Sat . 20 Jun 2020
RU | UK | KK | BE | EN |

Henry Pope

henry pope prison break, henry pope
Warden Henry Pope, Stacy Keach'in canladırdığı Amerikan Fox televizyonunda yayınlanan Prison Break dizisi karakteridir. Pope Fox River Eyalet Hapishanesi onsekiz yıllık müdürüdür. O kendini mahkumların ıslah edilip topluma kazandırmasına adamıştır. Pope mahkumları topluma kazandırmak için hapishane iş kollarını kurup buradaki çeşitli iş kollarında çalıştırır.Ayrıca mahkumların lise dengi diploma hatta lisans derecesi yapması için eğitim programları hazırlamıştır.Pope, Judith ile 39 yıllık evlidir.

Konu başlıkları

 • 1 Görünüm
  • 1.1 1. Sezon
  • 1.2 2.Sezon
 • 2 Notlar
 • 3 Dış bağlantılar

Görünüm

Uyarı: Yazının devamı, eserin konusu hakkında ayrıntılı bilgi içermektedir.

1. Sezon

Pope 40. evlilik yıl dönümünde eşi Judy'ye Tac Mahal'ın bir maketini vermeyi düşünür. Fakat yapımı yavaş ilerlediğinden yapı mühendisi olan Michael'den yardım ister. Michael'da kaçış planını yürütebilmek için memnuniyetle kabul eder.

Yıllar önce Toledo'da Pope'nun bir çocuğu olur, Will Clayton aralarında bir anlaşmazlık olur ve 18 yaşındayken vefat eder. Pope hadiseyi eşine anlatmak ister fakat ona Will hakkında hiçbir şey söylemez. Ajan Kellerman ve Hale, Pope'a Michael'ı başka bir hapishaneye naklettirmezse bu bilgiyi kullanarak şantaj yapmaya çalışırlar, bu tehditleri boşa gider Pope eşine Will'den bahseder ve Michael'ın nakil işlemlerini durdurur. Herhalde eşi onu affetmiştir çünkü Michael Tac Mahal maketinin yapımına devam eder.

Pope, Michael'ın yapı mühendisi ve kibar biri olması nedeniyle ona saygı gösterir.Her ikisinin arasında karşılıklı saygı ve güven giderek artmaktadır, Michael sıksık Pope'un odasına gidip Tac Mahal projesine yardım etmektedir. Pope Michael'a güvendiğinden sıksık ofisinden ayrılıp onu yalnız bırakmaktadır. Kaçıştan bir gece önce, Michael Müdür Pope'un boğazına bıçak dayar ve O'da Lincoln'ü mecburi olarak hücresinden çıkartır. Pope şok geçirir Michale tarafından ihanete uğramıştır. Hemen polislere haber verir.

2.Sezon

Ajan Mahone, Dr. Sara Tancredi'ye kuşkulu sorular sormasından sonra, Pope çalışanlarına ne kadar bağlı olduğunu hatırlar. Pope Bellick'i üç ay süreyle işinden uzaklaştır, Bellick bu karara itiraz eder ve komitenin hakkında yaptığı incelemeden sonra Pope iki hafta ceza alır. Pope ofisinin dışındayken Tac Mahal maketini hatırlar, Michael'a sinerlenir ve maketi parçalar.

Pope Fox River'daki müdürlük görevini devrettiği Ed Pavelka selefini hatırlar ve hata yapmamak için yemin eder.

Diziden onbeş bölüm uzak kalır "Bad Blood" bölümünde can alıcı bir rolle geri döner. Michael Pope'un Frank Tancredi'nin Lincoln'ü temize çıkartacak delili sakladığı kulübün üyesi olduğunu öğrenir. Lincoln, Michael ve Sara delilin yeri sormak için Pope'un evine gider. Ateşli bir tartışmanın ardından Michael silahını Pope'a doğrultur, Pope kabul etmek zorunda kalır, fakat Michael'ın hapishaneye geri dönmesi şartıyla.Pope kanıtın bir kopyasını alır, bu kopyada Steadman'nın öldüğü sanıldığından iki hafta sonra Başkan Reynolds ve Terrence Steadman arasında geçen konuşma kaydı vardır. Ajan Kim Pope'u durdurmaya kalkışır fakat Michael, Lincoln ve Kellerman onu kurtarır. Michael Pope'u evine bırakır Pope ona geri dönmesine gerek olmadığını söyler.

Notlar

 • Pope, Michael'a Şah Cihan'nın Tac Mahal'ın karşısına "Black Tac Mahal" yaptıracağını fakat en sevdiği oğlu tarafından tahttan indirildiği için bunu bitiremediğine dair bir hikâye anlatır. Bu hikâye aslında Pope Ve Michael arasındaki ilişkisi sembolize ediyordu, Michael onun hapishanede "en sevdiği oğluydu" ve Tac Mahal bitmeden Pope'a ihanet eder.
 • Pope "Bad Blood" bölümünde geri döndüğünde karısına ne olduğu hakkında hiçbir bilgi yoktur.

Dış bağlantılar

 • Warden Henry Pope biyografisi - Fox.com

henry pope, henry pope, henry pope 1663, henry pope 1663, henry pope actor, henry pope actor, henry pope artist, henry pope artist, henry pope death, henry pope death, henry pope family history, henry pope family history, henry pope fowler, henry pope fowler, henry pope georgetown university alumni, henry pope georgetown university alumni, henry pope prison break, henry pope prison break, henry pope soundcloud, henry pope soundcloud


Henry Pope Hakkında Bilgi

Henry Pope


 • user icon

  Henry Pope beatiful post thanks!

  29.10.2014


Henry Pope
Henry Pope
Henry Pope konusunu görüntülemektesiniz.
Henry Pope nedir, Henry Pope kimdir, Henry Pope açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and video

Rastgele Yazılar

Koçköy, İspir

Koçköy, İspir

Koçköy, Erzurum ilinin İspir ilçesine bağlı bir köydür. Konu başlıkları 1 Tarihçe 2 Kültür 3 Co...
Hamam (film)

Hamam (film)

Hamam, İspanyol-İtalyan-Türk ortak yapımı 94 dakikalık bir film. Fimin yönetmenliğini Ferzan Özpetek...
Harvey

Harvey

Harvey, başrolde James Stewart' ın yer aldığı, Henry Coster tarafından yönetilmiş 1950 tarihli bir A...
NGC 1311

NGC 1311

Koordinat: 03s 20d 06,7sn; -52º 11' 14″ NGC 1311 Gözlem verisi Dönem J2000 Takımyıldız Saat...