Hugo Boss


Hugo Boss AG Erkek ve kadın giyim konusunda uzmanlaşmış, Metzingen merkezli halka açık hazır giyim üreticisidir. İsmini kurucusu moda tasarımcısı Hugo Boss'dan almıştır.

Hugo Boss'un şu anda 110 ülkede en az 6100 satış noktası vardır. Hugo Boss AG 1,000'den fazla mağaza ve franchise dükkanı ile yaklaşık 330 perakende mağazalarına sahiptir.

2008 yılından bu yana, Hugo Boss cep telefonları ve ilgili aksesuarları geliştirmekte ve aynı zamanda Boss markası altında bir çocuk moda koleksiyonu başlatmıştır. Samsung Electronics ve HTC Corporation ile bir anlaşması olmuştur.

Hugo Boss, 1924 yılında Stuttgart'ın küçük bir kasabası olan Metzingen'de giyim firması olarak çalışmaya başladı. Ancak zamanın Almanyası'nda ekonomik kriz nedeniyle, 1930 yılında iflasa zorlandı ve yeni bir iş kurmak amacı ile 1931 yılında Nazi partisi'ne üye oldu. SA, SS, Hitler Gençliği, NSKK ve diğer parti örgütlerine lisanslı üniforma (resmi tedarikçisi) yaptı. 1933 yılında Adolf Hitler'in yükselişi ile birlikte, Boss'un işi de gelişmeye başladı. Savaşın sonraki yıllarında talebi karşılamak için, Polonya ve Fransa'daki esirleri zorla fabrikalarda kullandı.

1932'den 1942 yılına kadar kullanımda olan Nazi Schutzstaffel veya SS'in (NSDAP milis ve askeri gücü) tüm siyah elbise ve üniforması SS-Oberführer Dr. Karl Diebitsch ve grafik tasarımcı Walter Heck tarafından tasarlandı. Hugo Boss firması, kahverengi SA gömleği ve Hitler Gençliği siyah-kahverengi üniforma ile birlikte bu siyah üniformaları üreten firmalardan biri oldu.

Kaynakça

  • Hugo Boss İngilizce Wikipedia maddesi


Hugo Boss Hakkında Bilgi

Hugo Boss

Hugo Boss
Hugo Boss

Hugo Boss Hakkında Video


Hugo Boss konusunu görüntülemektesiniz.
Hugo Boss nedir, Hugo Boss kimdir, Hugo Boss açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and videoRastgele Yazılar

Sosyal Hesaplar

Facebook Twitter VK
Copyright © 2014. Türk Arama Motoru