Tue . 19 Apr 2019

Interpol (müzik grubu)

interpol muzik grubu, interpol müzik grubu isimleri
Interpol, 1997 yılında New York'ta kurulmuş Amerika kökenli bir gruptur.

Grubun üyeleri Paul Banks (vokal, ritim gitar), Daniel Kessler (baş gitarist, arka vokal), Carlos Dengler (bas gitar), Sam Fogarino (davul)'dur.

Interpol'ün ilk albümü Turn on the Bright Lights (2002) iyi eleştiriler almış,ünlü müzik dergisi NME tarafından 2002'nin en iyi 10 albümü arasında gösterilmiştir. Ayrıca Pitchfork Media tarafından 2002 yılının en iyi albümü seçilmiştir. Daha sonra gelen Antics (2004) ve Our Love to Admire (2007) albümleri grubun başarısını onaylatmış ve müzik dünyasındaki yerini kalıcılaştırmıştır.

Konu başlıkları

 • 1 Grup tarihi
  • 1.1 Kuruluş
 • 2 Albümler
  • 2.1 Turn on the Bright Lights
  • 2.2 Antics
  • 2.3 Our Love to Admire
 • 3 Diskografi
  • 3.1 Albümler
 • 4 Referanslar
 • 5 Dış bağlantılar

Grup tarihi

Kuruluş

Grubun temelleri tüm üyeleri öğrenci iken New York Üniversitesi'nde atılmıştır. Gitarist Daniel Kessler bir süredir grup kurma arayışı içerisindeydi.Tam o sırada baterist Greg Drudy ile tanıştı. Kessler'ın tarih sınıfında tanıştığı Carlos Dengler da gruba katıldı. Kessler Paris'te okurken tanıştığı Paul Banks ile tanıştı. Daha sonra yolda karşılaştığı Paul Banks'e grubun solistliğini teklif etti. 2000 yılında Greg Drudy gruptan ayrıldı. Kessler onun yerine bir giyim mağazasından tanıdığı Sam Fogarino'yu gruba kattı.

Albümler

Turn on the Bright Lights

Turn on the Bright Lights 19 Ağustos 2002 yılında Matador Records etiketiyle yayınlandı. 2002 yılının en iyi albümleri arasında görüldü. Birçok Top 10 listesinde kendine yer buldu. Pitchfork tarafından yılın en iyi albümü seçildi. Grup bu albüm için geniş bir tur gerçekleştirdi. Bu tur sırasında grubun tanıtımına önemli katkıda bulunan televizyon programlarına katıldı. Albümün adı NYC şarkısındaki sözlerden gelmektedir. Albümdeki şarkılardan "Untitled" Amerikan televizyon serisi Friends'de 9. sezonun son bölümünde kullanıldı.

Antics

Grup yeni albümün kayıtları için 2003 yılında tekrar toplandı. 28 Eylül 2004'te ikinci albüm Antics yine Matador Records etiketilyle yayınlandı. Albümde bulunan "Slow Hands", "Evil", "C'mere" gibi parçalar Interpol'ün ilk defa İngiltere listelerinde Top 40'a girmesini sağladı. Ayrıca ilk albümde olduğu gibi yılın en iyi on albüm listelerinde kendine yer buldu. Grup bu albüm sonrası çıktığı turda daha çok sayıda ve daha büyük mekanlarda çalmaya başladı. Interpol'ün Antics turu 18 ay sürdü. Bu süre zarfında U2 ve The Cure gibi gruplarla beraber çalma şansı buldular. Ayrıca grup tur sırasında televizyon dizisi Six Feet Under için bir şarkı besteledi. Albümde bulunan "Evil" şarkısı Grey's Anatomy dizisinin birinci sezonunda kullanıldı.

Our Love to Admire

Mart 2006'da baterist Sam Fogarino grubun yeni bir albüm için çalıştığı doğruladı. Ayrıca grubun farklı bir firma ile çalışmak üzere Matador Records ile yollarını ayırdığınıda onayladı. Daha sonra grubun Capitol Records ile anlaştığı açıklandı.

Grup çıktığı turda Avrupa ve Amerika'yı dolaştı.Küçük mekanlarda çalarak bazı denemelerde bulundular. Albüm 10 Temmuz, 2007'de yayınlandı. Billboard Top 200 listesinin 4. sırasına yerleşerek müzik piyasasına etkileyici bir giriş yaptı.

Interpol ilk defa bu albümde klavyelere ağırlık vermeye başladı.Bunun sonucu olarak albüm öncekilere oranla daha çeşitli bir yapıya büründü. "Slow Hands" ve "Evil" gibi parçalarla benzer bir iki parçanın yanında "The Lighthouse" gibi daha deneysel parçalara yer verildi. Grup albümün turunda Chicago'daki Lollapalooza festivalinde headliner olarak sahne aldı.

Diskografi

Albümler

 • Turn on the Bright Lights (19 Ağustos, 2002)
 • Antics (28 Eylül, 2004)
 • Our Love to Admire (10 Temmuz, 2007)

Referanslar

 1. http://www.nme.com/reviews/albums/oftheyear
 2. http://www.pitchforkmedia.com/article/feature/38222-staff-list-top-50-albums-of-2002/page_5
 3. http://www.interpolnyc.com/

Dış bağlantılar

 • Resmi Web Site
 • MySpace
 • Interpol Diskografisi
 • Last.fm

interpol muzik grubu, interpol muzik grubu, interpol müzik grubu isimleri, interpol müzik grubu isimleri


Interpol (müzik grubu) Hakkında Bilgi

Interpol (müzik grubu)


 • user icon

  Interpol (müzik grubu) beatiful post thanks!

  29.10.2014


Interpol (müzik grubu)
Interpol (müzik grubu)
Interpol (müzik grubu) konusunu görüntülemektesiniz.
Interpol (müzik grubu) nedir, Interpol (müzik grubu) kimdir, Interpol (müzik grubu) açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and video

Rastgele Yazılar

Just Dance

Just Dance

"Just Dance", Amerikalı şarkıcı Lady Gaga'nın çıkış şarkısı. 8 Nisan 2008'de The Fame albümünün ilk ...
Zeytinköy, Efeler

Zeytinköy, Efeler

Zeytinköy, Aydın'ın Efeler ilçesine bağlı bir mahalle. Efeler'in mahalleleri ...
Mersin İdman Yurdu A2

Mersin İdman Yurdu A2

Şu anki sezon Mersin İdman Yurdu, 1925 yılında Mersin'de kurulan Türk spor kulübüdür.Taraftar gru...
Ersin Kuruel

Ersin Kuruel

Ersin Kuruel d 9 Temmuz 1971; Erfelek, Sinop Türk profesyonel güreşçi 2002 - 2009 yılları arasında r...