ile Locke, Henry ile nasıl anlaşacakları konusunda tartışırlar. Claire, Ethan tarafından kaçırıldığından sonraki olayları ve Rousseau ile kızının yardımıyla kaçtığını hatırlar. 
41 16 "The Whole Truth" Karen Gaviola Elizabeth Sarnoff & Christina M. Kim Sun 15.30 22 Mart 2006
Ana Lucia, Charlie ve Sayid; Henry'nin balonunun bulunduğu yere giderler. Sun, hamile olduğunu öğrenir. Flashbackerde Sun, Jin'in kısır olduğunu öğrenir. 
42 17 "Lockdown" Stephen Williams Carlton Cuse & Damon Lindelof Locke 16.21 29 Mart 2006
Ambarda, Locke aniden kilitli kalır ve Henry'den numaraları bilgisayara girmesini ister. Ana Lucia, Charlie ve Sayid geri dönerler ve Henry'nin yalan söylediğini belirtirler. Flashback sahnelerinde Helen, Locke'un evlilik teklifini kabul etmez. 
43 18 "Dave" Jack Bender Edward Kitsis & Adam Horowitz Hurley 16.38 5 Nisan 2006
Hurley, hayalî arkadaşını ormanda takip eder ve Libby ile olan ilişkisi gelişir. Locke, Henry'nin bilgisayara numaraları girmemesinin ardından hiçbir şey olmamasından sonra ambara olan inancını sorgular. Hurley akıl hastanesinde kaldığı dönemi hatırlar ve flashbacklerde Libby'nin de aynı akıl hastanesinde olduğunu görürüz. 
44 19 "S.O.S." Eric Laneuville Steven Maeda & Leonard Dick Rose & Bernard 15.68 12 Nisan 2006
Bernard, adadan kurtulmak için S.O.S sinyali oluşturmaya çalışır fakat kanserini bitirdiği için adada kalmak ister ve bu nedenle sinyal oluşturmaktan vazgeçer. Locke ise adaya olan inancını kaybeder. Flashbacklerde Rose ile Bernard çifti balayı için Avustralya'dadırlar. Kate ile Jack, Henry'yi Walt ile takas edebilmek için gittikleri yerde Michael ile karşılaşırlar. 
45 20 "Two for the Road" Paul Edwards Elizabeth Sarnoff & Christina M. Kim Ana Lucia 15.56 3 Mayıs 2006
Michael, Diğerleri'nin savunmasız olduğu haberiyle geri döner. Ana Lucia, Henry'ye gerçekleri söyletmeye çalışır. Hurley, Libby'yi sahile sürpriz piknik yapmaya götürür. Ambarda Michael, Ana Lucia ile Libby'ye ateş ederek Henry'yi serbest bırakır. Flashbacklerde ise Ana Lucia, Jack'in babası için korumalık yapmaktadır. 
46 21 "?" Deran Sarafian Damon Lindelof & Carlton Cuse Mr. Eko 16.35 10 Mayıs 2006
Eko ile Locke, diğer istasyonları kameralarla gözetleyen bir Dharma istasyonu bulurlar. Bu arada Jack ile diğerleri, vurulmuş olan Ana Lucia ve Libby ile uğraşırlar. Flashbacklerde Eko, Avustralya'da papazken bir sır öğrenir. 
47 22 "Three Minutes" Stephen Williams Edward Kitsis & Adam Horowitz Michael 14.67 17 Mayıs 2006
Michael, oğlu Walt'u kurtarmak için Jack, Kate, Hurley ve Sawyer'ı ikna eder. Sayid ise Jack'e Michael'ın oğlunu kurtarmak için Diğerleri ile anlaşmış olduğundan şüphelendiğini söyler. Flashbacklerde ise Michael'ın Diğerleri tarafından yakalanır, eğer Henry'i serbest bırakırsa ve Jack, Kate, Sawyer, Hurley'i kendilerine getirirse oğlu Walt'u kendisine verecekleri söylenir. Sun, sahile doğru gelmekte olan bir botu fark eder. 
48/49 23/24 "Live Together, Die Alone" Jack Bender Carlton Cuse & Damon Lindelof Desmond 17.84 24 Mayıs 2006
Michael, yaptığı antlaşmaya uyarak Jack, Kate, Sawyer ve Hurley'i oğlunu kurtarma bahanesiyle Diğerleri'nin yanına götürür ve Diğerleri hepsini yakalar. Henry'nin Diğerleri'nin lideri olduğu anlaşılır. Hurley serbest bırakılırken Jack, Kate ve Sawyer tutsak alınır. Michael, oğluyla birlikte adadan ayrılır. Diğer taraftan adaya geri dönen Desmond ile Locke, Eko'ya rağmen sayıları girmeyerek bilgisayarın sıfırlanmasını sağlarlar. Flashbacklerde ise, kazazedelerin uçağının düşme nedeninin, Desmond'ın bilgisayara sayıları geç girmesinden kaynaklandığını öğrenilir. Ayrıca Desmond'ın adaya nasıl geldiği, ambarda Kelvin Inman adında biriyle yaşaması ve onu yanlışlıkla öldürüşü anlatılır. 

DVD

Dizinin ikinci sezon DVD'leri geniş ekran ve yedi diskten oluşan bir DVD kutu seti olarak ABD'de 5 Eylül 2006 tarihinde ve Büyük Britanya'da " Lost: The Complete Second Series - The Extended Experience" adıyla 2 Ekim 2006'da piyasaya çıktı. DVD'lerde ayrıca arkaplan sahneleri, kesilmiş sahneler ile Lost'un karakterlerinin birbirleriyle olan bağlantılarını gösteren bir "Lost Connection" listesi ekstra olarak yer aldı.

Sezonun DVD'leri Büyük Britanya'da iki set olarak satışa sunuldu. İlk set sezonun ilk 12 bölümü geniş ekran olan dört diskten meydana gelen bir kutu set olarak 17 Temmuz 2006'da piyasaya sunulurken, ikinci set kalan diğer bölümlerin yer aldığı dört disklik bir DVD kutu seti olarak 2 Ekim 2006'da satışa sunuldu. Sezonunu DVD'leri 4. bölgede 4 Ekim 2006'da piyasaya çıktı.

Lost: The Complete Second Season - The Extended Experience
Set Detayları Özel eklentiler
 • 23 Bölüm
 • 7-Disk Set
 • 1.78:1 Aspect Ratio
 • Altyazılar: İngilizce
 • İngilizce (Dolby Digital 5.1 Surround)
 • Sesli yorumlar (Dolby Digital 2.0 Stereo)
  • "Man of Science, Man of Faith" - Damon Lindelof, Carlton Cuse, Bryan Burk ve Jack Bender
  • "What Kate Did" - Paul Edwards, Michael Bonvillain ve Evangeline Lilly
  • "The 23rd Psalm" - Damon Lindelof, Carlton Cuse ve Bryan Burk
  • "The Whole Truth" - Elizabeth Sarnoff, Christina M. Kim, Yunjin Kim ve Daniel Dae Kim
  • "Dave" - Jack Bender, Jorge Garcia & Cynthia Watros
 • Aşama 1: Gözlem
  • Fire + Water: Bir Bölümünü Anatomisi
  • Lost: Mekânda
  • The World According To Sawyer
 • Aşama 2: Kayıt
  • The Lost Flashbackleri
   • Abandoned
   • Lockdown: Locke'un Babası
  • Silinmiş Sahneler
  • Lost Bloopers
 • Aşama 3: Sonuç
  • Lost: Connections - Üçüncü Sezon için İnteraktif Deneyimler
  • Gizemler, Kuramlar ve Komplolar
  • Ambarın sırları
 • gizli bonus eklentiler:
 • Evangeline Lilly ile sahilde yapılmış bir röportaj
Yayın tarihleri
ABD
 Kanada
 Avustralya  Japonya  Birleşik Krallık
Parça 1 Parça 2 Tamamı
5 Eylül 2006 4 Ekim 2006 21 Mart 2007 17 Temmuz 2006 4 Ekim 2006

Notlar

 • Bazı bölgelerde sezon 24 bölüm olarak yayınlandı. Nedeni ise "Live Together, Die Alone" bölümünün, "Live Together, Die Alone: Part 1" ve "Live Together, Die Alone: Part 2" olmak üzere iki parçaya ayrılmasıdır.
 • i-tunes'larda, 2. sezon tam değildir. 12. bölüm olan "Fire + Water" mevcut değildir ve yüklenilememektedir.

Kaynakça

 1. ^ Fordis, Jeff, (22 Ocak 2007) "The Life of One of "The Others" Rests in Jack's Hands, on the Return of ABC's Lost," ABC Medianet. 7 Eylül 2007 tarihinde erişilmiştir.
 2. ^ Aurthur, Kate, (25 Mayıs 2006) "Dickens, Challah and That Mysterious Island," The New York Times. 9 Eylül 2007 tarihinde erişilmiştir.
 3. ^ "Lost: The Complete Second Season". Amazon.com. http://www.amazon.com/Lost-Complete-Second-Matthew-Fox/dp/B000FIMG68/. Erişim tarihi: 2007-09-22. 
 4. ^ Lindelof, Damon (2006) "Lost Producers," ABC Medianet. 7 Eylül 2007 tarihinde erişilmiştir.
 5. ^ Bain, Emily, (20 Ekim 2004) "Viewers Get Lost in Popular New ABC Show," The Tufts Daily. 9 Eylül 2007 tarihinde erişilmiştir.
 6. ^ Lindelof, Damon (yazar) & Cuse, Carlton (yazar) & Bender, Jack 25 Mayıs 2005. Bölüm 25, sezon 1.
 7. ^ Garcia, Jorge (Mart 2006) "We Want Answers!," Maxim. 9 Eylül 2007 tarihinde erişilmiştir.
 8. ^ Ausiello, Michael, (3 Mayıs 2006) "Why Did Lost Kill Ana Lucia? Lindelof/Cuse Tell All!," TV Guide. 19 Ekim 2007 tarihinde erişilmiştir.
 9. ^ Yoon, Cindy, (23 Haziran 2005) "Interview with Daniel Dae Kim," AsiaSource. 19 Ekim 2007 tarihinde erişilmiştir.
 10. ^ Twair, Pat McDonnell, (Nisan 2005) "ABC-TV's Hit Series, Lost, Features Sayid, a Sensitive, Appealing Iraqi," Brittanica. 9 Eylül 2007 tarihinde erişilmiştir.
 11. ^ Ausiello, Michael, (10 Mayıs 2006) "Why Lost Killed Libby," TV Guide. 30 Ağustos 2007 tarihinde erişilmiştir.
 12. ^ Green, Graeme, (30 Ağustos 2006) "60 Seconds: Adewale Akinnuoye-Agbaje," Metro. 19 Ekim 2007 tarihinde erişilmiştir.
 13. ^ Disney (Ekim 2006) "Claire Littleton," ABC. 9 Eylül 2007 tarihinde erişilmiştir.
 14. ^ Keck, William, (24 Mayıs 2006) "A Father and Child Reunion?," USA Today. 19 Ekim 2007 tarihinde erişilmiştir.
 15. ^ Oliver, (8 Mart 2006) "Lost's Tail Spin," News Limited. 19 Ekim2007 tarihinde erişilmiştir.
 16. ^ MacEachern, Daniel, (11 Ekim 2005) "The Petty Details of So-and-So's Life," Television Without Pity. 19 Ekim 2007 tarihinde erişilmiştir.
 17. ^ Lachonis, Jon, (Nisan 2007) "Lost's Dr. Marvin Candle, Francois Chau, Reveals All!," BuddyTV. 19 Ekim 2007 tarihinde erişilmiştir.
 18. ^ O'Brien, Conan, (6 Temmuz 2006) "The 58th Primetime Emmy Awards and Creative Arts Emmys Nominations," Academy of Television Arts & Sciences. 5 Ekim 2007 tarihinde erişilmiştir.
 19. ^ Mesger, Robin, (27 Ağustos 2006) "58th Primetime Emmy Winners," Academy of Television Arts & Sciences. 6 Ekim 2007 tarihinde erişilmiştir.
 20. ^ Russell, Michael, (15 Ocak 2007) 2007 Golden Globe Awards Nominations & Winners," Hollywood Foreign Press Association. 6 Ekim 2007 tarihinde erişilmiştir.
 21. ^ Arnold, Thomas K., (14 Eylül 2007) "Lost 2 Finds Way to Top of DVD Sales," The Hollywood Reporter. 7 Ekim 2007 tarihinde erişilmiştir.
 22. ^ Dahl, Oscar, (14 Eylül 2007) "Lost Season 2 DVD Tops Charts," BuddyTV. 7 Ekim 2007 tarihinde erişilmiştir.
 23. ^ "The Customers' Favorites: Top 100 DVD Bestsellers," Amazon. 7 Ekim 2007 tarihinde erişilmiştir.
 24. ^ Rosell, Rich & Sciullo, Maria & Gilchrist, Todd & Chaney, Jen & Raftery, Brian & Teh, Hock Guan, (Eylül 2006) "Lost (DVD Set)," Metacritic. 6 Ekim 2007 tarihinde erişilmiştir.
 25. ^ Wilkes, Neil, (23 Eylül 2005) "US Ratings: Lost Premiere Draws 23 Million," Digital Spy. 6 Ekim 2007 tarihinde erişilmiştir.
 26. ^ Nielsen Media Research, (26 Mayıs 2006) "2005–06 Primetime Wrap," The Hollywood Reporter. 6 Ekim 2007 tarihinde erişilmiştir.
 27. ^ Lost: The Complete Second Season – The Extended Experience, Buena Vista Home Entertainment. 5 Eylül 2006. Back cover.
 28. ^ "Weekly Program Rankings". ABC Medianet. September 27, 2005. http://abcmedianet.com/web/dnr/dispDNR.aspx?id=092705_03. Erişim tarihi: 29 Temmuz 2007. 
 29. ^ "Weekly Program Rankings". ABC Medianet. October 4, 2005. http://abcmedianet.com/web/dnr/dispDNR.aspx?id=100405_07. Erişim tarihi: 29 Temmuz 2007. 
 30. ^ "Weekly Program Rankings". ABC Medianet. October 11, 2005. http://abcmedianet.com/web/dnr/dispDNR.aspx?id=101105_07. Erişim tarihi: 29 Temmuz 2007. 
 31. ^ "Weekly Program Rankings". ABC Medianet. October 18, 2005. http://abcmedianet.com/web/dnr/dispDNR.aspx?id=101805_06. Erişim tarihi: 29 Temmuz 2007. 
 32. ^ "Weekly Program Rankings". ABC Medianet. October 25, 2005. http://abcmedianet.com/web/dnr/dispDNR.aspx?id=102505_07. Erişim tarihi: 29 Temmuz 2007. 
 33. ^ "Weekly Program Rankings". ABC Medianet. November 15, 2005. http://abcmedianet.com/web/dnr/dispDNR.aspx?id=111505_03. Erişim tarihi: 29 Temmuz 2007. 
 34. ^ "Weekly Program Rankings". ABC Medianet. November 22, 2005. http://abcmedianet.com/web/dnr/dispDNR.aspx?id=112205_09. Erişim tarihi: 29 Temmuz 2007. 
 35. ^ "Weekly Program Rankings". ABC Medianet. November 29, 2005. http://abcmedianet.com/web/dnr/dispDNR.aspx?id=112905_02. Erişim tarihi: 29 Temmuz 2007. 
 36. ^ "Weekly Program Rankings". ABC Medianet. December 6, 2005. http://abcmedianet.com/web/dnr/dispDNR.aspx?id=120605_03. Erişim tarihi: 29 Temmuz 2007. 
 37. ^ "Weekly Program Rankings". ABC Medianet. January 18, 2006. http://abcmedianet.com/web/dnr/dispDNR.aspx?id=011806_07. Erişim tarihi: 29 Temmuz 2007. 
 38. ^ "Weekly Program Rankings". ABC Medianet. January 24, 2006. http://abcmedianet.com/web/dnr/dispDNR.aspx?id=012406_06. Erişim tarihi: 29 Temmuz 2007. 
 39. ^ "Weekly Program Rankings". ABC Medianet. January 31, 2006. http://abcmedianet.com/web/dnr/dispDNR.aspx?id=013106_07. Erişim tarihi: 29 Temmuz 2007. 
 40. ^ "Weekly Program Rankings". ABC Medianet. February 14, 2006. http://abcmedianet.com/web/dnr/dispDNR.aspx?id=021406_04. Erişim tarihi: 29 Temmuz 2007. 
 41. ^ "Weekly Program Rankings". ABC Medianet. February 22, 2006. http://abcmedianet.com/web/dnr/dispDNR.aspx?id=022206_05. Erişim tarihi: 29 Temmuz 2007. 
 42. ^ "Weekly Program Rankings". ABC Medianet. March 7, 2006. http://abcmedianet.com/web/dnr/dispDNR.aspx?id=030706_05. Erişim tarihi: 29 Temmuz 2007. 
 43. ^ "Weekly Program Rankings". ABC Medianet. March 28, 2006. http://abcmedianet.com/web/dnr/dispDNR.aspx?id=032806_03. Erişim tarihi: 29 Temmuz 2007. 
 44. ^ "Weekly Program Rankings". ABC Medianet. April 4, 2006. http://abcmedianet.com/web/dnr/dispDNR.aspx?id=040406_04. Erişim tarihi: 29 Temmuz 2007. 
 45. ^ "Weekly Program Rankings". ABC Medianet. April 11, 2006. http://abcmedianet.com/web/dnr/dispDNR.aspx?id=041106_04. Erişim tarihi: 29 Temmuz 2007. 
 46. ^ "Weekly Program Rankings". ABC Medianet. April 18, 2006. http://abcmedianet.com/web/dnr/dispDNR.aspx?id=041806_05. Erişim tarihi: 29 Temmuz 2007. 
 47. ^ "Weekly Program Rankings". ABC Medianet. May 9, 2006. http://abcmedianet.com/web/dnr/dispDNR.aspx?id=050906_02. Erişim tarihi: 29 Temmuz 2007. 
 48. ^ "Weekly Program Rankings". ABC Medianet. May 16, 2006. http://abcmedianet.com/web/dnr/dispDNR.aspx?id=051606_06. Erişim tarihi: 29 Temmuz 2007. 
 49. ^ "Weekly Program Rankings". ABC Medianet. May 23, 2006. http://abcmedianet.com/web/dnr/dispDNR.aspx?id=052306_05. Erişim tarihi: 29 Temmuz 2007. 
 50. ^ "Weekly Program Rankings". ABC Medianet. May 31, 2006. http://abcmedianet.com/web/dnr/dispDNR.aspx?id=053106_04. Erişim tarihi: 29 Temmuz 2007. 
 51. ^ Castro, Adam-Troy. "Lost Season 2 DVD". Sci Fi Weekly. http://www.scifi.com/sfw/screen/sfw13617.html. Erişim tarihi: 2007. Lost (2. sezon) Hakkında Bilgi


Lost (2. sezon)
Lost (2. sezon)

Lost (2. sezon) Hakkında Video


Lost (2. sezon) konusunu görüntülemektesiniz.
Lost (2. sezon) nedir, Lost (2. sezon) kimdir, Lost (2. sezon) açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and videoRastgele Yazılar

Sosyal Hesaplar

Facebook Twitter VK
Copyright © 2014. Türk Arama Motoru