Hasan Âlî Yücel Anadolu Öğretmen Lisesi


Ankara Hasan Âli Yücel Anadolu Öğretmen Lisesi (HAYAL), Türkiyenin başkenti Ankara'da yer alıp, temel amacı öğretmen yetiştiren yükseköğretim kurumlarına öğrenci hazırlamaktır.

Okul ismini Türkiye'nin ilk Milli Eğitim Bakanı ve Köy Enstitüleri'nin kurucusu Hasan Âli Yücel'den almıştır.

Konu başlıkları

 • 1 Başarıları
 • 2 Sosyal Hayat
 • 3 Ulaşım
 • 4 Kaynaklar
  • 4.1 Dipnotlar
 • 5 Dış bağlantılar

Başarıları

Yakın bir tarihte faaliyete geçmesine rağmen bugüne kadar ÖSS ortalamasında Türkiyenin sayılı okulları arasında yer almaktadır.

İlk ÖSS birincisini 2005 yılında Yabancı Dil İngilizce ek puan türünde çıkarmıştır. Ayrıca 2007 ÖSS'de Eşit Ağırlık-2 puan türünde Türkiye 2.ciliğide bulunmaktadır.

2010 LYS'de Dil 1 puan ve Dil 2 türünde Türkiye 2.ve Dil 3 puan türünde Türkiye 3.,Dil 1 puan türünde 17.,21.,27.,50.,90.,144.,177.,204,244 ve 288 Dil 2puan türünde Türkiye 90. ve 111.Bu dönemde 14 öğrenciden 7'si Boğaziçi üniversitesinden teklif almış bunu sadece iki öğrenci değerlendirmiştir. Böylece, 2 öğrenci Boğaziçi İngilizce Öğretmenliği,2 öğrenci Bilkent Mütercim Tercumanlık,8 öğrenci ODTÜ ingilizce öğretmenliği , 1 öğrencisi Hacettepe İngilizce Öğretmenliği ve 1 öğrencisini Gazi İngilizce Öğretmenliğine kazandırmıştır. 2003 yılında ise Kerim Yiğit adlı öğrencimiz Gazi üniversitesini kazanmıştır.

2011 LYS' de Dil-3 puan türünde Türkiye 2.si, Türkiye 7.si, Türkiye 19.su, Türkiye 119.su, Türkiye 129.su, Dil 1 puan Türünde Türkiye 251.si çıkmıştır.

Kültürel-Sportif: HAYAL öğrencileri her yıl çeşitli sportif ve kültürel yarışmalara katılmaktadır. Ayrıca katıldıkları bu yarışmalardan elde etmiş oldukları dereceleri vardır.

Sosyal Hayat

Okulun sosyal hayatı geçtikçe gelişmekte, tüm imkanlarını sosyal hayat için kullanmaktadır. Okul ek olarak düzenlenen yarışma ve olimpiyatlara her yıl öğrenci göndermektedir. Okul çevre kulubü ve okul çevre gönüllüleri öğretmen ve öğrencileriyle, ağaçlandırma ,çevre güzelleştirme ve temiz çevre gibi çalışmalar yapmaktadır.

Ulaşım

 • Kızılay/Güvenpark otobüs durakları: (134-134/2) Güvenpark-Çiğdem Mahallesi otobüsleri
 • Kızılay Güvenpark dolmuş durakları: Çiğdem Mahallesi Dolmuşları
 • Ulus dolmuş durakları:Çiğdem Mahallesi Dolmuşları
 • Sıhhıye:Çiğdem Mahallesi Dolmuşları


Kaynaklar

Dipnotlar

 1. ^ Ntvmsnbc
 2. ^ Haberler.Com
 3. ^ Hasan Ali Yücel Anadolu Öğretmen Lisesi web sitesi
 4. ^ Hürriyet

Dış bağlantılar

 • Ankara Hasan Âli Yücel Anadolu Öğretmen Lisesi genelağ sayfası


Hasan Âlî Yücel Anadolu Öğretmen Lisesi Hakkında Bilgi


Hasan Âlî Yücel Anadolu Öğretmen Lisesi
Hasan Âlî Yücel Anadolu Öğretmen Lisesi

Hasan Âlî Yücel Anadolu Öğretmen Lisesi Hakkında Video


Hasan Âlî Yücel Anadolu Öğretmen Lisesi konusunu görüntülemektesiniz.
Hasan Âlî Yücel Anadolu Öğretmen Lisesi nedir, Hasan Âlî Yücel Anadolu Öğretmen Lisesi kimdir, Hasan Âlî Yücel Anadolu Öğretmen Lisesi açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and videoRastgele Yazılar

Sosyal Hesaplar

Facebook Twitter VK
Copyright © 2014. Türk Arama Motoru