Sun . 19 Jun 2019

John Abruzzi

john abruzzi, john abruzzi prison break
John Abruzzi Prison Break dizisinin karakterlerinden biri. Bu karakteri Peter Stormare canlandırmaktadır.

Duvarların arkasında ünü güce dönüştü. Diğer mahkûmlar, hatta katiller, Abruzzi'ye bulaşmaktan korkuyorlar. Ceza memurları kurallarına rağmen Abruzzi cezaevi iş kollarını işletiyor.

Abruzzi iki cinayet ve iki de cinayete teşebbüsten suçlu bulunarak hapse atıldı. Otto Fibonacci Abruzzi aleyhinde tanıklık etti. Böylelikle Abruzzi Fibonacci’den nefret etmeye başladı ve şimdi öcünü almak istiyor. Abruzzi'nin bu tavrı Fibonacci'i tanık koruma programına girmeye zorladı.

Mahkûm “iş arkadaşı” Philly Falzone, başka bir iş arkadaşı Anthony Smallhouse, karısı Sylvia Abruzzi, kızı Nicole Abruzzi, oğlu John Abruzzi Jr., müdürü Brian Knowlton tarafından ziyaret edildi. C ile sınıflandırılarak PI’da çalışma yetkisi aldı. Mıcheal Scofield ın ayağındaki iki parmağını kesmiştir.

Uyarı: Yazının devamı, eserin konusu hakkında ayrıntılı bilgi içermektedir.

Konu başlıkları

 • 1 Görünüm
  • 1.1 1. Sezon
  • 1.2 2. Sezon
 • 2 Dış bağlantılar

Görünüm

John Abruzzi devamlı karakterlerdendir, birinci sezonun on üçüncü bölümü "End of the Tunnel"'de yaralanana kadar her bölümde oynamıştır. Altı bölüm sonra "The Key" bölümünde tekrar karşımıza çıkar. Karakter ikinci sezonun dördüncü bölümü "First Down"'da ölür.

1. Sezon

Abruzzi Chigago mayfasının eski patronu olmasından dolayı Fox River mahkûmları arasında ünlü biridir. O Fox River'da çeşitli işlerde çalışan mahkûmların bulunduğu hapishane iş kollarını yönetir. Onun adamları hapishane duvarları arasında fazla karışanları olmadığından özgürce dolabilirler özellikle gardiyanaların lideri Yüzbaşı Bellick onlara karışmaz çünkü Abruzzi'nin çetesi ona dışardan ödeme yapmaktadır. Abruzzi Fibonacci'nin yerini öğrenebilmek için büyük çaba sarf eder hatta onun yerini öğrenebilmek için Michael'ın iki ayak parmağını keser. Abruzzi bunu Michael'dan kolayca öğrenemiyeceğini anlar ve onunla anlaşma yaparak hapishane dışındakileri kandırır.

T-Bag kaçış planından kuzeni James'e bahsettiğini söyleyince, Abruzzi dışarıdaki adamlarından birine bir hafta içinde James'i ortadan kaldırmasını söyler. Adamı kaçırıken problem çıkar James 5 yaşındaki çocuğunu kalkan olarak kullanırken çocuğu ölür. Bu durumdan Abruzzi derin bir üzüntü duyar, T-Bag'i adamları bir odaya kapatır. T-Bag hayatının tehlikede olduğunu anlayınca kaçış planından ayrılmayı kabul eder. Abruzzi dışarı çıkmak için arkasını döner fakat bütük bir hata yapar, T-Bag elindeki jiletle onun boğazını keser.

Abruzzi tedavi edilmek için helikopterle Fox River'dan ayrılır. Bu Michael'ın kaçış planını karıştırır çünkü kaçış sonrası Abruzzi'nin uçağını kullanacaklardı. Abruzzi kurtulup tekrar takıma dahil olduğunda değişmiş biri olduğu anlaşılır. Aşırı derecede dine dönmesinin sebebi duvarında İsa resmi görmüş olmasıdır. O, Michael, Lincoln ve diğer mahkûmlar kaçmayı başarırlar. Kaçış sırasında T-Bag kendini Michael'a kelepçeler. Bunun üzerine Abruzzi'de T-Bag'in elini balta ile keser, T-Bag gruptan ayrılmak zorunda kalır. Abruzzi uçak onları almadan gidince geride kalan beş kişiden biriydi.

2. Sezon

Kaçışın sabahında, John Abruzzi ve diğer kaçak arkadaşlarını yetkililerden kaçarken buluruz. Yavaş ilerleyen bir yük treni onlarla yetkilerin arasını açmaya yeter, Kaçakların durmunu bilen ödül avcıları beş kaçağa tuzak kurar. Avcılardan biri silahını düşürür, kaçaklar onu arazi aracı el koyar ve Michael'ın Oswego'da bir mezarlığa sakladığı giysileri bulmaya giderler. Giysilerini değiştirdikte sonra kaçakların yolları ayrılır.

Abruzzi ailesiylle buluşur ve birlikte bir kargo gemisiyle Sardunya'ya kaçmayı planlarlar. O ve ailesi ayrılmadan önce Abruzzi Otto Fibonacci'nin Washington D.C.'nin dışında bir motelde kaldığını öğrenir. Abruzzi'nin öncelikli sonu buydu fakat karısına bir söz vermişti. Ajan Mahone'nun kurduğu tuzaktan kurtulur ve FBI ona tekrar tuzak kurar. Abruzzi elinde silahla motel odasının dışında yürümektedir. Mahone Abruzzi'ye silahını bırakmasını, ellerini başının üzerine koyup diz çökmesini söyler. Abruzzi onunla alay eder ve "Ben sadece Tanrı'nın huzurunda diz çökerim, burda O'nu göremiyorum" der. Abruzzi silahını kaldırır ardından Mahone'u koruyan FBI ekibi ateş ederek Abruzzi'yi kalbura çevirir. O "Fox River sekizlisi"nden ikinci ölendir.

Dış bağlantılar

 • John Abruzzi biyografisi - Fox.com

john abruzzi, john abruzzi actor, john abruzzi breaking bad, john abruzzi death, john abruzzi gif, john abruzzi kill, john abruzzi prison break, john abruzzi real name, john abruzzi t-bag, john abruzzi wiki


John Abruzzi Hakkında Bilgi

John Abruzzi


 • user icon

  John Abruzzi beatiful post thanks!

  29.10.2014


John Abruzzi
John Abruzzi
John Abruzzi konusunu görüntülemektesiniz.
John Abruzzi nedir, John Abruzzi kimdir, John Abruzzi açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and video

Rastgele Yazılar

Just Dance

Just Dance

"Just Dance", Amerikalı şarkıcı Lady Gaga'nın çıkış şarkısı. 8 Nisan 2008'de The Fame albümünün ilk ...
Zeytinköy, Efeler

Zeytinköy, Efeler

Zeytinköy, Aydın'ın Efeler ilçesine bağlı bir mahalle. Efeler'in mahalleleri ...
Mersin İdman Yurdu A2

Mersin İdman Yurdu A2

Şu anki sezon Mersin İdman Yurdu, 1925 yılında Mersin'de kurulan Türk spor kulübüdür.Taraftar gru...
Ersin Kuruel

Ersin Kuruel

Ersin Kuruel d 9 Temmuz 1971; Erfelek, Sinop Türk profesyonel güreşçi 2002 - 2009 yılları arasında r...