Hidan


Bu maddenin konusuna aşina iseniz maddeyi genişleterek onun kayda değer olduğunu ortaya koyun. Bu sorunu çözmenin en iyi yolu, konu hakkında, maddenin yazarı ve konusundan bağımsız taraflarca yayımlanmış kaynaklar vermektir. Eğer kayda değerliği kanıtlanamazsa, maddenin Türk Arama Motoru:Silme politikası gereği silinmeye uygunluğu, muhtemelen göz önüne alınacaktır.

Bu madde Eylül 2011 tarihinden bu yana işaretli olarak durmaktadır.

Hidan,(2 Nisan-tarihi izlenme zamanına göre değişir. ) Yugakure'de doğdu.Bilinmeyen nedenler dolayısıyla Jashinist bir ninja olmuştur.

Jashinism,Lord Jashin adlı bir Tanrı'ya inanmaktır.Oldukça şeytani,ölümcül ve tehlikeli bir dindir.Bu inançta insan öldürülerek ölümsüzlük elde edilir.Dünya'da pek de yaygın değildir.Japonya'da çıkmıştır.Bu dinin sembolü çember ve içindeki ters üçgendir.

Kakuzu ile İlişkisi

Hidan bunun üzerine dinine uyarak ayinler yapar.Bundan oldukça zevk alır.Katliamlar yapar.İşte Hidan,Akatsuki’ye sesini böyle duyurur.Ve Akatsuki’ye katılır. Partneri Kakuzu’dur.Kakuzu ile her ne kadar anlaşamasalar bile ikisi de birbirini öldüremediklerinden dolayı grup olmuşlardır.Birbirlerinden oldukça nefret ederler.Birbirlerini öldürebilecek kadar zıtlaşırlar.Animede birlikte oldukları bölümde sıkça tartışirlar.

Gücü ve Teknikleri

Hidan aslında tam olarak ninja gibi dövüşmez.dövüşü dinine bağlı olarak en bilineni Curse Technique:Death Controlling Possessed Blood’tur.Bu teknikte Hidan,seçtiği kurbanın çok az bile olsa kanın tatmasıdır.Kanını tatmasının sebebi,yapacağı ayinin kimin üzerine olacağını belirlemektir.Kanı almak için üç bıçaklı scythe kullanır. Kanı tattıktan sonra çemberin içine girer ve farklı bir forma dönüşür.

Bu forma dönüştükten sonra ve çemberin içinde kaldığı sürece kendisine uyguladığı fiziksel darbeleri karşısındaki alır.Fakat Hidan’a bu darbeler işlemez.Bunu nedenini Hidan’ın inandığı dinin bir hediyesi gibi düşünebiliriz.

Hidan yine dininin gösterdiği bir güçten doğarak kafası bedeninden ayrılırsa hareket edemez,ama yaşayabilir.İşte o sırada Kakuzu onu kollarından çıkardığı ipler ile diker.

Asuma vs. Hidan

Asuma,arkadaşını ölümünün sonucunda Hidan’ı öldürmek için takım kurar.Ve savaşa başlarlar.Asuma’nın kanını Hidan aldıktan sonra tadar ve ayini başlatır.Shikamaru onu başta durdurur.Fakat ani bir dalgınlık ve zayıf düşmekten dolayı Hidan zayıf anda Asuma’yı öldürür.Bunu üzerine Kurenai yıkılır.

Shikamaru vs. Hidan

Shikamaru,öğretmeninin ölümü üzerine intikamını almak için Hidan ile dövüşür.Dövüşte Shikamaru bir yol ile Kakuzu’nun kanını alır ve tüpe koyar.Bu tüpü Hidan tam Shikamaru üzerine ayin yaparken silahına damlatır ve Hidan Shikamaru’nun kanını aldığını sanıp Kakuzu’nun kanını tadar.Kakuzu’yu yaralar.Shikamaru Hidan’ı dövüşte ağaca bağlar ve patlatma kunaisi ile yeri patlatır.bir çukur oluşur.oraya Hidan’ın kafası kesik bir biçimde gömer.Sonuç olarak Hidan yenilir.Ölüp ölmediği tam olarak belli değildir.Çünkü sadece bedeni kafasından ayrılmıştır.

Manga

Hidan mangada 312. bölümde görülmüştür.bundan sonraki 4-5 bölüm sonrasında bir daha görünmemiştir.Ama manganın 532. bölümünde Kakuzu’nun Kabuto tarafından diriltilmiş olan vücudu Hidan’ın ölmediğini söylemiştir.Hidan Hakkında Bilgi


Hidan
Hidan

Hidan Hakkında Video


Hidan konusunu görüntülemektesiniz.
Hidan nedir, Hidan kimdir, Hidan açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and videoRastgele Yazılar

Sosyal Hesaplar

Facebook Twitter VK
Copyright © 2014. Türk Arama Motoru