Headcrab


Headcrab(Türkçesiyle kafa yengeci) ,Half-Life video oyunundaki hayali bir yaratık. İnsanların başına yapıştıktan sonra onları kontrol ederek birer Zombi'ye dönüştürür. Half-Life 2 'de farklı çeşitleri de bulunmaktadır.

Konu başlıkları

  • 1 Headcrab Çeşitleri
    • 1.1 Normal Headcrab
    • 1.2 Hızlı Headcrab
    • 1.3 Zehirli Headcrab

Headcrab Çeşitleri

Normal Headcrab

Kurbanının başına tutunarak onu yavaş ve kolay öldürülebilen normal zombiye dönüştürür. Aynı zamanda Half-Life 1 'de savaşılan Headcrab 'ler de bu türdendir. Ayrıca Half-Life 2: Episode Two'da da görüldüğü üzere Zombine adı verilen Combine (Half-Life)-zombi karışımı yaratığı da meydana getirir. Half-Life: Opposing Force'de ise kurbanının dönüşümünü uzatarak Gonome adı verilen daha gelişmiş ve çok kuvvetli zombileri meydana getirir.

Hızlı Headcrab

İlk olarak Half-Life 2 'de karşımıza çıkan bu Headcrab türü kurbanlarının vücudunun büyük bir kısmını yer. Bu tür, hızlı zombileri oluşturur. Öldürülmesi normal zombilere göre zordur. Çok hızlı hareket ederler ve duvarlarda bile yürüyebilirler.

Zehirli Headcrab

Yine ilk olarak Half-Life 2 'de tanıştığımız bu tür de gruplar halinde tek bir kişinin üzerine yapışır. Biri başta iken kişinin sırtında bulunanlar ise düşmanın üzerine atlayarak onu zehirler. Yenilmesi en zor zombi türünü oluşturur.Headcrab Hakkında Bilgi

Headcrab

Headcrab
Headcrab

Headcrab Hakkında Video


Headcrab konusunu görüntülemektesiniz.
Headcrab nedir, Headcrab kimdir, Headcrab açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and videoRastgele Yazılar

Sosyal Hesaplar

Facebook Twitter VK
Copyright © 2014. Türk Arama Motoru