İş İngilizcesi


İş İngilizcesi, özellikle iş alanına yönelik İngilizce (Business English). İşle ilgili kelime ve kavramları, iletişim biçimlerini, mektup örneklerini vb içerir. Birçok dil kursunun yurtiçi ve yurtdışında İş İngilizcesine yönelik eğitim programları bulunmaktadır.

İşle ilgili başlıca şu alanlarda kullanılan temel İngilizce kelimeler ve kavramlar İş İngilizcesi kapsamına girer: pazarlama (marketing), iletişim (telecommunications), sunum (presentation), satış (selling), reklamcılık (advertising), muhasebe (accounting), para (money), finans (finance), ekonomi (economics), alışveriş (shopping), ticaret (trade), iş-çalışma (job, business - work, working), kariyer (career), yönetim (management), bankacılık (banking), ithalat-ihracat (import-export), taşımacılık-lojistik (transportation-logistics), yolculuk-ziyaret (travel-visit)

Günümüzde İngilizce'nin uluslararası bir iletişim aracı haline geldiği düşünülürse, özellikle yurtdışı ile iş yapan kurumların bu alana önem vermesi ve bu konuda deneyimli kişileri istihdam etmesi gerekir. Üniversitelerin Yabancı Dil (İngilizce) ile İktisadi ve İdari Bilimler (İşletme, İktisat, Ekonomi, Dış Ticaret vb) bölümleri öğrencilerinin, gelecek iş yaşamları için önem vermeleri gereken bir konudur. İngilizce'de sıkça kullanılan bazı kelimelerin iş alanı söz konusu olduğunda farklı bir mana taşıyabileceği unutulmamalıdır.

Dış bağlantılar

  • Şirket personeli için özel İş İngilizcesi eğitimi ne kadar gerekli?


İş İngilizcesi Hakkında Bilgi


İş İngilizcesi
İş İngilizcesi

İş İngilizcesi Hakkında Video


İş İngilizcesi konusunu görüntülemektesiniz.
İş İngilizcesi nedir, İş İngilizcesi kimdir, İş İngilizcesi açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and videoRastgele Yazılar

Sosyal Hesaplar

Facebook Twitter VK
Copyright © 2014. Türk Arama Motoru