Fri . 19 Nov 2019

vatanseverlik

Yurtseverlik, bireysel ve grup çıkarlarını bir bütün olarak ülkenin çıkarlarına boyun eğen ve dürüstçe hizmet eden Vatan, Vatana karşı derin bir sevgi duygusudur.
Yurtseverlik Sorunları Yeni Devletlerin Oluşumu, Ulusun Oluşumu ulus-kurtuluş hareketleri ve savaşları sırasında, özellikle anlamlı ve politik öneme sahiptir. Günümüzde, vatanseverlik sorunu küreselleşme, uluslararasılaşma, devletler arası, bölgesel ve yerel entegrasyon bağlamında gelişmektedir. Gerçek vatanseverlik, enternasyonalizm ve kozmopolitizm aleyhine ele alınamaz. Halkına diğer milletlere ve etnik kökenlere karşı çıkmayı amaçlayan vatanseverlik gerçekçi değildir, milliyetçilik ve şovenizm için kolaydır. Ulusal ve ulusal devlet nihilizmine dayanan enternasyonalizm ve kozmopolitizm ortak çıkar ve değerlere aykırıdır. NG Chernyshevsky'ye göre: “Anavatanındaki soğuk bir insan tüm insanlığa son vermeyecek.” [1] Yurtseverlik, aileye, çevreye, toprağa, doğaya ve ülkeye saygılı olarak başlıyor. Sadece bir vatansever milletini, ülkesini, hüznünü ve hüznünü seven biri olabilir. Zorla veya talimatla yapılamaz. Ülke Başkanı N.Nazarbayev şunları söyledi: “Herkes, devletimiz, zengin ve şanlı tarihi, geleceği hakkında gururla hissedebileceğimiz eylem sistemini analiz etmelidir. Ülkenin sorunları ve bakış açıları herkese daha yakın olmalıdır. Herkes, çocukluğundan Kazakistan benim vatanım olduğu gerçeğine - benim vatanım, benden sorumlu olduğum için, bundan sorumlu olduğum için yurtseverliğe harika bir örnek. " Kazakistan vatanseverliğinin tanımı da bu makul düşünceye dayanıyor.
Vatanseverliğin ulusal dil, din ve dinle yakından bağlantılı olması oldukça olası. Günümüzde ortaya çıkan en önemli konular arasında gençler vatansever ve terbiye ediyorlar. Herhangi bir Kazakistan vatandaşının yurtsever yetiştirilmesinin yeri her zaman bölünmez olmuştur ve bugün önemini yitirmemiştir. Herhangi bir ülkenin gelişimi bilinçli vatandaş sayısına bağlıdır. Çünkü gelecek Kazak gençliğinin elinde. Ve bu yolu kesinlikle takip etmiyor ve ülkemiz uğruna çalışıyorsak, buna katkıda bulunacağız. Ülkenin ön saflarında yer alan gençlerin daha eğitimli, çok yönlü, nitelikli, Anavatan için büyük bir sevgiye sahip olmaları önemlidir. Ne de olsa, ülkesini ve ülkesini sevmeyen bir vatandaşın anavatanını dürüstçe yapabilmesi şüphelidir. Bir ulusun yurtseverine sahip olan bir insan, anadilinden rahatsız olamaz. Açıkçası, kendi dilinde ve diğer dillerde akıcı bir şekilde konuşan bir profesyonel, ülkesinden her zaman faydalanabilir. Bu nedenle modern koşullarda vatanseverlik en önemli konulardan biri.
Kaynaklar ↑ Politik Açıklayıcı Sözlük. - Алматы, 2007. ISBN 9965-32-491-3


Deneme YayınıYayına Çıkanlar


Bu makale Wikipedia için yazılmıştır. Bir resim ekledikten sonra bu şablonu kaldırın.
Resmi aşağıdaki kutuda bulabilirsiniz: FIST kullanarak resim arayabilirsiniz. aramayı başlatmak için bu bağlantıyı tıklayın; bu makalenin konusuyla ilgili görüntüler genel fon bulunabilir; - Makalenin wïkïlerindegi yabancı dil sürümleri bakmaya çalışın; Oluşturduğunuz görüntüyü indirmek (görüntüyü telifli yok!). Bu madde bir taslaktır. Wikipedia'ya bu makaleyi genişleterek yardımcı olabilirsiniz.Патриотизм

Кездейсоқ Мақалалар

Итмұрын (айрық)

Итмұрын (айрық)

Итмұрын: Итмұрын — раушангүлдер тұқымдасына жататын жапырақ тастайтын бұта не шырмауық өсімдіктер: ...
Эрмерсхаузен

Эрмерсхаузен

Эрмерсхаузен (нем. Ermershausen) — Германия Федеративтік Республикасының Бавария жерінде орналасқан ...
Эльтман

Эльтман

Эльтман (нем. Eltmann) — Германия Федеративтік Республикасының Бавария жерінде орналасқан қала. Төме...
IC 2921

IC 2921

галактика Бақылау мәліметтері (Дәуірі: J2000.0) Шоқжұлдызы Арыстан Тура шарықтауы 11h ...