Kutsi


Ahmet Kutsi Karadoğan veya tanınan adıyla Kutsi (d. 16 Mart 1973, Malatya), Türk besteci, söz yazarı, şarkıcı ve oyuncu. İsmini Türk şair Ahmet Kutsi Tecer'den almıştır.

Konu başlıkları

  • 1 Biyografi
  • 2 Diskografi
  • 3 Filmografi
  • 4 Dış bağlantılar

Biyografi

Anne adı Hatice, baba adı Şinasi'dir. Lise yıllarında yakın çevresinin "sesin güzel" uyarılarını önemseyen ve şan dersi alan Kutsi, 2000 yılında Erol Köse Production tarafından ilk albümü "Aşk Payını Aldı"yı çıkararak büyük bir unvan kazandı. Uzun bir ara veren ve bu arada çok iyi şarkılar yapan Kutsi, 2005 yılında Erol Köse Production tarafından "Sana Ne" albümünü çıkarttı.

Bir kız kardeşi olan Kutsi, Ayrancı Lisesi'ni bitirmiştir. Mimarlığı yarıda bırakmıştır.

Kutsi oyunculuğuyla da kendini kanıtladıktan sonra 8 yıldır birlikte olduğu Sinem Bayraktutar'la 30.08.2008 tarihinde evlendi. Kutsi'nin 24.09.2009 tarihinde kızı “Ceylin Ada” dünyaya geldi.

Cengiz Kurtoğlu'nun da büyük desteğini alan Kutsi, Aynı Şehirde Nefes Almak Bile Bana Yetiyor albümünde "Duvardaki Resmin" şarkısı ile sesini daha da duyurmaya başlamış ve kolay kolay unutulmayacağını göstermiştir.

Meslek olarak sadece müzisyenlik değil aynı zamanda oyunculuğu da seçen Kutsi 2006 yılında Doktorlar dizisi ile oyunculuğa ilk adımını atmış ve çok büyük bir başarı yakalamıştır. Doktorlar dizisi bittikten bir süre sonra Kahramanlar dizisi ile yeniden ekranlarda olan Kutsi, 2010 yazında Doktorlar'ın tekrarları çok izlenip ve seyirciler tarafından yeniden başlamasının istenmesi üzerine "3 Aralık 2010" tarihinde Doktorlar dizisi yeniden ekranlara geri dönmüştür ve yine çok büyük bir seyirci kitlesi yakalamıştır.

Profesyonel müzisyenlik kariyeri olan Kutsi 5 albüm çıkarmış ve hep hit parçalarıyla çok konuşulmuştur. "Sana Ne, Bomboşum Buralarda, Ağlama Kalbim, Aşkın Gururu, Geçer, Aynı Şehirde Nefes Almak Bile Bana Yetiyor, İlan-ı Aşk, Doğum Günü, Aynadaki Karşılığı Benim, Zor Olsa da, Melek ve Kapımı Çal" albümlerinin istatistiği bunu kanıtlamaktadır. Huzur Sokağı isimli dizide Bilal karakterini canlandırmaktadır. Sanatçının yeni albümü Bilmem Anlatabildim mi 18 Mart 2013 tarihinde çıkmıştır.

Diskografi

Yıl Albüm Adı Şirket
Ekim 2000 Aşk Payını Aldı Erol Köse Production
Ağustos 2005 Sana Ne Erol Köse Production
2006 Kördüğüm (Petek Dinçöz ile) Erol Köse Production
Nisan 2007 Aynı Şehirde Nefes Almak Bile Bana Yetiyor Erol Köse Production
2008 Aynadaki Yüzünün Karşılığı Benim Erol Köse Production
Nisan 2010 Bambaşka Poll Production
Mart 2013 Bilmem Anlatabildim mi? Poll Production
Nisan 2014 Yaz Günü Poll Production

Filmografi

  • Doktorlar (show tv), 2006-2009 (Levent Atahanlı) Beyin cerrahı
  • Kahramanlar(TV dizisi) (Show TV), 2009-2010 (Yiğit Özkan) Polis
  • Huzur Sokağı (atv), 2012-2014 (Bilal Ocak) Kimya Öğretmeni
  • Veliaht (atv), 2013 Jüri

Dış bağlantılar

  • Kutsi Menajer


Kutsi Hakkında Bilgi


Kutsi
Kutsi

Kutsi Hakkında Video


Kutsi konusunu görüntülemektesiniz.
Kutsi nedir, Kutsi kimdir, Kutsi açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and video