Thu . 20 Jul 2020

erkek

Eyer (erkek) - ata binmek için kullanılan araçlardan biri; Eski zamanlardan beri göçebe insanların ihtiyaçlarını karşılamak için yaratılmış enfes ekipman ve sanat eserleri. Adam çok iyi ve güçlü bir ağaçtan kesiliyor. Erkek huş, akça ağaç yapmak için kullanılır. [1]


İçindekiler
1 Türleri
2 "Kazakların adamı" 3 Kur'an "erkek" 4 "Ashamai" erkeklerin özellikleri 5 Kaynaklar > Türler
Kazak erkekleri, Kırgız erkek, Rus erkek, erkek ve dişi ördekler, erkek koyun, erkek kuzu, kuyruklu erkek, erkek çocuk, kanlı erkek, vb. türleri. Bunlar arasında, Kazaklar dünyada çok popüler

"Kazak erkekleri" nin karakteri

Bir çift erkek: erkekler için erkekler, kemikleri ince ve kompakt, hafif. Böyle bir adamı dekore etmiyor, ama saçlarının çoğunu yapmaktan daha fazlasını yapıyor, erkekler için bir kadın, kemikleri ağır, altın, gümüş, mücevherler, kemikler, boynuzlar, deri, kürk ve kadife. ön kısmı: ön kaşları yüksektir, arka tarafı süslerle süslüdür.
İki kaşın ortasındaki kemer ağacı.
Adamın beş bölümü yapıldıktan sonra, ön kaşlar iki yapıştırıcının astarını arkaya yerleştirin, ardından arka çiti bir araya getirin ve ahşap kolu iki kaşın arasına yerleştirin ve ahşap bir çerçeveyle sabitleyin. İki menteşe, insanın önüne, orta delikteki deliğe, kafanın önündeki menteşelere ve iki arka ucun arkasındaki deliklere ve arkadaki deliklere sahiptir ve bu delikler gerekli gümüş eşya makaraları ile donatılmıştır. Erkek kısımlarını maskelettikten sonra deri kuşaklarına sardı ve kenarlarını gümüş çivilerle soydu. Gümüş erkeklerin önü, sırt kaşları tamamen gümüş, çiviler ve bazen değerli taşlarla kaplıdır. Ayakkabı, atkı, nakış ve tüm süslemeler gümüş renkte yapılır.
Kur'an-ı Kerim erkekler
Vücut çok karmaşık, dayanıklı ve rahat - bu doğal bir erkek. Böyle bir adam 18, bazen daha fazla tahta parçacıktan oluşur. Yapıştırıcı bir deve maskesi ile sırlanmıştır ve adamın koltuğu kalın deri süslemeyle doludur ve gümüş süslemeler ve değerli taşlarla süslenmiştir. Oğlan çocuğa üç veya dört yıl sürmeyi öğretti. "Ashamai" adamı karmaşık değildi, adamın arkasındaki ön kaşları iki ucundan sökülmüş, uzun ve deliklerden oluşuyordu. Bir bebek bir erkeğe konduğunda, çubuğundaki deliği tutar, atı sıkıca tutar ve kayışı üzerine koyar.


↑ Kazak kültürü. Ansiklopedik Referans. Almatı: "Aruna Ltd.", 2005 ISBN 9965-26-095-8


Ер

Кездейсоқ Мақалалар

Протон

Протон

 Басқа мағыналар үшін Протон (айрық) деген бетті қараңыз. Протон Протон[1](грекше prоtos ...
Дондығұл

Дондығұл

 Қазақстан, Қарағанды облысы Ұлытау ауданы Тау жүйесі Арғанаты Пайда болған кезеңі Архе...
Фукар

Фукар

Фукар (фр. Foucart) — Франциядағы коммуна. Жоғарғы Нормандия аймағына қарасты Сен-Маритим департамен...
Шеванн (Кот-д'Ор)

Шеванн (Кот-д'Ор)

Шеванн (фр. Chevannes) — Франциядағы коммуна. Бургундия аймағына қарасты Кот-д'Ор департаментінде ор...