Hacı Sabancı Anadolu Lisesi


Hacı Sabancı Anadolu Lisesi, 1955 yılında eğitim ve öğretim hayatına başlamıştır. Beylerbeyi Mahallesi'nde bulunmaktadır.

Konu başlıkları

  • 1 Tarihçe
  • 2 Eğitim
  • 3 Fiziksel Olanaklar
  • 4 Kaynakça
  • 5 Dış bağlantılar

Tarihçe

1957 yılında Bağlarbaşı Ortaokulu adıyla eğitim-öğretime başlamıştır. Bağlı bulundukları bina yetersiz kalınca 1958 yılında Kuzguncuk Marko Paşa Köşkü'nde eğitim-öğretime devam edilmiştir. 1966 yılına kadar Kuzguncuk'ta kalan okul, aynı yıl şimdiki binasına geçmiştir. 1979 yılında Beylerbeyi Lisesi'ne dönüştürülmüş, 1992 yılında ortaokul kısmına son verilmiştir.

1999 yılında VAKSA tarafından tamir ettirilen okul, aynı sene Süleyman Demirel tarafından "Hacı Sabancı Lisesi" adı ile açılmıştır. 2008 yılında karma liseden, anadolu lisesine dönüştürülmüştür.

Eğitim

Okul 4 yıllıktır. Lise, tanınmış üniversiteler olan Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi gibi yerlere öğrenci yerleştirmiştir. Okuldaki yabancı diller İngilizce ve Almanca’dır.

Okul, eğitim-öğretim başarısının yanı sıra, badminton, basketbol, voleybol, hentbol, satranç, tiyatro, halk oyunları, müzik, resim ile sosyal ve eğitsel faaliyetlerde de kendisinden söz ettirmeyi başarmıştır.

Fiziksel Olanaklar

Okul, üç blok halinde olmakla beraber ana bina 4 katlıdır. İkinci bina ise üç kattır. Tamamı kullanımda 20 adet derslik, fizik, kimya, biyoloji, bilgisayar laboratuvarları, kütüphane ve müzik odası bulunmaktadır.

Ayrıca psikolojik danışma rehberlik servis odası, bir adet öğretmenler odası ve üç adet idari oda bulunmaktadır. Okulda 1 adet spor salonu, halı saha ve kantin bulunmaktadır. Her sınıfta Fatih Projesi'ne bağlı olarak akıllı tahta bulunmaktadır.

Kaynakça

  • Hacı Sabancı Anadolu Lisesi Resmi Web Sitesi-Okulumuzun Tarihçesi
  • Hacı Sabancı Anadolu Lisesi Resmi Web Sitesi-Okulumuz Hakkında

Dış bağlantılar

  • Hacı Sabancı Anadolu Lisesi Resmi İnternet Sitesi


Hacı Sabancı Anadolu Lisesi Hakkında Bilgi


Hacı Sabancı Anadolu Lisesi
Hacı Sabancı Anadolu Lisesi

Hacı Sabancı Anadolu Lisesi Hakkında Video


Hacı Sabancı Anadolu Lisesi konusunu görüntülemektesiniz.
Hacı Sabancı Anadolu Lisesi nedir, Hacı Sabancı Anadolu Lisesi kimdir, Hacı Sabancı Anadolu Lisesi açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and videoRastgele Yazılar

Sosyal Hesaplar

Facebook Twitter VK
Copyright © 2014. Türk Arama Motoru