Tue . 19 Aug 2019

koyun

Koyun (lat. Ovis aries), gürgen koyunlarının canlı bir cinsidir ve Neolitik çağda yetiştirilen yabani koyunlardan (Arkhar ve Muflon) gelmektedir. Dünyada 170'den fazla ülkede 650 üretici Benim aile gruplarım var. Koyun boyu 60 ila 110 santimetredir ve koyunun yüksekliği 55 ila 100 santimetredir. 12 ila 15 yıl. 5 ila 7 ay yeterlidir ve sadece 15 ila 18 ay yanmasına izin verilir. Üreme dönemi 145 ila 155 gündür. Çoğu bekar, bazen ikiz. Otar beslenecek bir koyun grubudur. Bir sürüdeki koyun sayısı yaşa, cinsiyete ve diğer özelliklere bağlı olarak altı yüz elli bin arasındadır. Büyük çiftliklerde ve çiftliklerde koyunlar iyi sürü koyun, keçi, keçi, koç şeklinde ayrılır. Üç buçuk yıllık yün ve soyunma kuzularında kıl yünü, üç-dört ayda bölünmüş ve bir koloni oluşturmuştur. Erkek ve dişi kuzulara ek olarak, koloni oluşturulur. Küçük kedi sürüsü, ayrı ayrı meralara yayılır, onları besler ve besler. Koloniler birbirine karışmaz ve çoban sürülerinin dörtte üçü beklemektedir. Kaybedenler sürüle 1.5 ayda beslenir ve erkek ve dişi kuzular, 3 ila 4 aylıkken bireysel sürülere ayrılır. Kuzu, kuzu, kuzu, keçi ve benzeri, yaşlarına göre adlandırılır; Koyunlar sağlıklıdır, 1 senedir ödeme yapılmayan koyunlara bıldırcın denir. 70 ila 140 kilogram; 50 ila 70 kilogram. Sırasıyla 10 ila 15'tir; 4 - 8 kg (ince kürklü) 7 - 10; 3 ila 6 pound (keten yünlü); 4 - 6; 2 ila 4 kilogram yün (koyun derisi ve kıl yünü).
Kazakistan koyun yetiştiriciliği koyun: Kazak et yünü koyun, Kazak güney merinosu, Kazak arar-merinos, Kazak yün kuyruklu kuyruğu, Kazak uzun yün koyun derisi, Kazak kürk, Kazak kürk, koyun çalıları, Szegen koyunları, Altay koyunları, Elylbay koyunları, geyik koyunları, Kafkas koyunları, Kiggai koyunları, Karakul koyunları; Tohumlar kara koyun, Saraybosna koyun. Yeni koyun ırklarının üretiminde, Lincoln koyunları ve Romny-Marsh koyunları kullanılır.
Ev cinsinin üç farklı adı vardır. Onlar muflon, argali (veya aral) ve yabani baykuştur. Ev ıslahının erken aşamalarında eğitilmişlerdir. Kaşların ve yabani koyunların dikenlerinin gözleri bezine gelir ve kafaları solgun, düz bir cepheye sahiptir. Tavşan boynuzlu, iri, kıllı, yuvarlak kuyruklu, sedir ve uzun boyunlu. Kış besinleri tahta kabukları, bitkileri ve kuru otlardır. Koyunlar diğer gıda ürünlerinden daha uygundur. Yabani koyun ırkları insanlar tarafından saatlerce kullanılmakta, onlara elle öğretilmekte, evsiz bırakılmakta, adapte edilmekte ve havaya alıştırılmakta ve bir kuzu haline getirilmektedir. Aileye ait koyunlar da farklıdır. Bunlardan biri bir Kazak koyunudur. Koyunlar kökenlerine, üreme, büyüme, renk, yün, kuyruk, kafa, kulaklar, bacaklar, yaş, davranış alışkanlıkları ve diğer özelliklere bağlı olarak kökenlerine işaret eder. Örneğin: köylüler yaşa göre yerleşmişlerdir: büyük (sake) koç, hayvan, keçi, koyun, koyun, sağlıklı, ay, kuzu veya kuzu; erkek koyun, dişi kuzu, erkek kuzu, dişi kuzu, erkek kuzu, dişi leylek, erkek kuzu, dişi kuzu, vb. b.
Koyunların İsimleriKoyunların isimleri durum, yaş, cinsiyet, yaş, sağlık, sinir sistemi, meme uçları, vücut dokusu, replikasyon süresi, karakter ve yün bozulmasından kaynaklanmaktadır. 'Dünya bayrağının adı'. Bu adın ilk sözcüğü - yansıtılmayan, yansıtılmayan veya yansıtılmayan kuzu ifade eder ve ikinci sözcük iki ila üç yaşını belirtmek için kullanılır. Bağılan koyun. Bu isim, besiye alınan besi koyunlarına atıfta bulunur. Endişeli koyun. Koyun sonbaharda soldu ve burun söndü. Gri saçlı koyun Adı, yazın yaşayan yün tarafından giyilen kuzuların en karanlık yağmurlu günlerinin kuru toprakla kaymaması ve yağmurdan kurumayacağı şekilde toprağa gömüldüğünü gösteriyor. Sarı dişler Koyun keçiden kurtulamasın, dört ya da beş kapanım olsun, azalmaz, sütü kararlıdır, kısa ömürlüdür. Dört diş sağlıklı. Adı ilk olarak yorgunluk söz konusu olduğunda dört heyecanı ifade eder ve ikincisi, dördüncü sağımdan sonra, süt iade edilir, zarar görür ve cins kötüdür.

Kasım ayında, Koyun koyunları terzinin kemerinin ardından örtüldü. Kahretsin kuzu Koyunlar kış aylarında koyun ve kışa erken yansır.

Üç yaşında koyun. Sessiz ol. Sağlıklı keçi, bakire öldüğünde veya kuzu içtiğinde ölen bir koyun. Rezerv (sığır) koçları. Bu isim, cinsin kötü olduğunu ve koç olamayacağını gösterir. Kuzu Kuzu Bu genç bir koç gösteren bir kuzu.
Yaşla ilgili isimler
Kemik kuzu. İlk olarak, koçanın sol eli (peçetesi) yansımasından elde edilir ve ikincisi altı ay boyunca kuzu koyunu olarak kullanılır. Sarı Düğme Mart. Adı, ilk Ağustos ve Eylül aylarında doğan bir kuzu ve ikincisi ise Nisan, Mayıs aylarında eski kuzular daha yaşlı, olgun, olgun, yedi veya sekiz aylık yaşta büyür. Limonlu kuzu Altı aylık genç bayan ölü koyunlar için ölüyordu. Bagul kuzuları. Erken doğum ve iyi beslenmiş kuzu


Koyun kuzu emzirilmemektedir. Jebw (oklar) sağma. Bir ineği yemeden önce, bir kere olsun, daha sonra da ikinci kez vaktinizi alın. Altında (Üreme). Emzirmeden sonra, emziren emzirme kuzuları. Sağım yendi. Bir ineğin salıverilmesine izin vermeyin, sakin olun ve "Koyun sütününü kaybedince sağa soyun." Deyin ve emzirme terimlerinin adı

Çizginin çizgisi (oval) Koyun benzeri astarın çizgisi ön camdır. Göğüs yumruğunun adı, göğsün yan tarafında ya da koyun göğsünün dibinde yatan göğsün her iki tarafında yer alan göğsün göğsünü gösteren göğsenin adıyla aynıdır. sonuca bağlı olarak isimler

yük t.Koyun başı
Koyun başı,bu iki kirpik olan ve kürk dışa bakan bir ağız ucu olan çift uçlu leylak biçimli bir kolyeye sahip gevşek bir kürk manto olduğu anlamına gelir. Marmot koyun. Bu koyun iki küçük kulak anlamına gelir. Kulaklarını tut. Koyunların uzun kulakları. Üç başlı boynuzlar. Genellikle koyunların iki boynuzu vardır. Bazen üç boynuzla nadiren karşılaşılır. Bu bağlamda, “üç boynuzlu koyun” adı oluşur. Ondan kurtul. Boynuz yok. Arkhar boynuzlu koyun. Bu, koyunların vahşi kalıtsal bir boynuz gibi bir boynuzu olduğu anlamına gelir. Kuyruğu bile. Koyun kuyruk ucu sırta ulaşmak, düğüme ulaşmak ve menteşeden çıkarmak anlamına gelir. Kaplumbağa kuyruğu. Bu, koyunların kuyruk ucunun düz uçlu bir bıçak gibi olduğu anlamına gelir; bu, yalnızca kuyrukların sayısının düşürüldüğü ve düşürüldüğü anlamına gelir. Tungsten (kuyruk) kuyruğu. Bu isim, bir koyunun sonu anlamına gelir; bu, midenin tıkandığı ve kemerine gerildiği anlamına gelir. Tuzlu kuyruk Kuyruğun alt kısmı, kayıştan daha dardır ve alt iki kiriş dışarıya çıkar ve sonra çivilerini ya da numaralarını asarlar.
Kuzu, dönemin itibarından uçar. Dişiler akciğerlerini kuzu yorgunluğundan bir ila altı ay sonra gösterir. Sahtekârca kaçan. Bu isim ilk önce "erken" terimini ifade eder, ikincisi ise koyunların daha önce çevrildiği ve ortaya çıkarıldığı anlamına gelir.
Yün terimiyle ilgili isimler
Canlı yün. Koyun tüylerinin kalınlığı, yünten çıkan yün ve yün kükremesinden sonra çıkan yündür. Fellow askerleri. Koyunlarda kullanıldığında “canlı yün” olarak kullanılır. Ölü kürk Koyunların kesilme zamanına sıkışmamış kaba lifli yün. Ölü hayvan yünü yapmak imkansızdır. Kırılgan, zor, boyamaz. Vatka kapağı. Kat ve reçine ile kaplayın. İnce yün Çok ince, yumuşak, dayanıklı ve güçlü koyun yünü. Kuzu yünü. Bir yıllık koyun kuzu yünü içinde bulunan lifler. Kaz yünü, liflerin kalınlığı ve az miktarda bukleler ile çok uzundur. Kaplamalı yün. Düvelerin bacaklarında, kenarlarında, kuyruklarında ve rahimlerinde yetişen kısa, keskin tüyleri. Lifli yün. Koyun ve kuzu koyun derisi eylül ayında (eylül). Karamel yün (daha küçük koruma). Kuzuların yünü. Haziran ayında, kuzuların ilk yünü karın yünü denir. Sonbahar ay (büyük sonbahar). Eylül ayı. Bu ay boyunca koyun derisi yün ve kuzu yünü örter. Çalı ay. Kasım ayı için. Daha önce bu ayın on veya on bir ayında, sevgili karnına kavuştu. Ve şu anda, ramın kuyruğu Ekim veya Kasım aylarında ve gece yarısı tüketilmiştir. Kalkış tarihi: Nisan ve Mayıs ayları
Koyun koyunları ile ilgili isimler
Koyunlar aşağıdaki üç satıra dayanır: - Koyunlara vur. - Adamım. - Loz. Bu üç grup, koyunları (kuzu hariç, diğerlerini) ikiye böler. Koyun sürüsü: - Kuzular; - Bekar kadınlar. Erkek koyun: a) koç; b) erkek kuzu, tees.
cins koyun:
saiga. Bütün koyunlar böyle geçer. Koyunları bas. Sonbaharda koyunlar ayakta kaldı. Koyun beş ay on gün uçtu. Koyun koyun Koyun veya keçi koyunu. Koyu kahverengi. Genç bayanı olan kadınlar iki yaşın üzerindedir. Dumanlı keçi. Fetus kuzu koçlara yansır ve bir yaşta ajite edilir. Kuzu koyun. Nisan ve Mayıs aylarında çoban kuzu altı (Eylül) ay sürer. İyi sağlık. Orta yaşlı koyun, başka bir kuzu tarafından katledilen veya öldürülen. En genç kuzu Dişiler kısa sürede kuzeye maruz kalır, bir yaşındayken (mayıs veya haziran ayının sonlarında) ve küçük kuzu altı ayı aştı. Altı diş sağlıklı. Koyun koçlarını rahatsız etmiyor ve beş ya da altı. Sarı göbek (sağlıklı) koyun. Koyunların yedi ya da sekizi karıştırılmıştır. Balon, "sağlık küresi" ile aynıdır. Koyununu kaybettiği için öldüğünü söylüyor. Durdu. Koyunda durdu, kaçtı ve 12 yaşındayken geri dönmedi. Koyun yaklaşık on iki yaşındadır.


Koyun yetiştiriciliği, dünyadaki birçok ülkede en yaygın geleneklerden biridir. [1]
Kaynaklar
↑ Çocuk Ansiklopedisi, V Bu yazı bir saplama, Zooloji makaleleri hakkında Wikipedia makalesine yardımcı olabilirsiniz. Genişleterek Wikipedia’ya yardımcı olabilirsiniz


Қой

Кездейсоқ Мақалалар

Вила-де-Праду

Вила-де-Праду

Вила-де-Праду (порт. Vila de Prado) — Португалиядағы елді мекен және аудан (фрегезия), Брага округін...
Авейраш-де-Сима

Авейраш-де-Сима

Авейраш-де-Сима (порт. Aveiras de Cima) — Португалиядағы аудан (фрегезия), Лиссабон округінің құрамы...
Шекшек Ата

Шекшек Ата

Шекшек Ата, Сексек ата — ешкі пірі, иесі. Дәстүрлі қазақ қоғамында әрбір түлік малдың пірі болған. Ш...
Бокхорст

Бокхорст

Бокхорст (нем. Bockhorst) — Германия Федеративтік Республикасының Төменгі Саксония жерінде орналасқа...

Кездейсоқ Мақалалар (searchxengine.com)

Никонов, Константин Петрович

Никонов, Константин Петрович

Константин Петрович Никонов 14 сәуір 1844 - 10 мамыр 1915, Санкт-Петербург - Ресейлік адмирал, Балты
Ангарск каскадтық гидроэлектр станциясы

Ангарск каскадтық гидроэлектр станциясы

Гидроэлектрстанцияларының Ангарск каскадыны - Ресейдегі гидроэлектростанциялардың ең үлкен кешені. И
Гармаш-Роффе, Татьяна Владимировна

Гармаш-Роффе, Татьяна Владимировна

Татьяна Светлова Туған күні: 4 қараша 1959-1959-11-04 58 жаста Туған жері: Мәскеу Азаматтығы: Азама
Елтаңба Сити (Лондон)

Елтаңба Сити (Лондон)

Егжей-тегжейлері 1633 ж. бекітілген «Қалқан» - ағылшынша ұраны: Domine dirige nos - Ұлы Германы Л