Hanok'un Kitabı


Apokrif kutsal metinlerden sayılmayan, ancak Kitabı Mukaddes'te (Eski ve Yeni Ahit) yer yer bahsedilen kitap. Kitaptaki çeşitli atıflar dini çevreleri rahatsız etmiş ve kutsal kitaplar külliyatından çıkarılmıştır. İki farklı nüshası vardır. Biri yakın zamanda bir Rus manastırında bulunmuş ve Slav dilinde muhafaza edilmiştir. Adı "Hanok'un Sırlar Kitabı"dır. İkinci kitap ise "Hanok'un Kitabı"dır. Bu kitap 1772 yılında James Bruce tarafından bir Habeş manastırında bulunmuştur.Tanrı'nın gökten kovduğu meleklerin yeryüzüne inmesinden ve NEPHILIM i başlatmasından söz eder.

Lut Gölü Tomarları arasında bulunmuştur. Antik bir metindir, Hıristiyanlık öncesi. Apokrif edebiyatın bir parçası. Dünyanın yok oluşunu öngörüyor. Hanok'un Kitabı bize önünde sonunda kendi bekamız için Lucifer'in çocuklarıyla (şeytan) dövüşmek zorunda kalacağımızı söylüyor. Ve onlar katliamlar yapar, acımasızca hükmeder ve yok ederken, korkunç ıstıraplar çektirir.

Hanok'un Jübileler Kitabı'nda. Bunlar,(şeytanlar) insan kadınlarıyla ilişkiye giren, cennetten kovulmuş melekler tarafından meydana getirilmiş canavarlar olarak tarif edilmişlerdir.

Kötü tohumlara ait tüm ruhları ve onların koruyucularını yok et, çünkü onlar günaha sapmış insanogullandır. Başka bir evsaneye göre de Nefilim adı verilen ırk Şıt peygamberin oğullarıyla Kabil in kızlarından dünyaya gelen kötü zihniyetli kişilerdir. Fakat olağanüstü özellikleri olduğu göz önüne alınırsa kovulmuş meleklerle insanlardan doğdukları daha inandırıcı gelir.Hanok'un Kitabı Hakkında Bilgi


Hanok'un Kitabı
Hanok'un Kitabı

Hanok'un Kitabı Hakkında Video


Hanok'un Kitabı konusunu görüntülemektesiniz.
Hanok'un Kitabı nedir, Hanok'un Kitabı kimdir, Hanok'un Kitabı açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and videoRastgele Yazılar

Sosyal Hesaplar

Facebook Twitter VK
Copyright © 2014. Türk Arama Motoru