Mon . 20 Apr 2020

yer

www.kerey.kz Web sitesi veya web sitesi (web sitesi: web sitesi, ağ ve site sitesi, ağ konumu, segment) - aynı adrese bağlı bir bilgisayar ağındaki kişi veya kuruluş (etki alanı adı veya IP adresi) (dosyalar)

Bu, makalenin bir alt sayfasıdır. Vikipedi'yi genişleterek yardımcı olabilirsiniz.

Vikipedi, bedava ansiklopedi
Vikipedi, bedava ansiklopedi
Vikipedi, bedava ansiklopedi, > 3 İçerik Duyurular Listesi
3.1 Dünya
Genel Bakış
Gerçek bir site sınıfı, Internet veya diğer kişilerin kuruluşun temsilini ifade eder. Siteler - Kartvizitin tüm avantajlarını bulun. Referansa (portal) yapılan referans tam özellikli bir sayfa olabilir. Portalın (portalın) siteyi veya üçüncü tarafın kişisel sayfasını anladığı İnternet'in sahibidir. WAP ayrıca İnternet (portallar) sitelerinde ve diğer ağlarda da bulunur - cep telefonları için siteler. Site portalı, bağımsız bir organizasyonun veya bir ortak yapısal birimin biriminin işlevsel olarak kendi kendine yeten bir sitesinde inşa edilen çok bileşenli bir yapıdır. Örneğin, portalın bir şubesi, başlıca uluslararası şirketler, fakülteler ve üniversitelerdeki akademi kurumları, dergiler ve kitap yayın bölümleri, yükseköğretim enstitüleri ve ayrıca yayın bölümleri, konferanslar, seminerler, haberler, bilimsel site siteleri var. Örneğin, siteler orijinal sitenin statik dokümanlarıydı. İç ve dış referansların iletişiminin geliştirilmesi önlemle genişletilir. Site sadece yorumun rolü değil aynı zamanda işlevsel bir ofis, haber odası veya medya merkezi olarak bilgi vermeye başlamıştır. Bunların çoğu şimdi dinamik ve kendi kendine yeterli. Ek Web siteleri bu gibi durumların uzmanları için terimi kullanır - site raporlarının kararlaştırılması için hazır yazılım kompleksi. Ek web sitesi web sitesinin bir parçasıdır, ancak teknik olarak sadece ek web siteleri mevcut değildir. (form, örnekler) doldurulmalı ve doldurulmalıdır. Sitelerin tanıtımı sektörde bir ağ haline gelmiştir.
Bir site, çoğu durumda Internet'teki bir etki alanı adını karşılar. Siteler küresel ağlarda etki alanı adlarıyla tanımlanır. Başka seçenekler de var: bir etki alanına sahip birden çok alan veya birden çok site için bir site. Genellikle, çeşitli hizmetleri (portal web) mantıksal olarak paylaşmak için birden fazla alan kullanan (mail.google.com, news.google.com, maps.google.com) birkaç site vardır. Ara sıra olmayan ve farklı ülkeler veya diller için benzersiz alan adlarının oluşumu. Örneğin, Google siteleri google.ru ve google.fr farklı diller için mantıklıdır, ancak bunlar farklı sitelerdir. Ücretsiz barındırma için, birkaç sitenin bir etki alanına sahip olması normaldir. Bazen sitenin adı ve sitenin adı, site adres denklemleri için geçerlidir: example.com/ sitem-adı /, üçüncü düzey alanlar sıklıkla kullanılır: my-site-name.example.com.

Sunucular Web sunucuları olarak adlandırılır. Depolama hizmetleri barındırma denir. Daha önce, her site sunucunun kendisi tarafından korunuyordu, ancak internetin sunucuların büyümesi, teknolojik gelişmeler (sanal barındırma) ile bir bilgisayardaki sitelerin yerleşimi olabilir. Sunucular şimdi ayrılacak tek bir siteye ayrılmıştır (İngilizce tahsis edilmiştir).


Takograf altındaki asıl sitenin bir kopyasına ayna denir. Sitenin sitenin çevrimdışı sürümü de var - bu, bilgisayardaki herhangi bir bilgisayara bağlanan ve sunucu yazılımına erişemeyen sitenin bir kopyası. Sitenin yaygın olarak test edilmiş sürümlerini çevrimdışı sürümlerde tartışacak, böylece projenin büyük hatalarını önlemek için kalabalığa kalmış. Şirket ağındaki yeni başlayanlar için deneyimli web tarayıcılarının, parola kısıtlamalı bir İnternet bağlantısına erişmesi teşvik edilir. Bu, büyük projelerin kitlesel bir ziyaretçi için onları büyütmesine ve özelleştirmesine olanak tanır.
Sitenin coğrafyası ve hizmetine göre, yöneticiler (portal yöneticileri) tarafından özel bir rol oynar. Bir formun (kabuk) oluşumu kalifiye veya profesyonel (programcı, web tasarımcısı, argoda hece), koordinatör, proje yöneticisi) tarafından yapılırsa, hizmet ve bilgi doldurma stratejik raporlardan oluşur ve site portalı, proje ekibinin proje yönetimi altındaki katılımını içerir. PHP teknolojisi ve programları şimdi daha fazla çalışmaktadır, fakat aynı zamanda sorunun çok disiplinli olması nedeniyle proje katılımcıları için bir gerekliliktir. (site) sayfası sekretere başvuran tarafından kolayca seçilebilir. Büyük web siteleri ve portalların projeleri sadece profesyoneller ve ilgilenen profesyoneller tarafından kullanılabilir. (portal) sık sık sahadaki aktif iletişim yönünü yöneten ofisin ve iletişimin izlenmesi (mesajlaşma, anahtarlama, bilgi istemi vb.) işlevini yerine getirir. (portallar) web siteleri sık sık güncellenir, çevrimiçi alışveriş, (yeni gelenler, mallar eksik olduğunda) malların hareketine dair kanıtlar. Haber siteleri bir dakika öncesine kadar, örneğin telif hakkı, tavsiye önceliği, derecelendirmelerle alaka düzeyi vb. Gibi bilgileri doğru bir şekilde yürütebilecek.
Tarihçe: Info.cern.ch sitesi 1990 yılında ilk dünyada ortaya çıktı. Berners, yaratıcısı Tim, World Wide Web'in HTTP Veri Aktarım Protokolü, URI yönlendirme sistemi ve Hypertext Hypertext Marker'ın yeni dil tabanlı teknolojisinin bir tanımını yayınladı. Ayrıca, sitelerin yanı sıra sunucuların ve tarayıcıların içeriğini de açıklar. Site, İnternet siteleri listesinde ilk sırada yer aldı ve Berners daha sonra başka siteler listesinde yayınladı. Tüm araçlar Berners tarafından ilk sitenin çalışması için yaratıldı - daha önce hazırlandı - 1990'ların sonunda, NeXTcube ve ilk web sayfası, editörün web sitesi, ilk sunucu işlevi olan WorldWideWeb'in ilk HyperText tarayıcıları ortaya çıktı.

En çok satan köprü metni transferinin değişim ağlarının temeli olabileceği fikri. 1980'lerde, Berners, Sorgulama durumunda Rastgele Toplulukların Korunması için bir HyperTerm Yazılımı yaptı. Daha sonra meslektaşlarına, Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi Cenevre'deki Köprü Metni Belgeleri'ne (CERN) bir köprü verdi. Berners - İnternetteki haber öykülerine ek olarak, dahili arama yapan kişilere ve belgelere aşırı değişken erişim olasılığını gösterir. Sonuç olarak, CERN Mayıs 1991’de WWW standardına yükseltilmiştir.
Teorik temeller erkendir, Berners Tim ise HTTP, URI / URL ve HTML web sitesine dayalı teknolojilerin babasıdır. 1940'larda Vannewar Bush, beyaz gözün hafızasını derhal araştırması için teknik yapıların yanı sıra toplanan insan verilerinin endekslenmesi için genişletme fikrini önerdi. Engelbart, farklı öğrenme türlerine sahip okuyucuları okuyan çok yönlü bir metin olan Theodore Nelson ve Duck Hypertext'in teknolojisini sundu. Xanadu, Nelson'un ayrıntılı olmayan hiper metin sistemi de depolama ve ara bağlantıya ve pencerenin metnini aramaya adadı. Nelson her türlü çocuk yapımı referansla bağlantı kurmayı hayal ediyordu. Berners Tim şu anda, World Wide Web Konsorsiyumu'nun global bir konsorsiyumu olan World Wide Web Konsorsiyumu'na dayanmaktadır.Bu şirketin listeleri Alexa Internet tarafından aşağıda listelenmiştir.

Bu makalede resim bulunmamaktadır, lütfen makalenizi geliştirmek için istediğiniz makaleyi göndererek yardım edin. Bir resim ekledikten sonra bu şablonu kaldırın.
Resmi aşağıdaki kutuda bulabilirsiniz: FIST kullanarak resim arayabilirsiniz. Aramaya başlamak için aşağıdaki bağlantıya tıklayın
Сайт

Кездейсоқ Мақалалар

NGC 831

NGC 831

галактика Зерттелу тарихы Ашушы Альберт Март Ашылу уақыты 18 қараша 1863 Бақылау мәліме...
Полтавка (Аққайың ауданы)

Полтавка (Аққайың ауданы)

Полтавка – Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданындағы ауыл. Ауыл Полтава ауылдық округінің әкiмш...
Бёмфельд

Бёмфельд

Бёмфельд (нем. Böhmfeld) — Германия Федеративтік Республикасының Бавария жерінде орналасқан муниципа...
NGC 4316

NGC 4316

галактика Зерттелу тарихы Ашушы Вильгельм Темпель Ашылу уақыты 17 наурыз 1882 Бақылау м...